25.03.2019      1163      0
 

Опис, харчування, утримання в домашніх умовах жаби древолаз


Дуже яскраві і дивовижні представники світу жаб мешкають в лісах, розташованих на просторах Центральної і Південної Америки. Ці істоти мають назву “Жаба древолаз”. Їх тіло досягає розмірів від 1,5 до 7 см., однак через своє яскраво виражене забарвлення жаба древолаз добре впадає в очі. Особини цього виду є одними з найменших представників земноводних. Незалежно від того, який розмір у особини, а також яке вона має забарвлення, характерною рисою для цих представників є те, що вони є смертельно отруйними амфібіями. Саме про такі властивості і говорить їх яскраве забарвлення.

жаба древолаз фото

Древолаз блакитний

Особини цього виду є дуже красивими представниками, що мають розмір менше 5 см. Усе тіло жаби вкрите плямами і крапками чорного кольору, які в свою чергу створюють унікальний візерунок на шкірі. Суринам – це єдине місце, де популяція цього виду все ще процвітає.

Жаба древолаз Блакитний соціальна тварина, мешкає невеликими групами. Через свою отруйність ці земноводні позбавлені ворогів, що в свою чергу впливає на впевнену поведінку цих представників світу амфібій.
Досить часто можна спостерігати утримання древолаза блакитного в домашніх умовах, незважаючи на те, що їх відлов заборонено на законодавчому рівні. Але догляд за таким домашнім улюбленцем не є складним. Слід лише забезпечити вихованця відповідним вологим і теплим кліматом, а також необхідною кількістю каменів і рослинності. Як і для всіх жаб, комахи є кращим кормом.

древолаз блакитний

Древолаз плямистий

Ці амфібії є найбільш отруйними з усього сімейства древолазів. Їх отрута цілком може паралізувати досить велику тварину, притому, що розмір жаби не перевищує трьох сантиметрів. Жаби виділяють токсин через свою шкіру. На сьогоднішній день протиотрути не існує.

Токсин, який виділяє жаба древолаз в давні часи використовували жителі Південної Америки, для виготовлення своєї зброї. При цьому вони змащували наконечники своїх стріл, що дозволяло їм протистояти ворогам і хижим тваринам.

Древолаз плямистий є денним мешканцем. Має темне забарвлення, з плямами різних яскравих відтінків.

плямистий древолаз

Древолаз золотий

Ці представники також отруйні. Характерними місцями для проживання є ліси, розташовані в Колумбії. Мешкають групами, в складі яких — 5-6 особин. Мають забарвлення насиченого жовтого кольору, який надає попередження про те, що його володар має високий рівень токсичності. Якщо людина доторкнеться до золотої жаби, передача всіх нервових імпульсів в його тілі зупиниться, що цілком може привести до смерті.

золотий древолаз

Жаба Червона

Перших представників червоних древолазов виявили в 2011 році, в лісах, які розташовуються на території Коста-Ріки. Вони мають червоне забарвленням з помаранчевим відтінком, при цьому задні кінцівки у них синього кольору. Темні плями знаходяться по всьому тілу жаби. Червона жаба древолаз має дуже токсичну отруту, яка становить небезпеку для людини. Отруйний древолаз червоного кольору цілком здатний отруїти людину, що може привести до летального результату.

красный древолаз

Догляд в домашніх умовах

Таких представників жаб’ячого світу цілком реально утримувати в домашніх умовах, оскільки їх токсини виробляються в процесі життєдіяльності лише завдяки певному раціону харчування.

У природному для себе середовищі для жаб корм складається з мурах, черв’яків і термітів, які в свою чергу є дуже токсичними. Оскільки при домашньому утриманні комахи, призначені для годування, не є токсичними, отрута древолаза поступово пропадає. Необхідною умовою є підтримування високої температури в тераріумі від 20 до 26°С і відповідної вологості.

Годування молодих особин слід проводити кожен день. При цьому дорослим жабам буде досить споживати їжу через день. Раціон повинен бути різноманітним з додаванням мінеральної підгодівлі для амфібій.

В якості настилу для тераріуму слід використовувати гравій. Для того щоб вода утримувалася, потрібно помістити суміш торфу, деревного моху або кори.

Про те, яких представників домашніх жаб можна утримувати вдома ми писали окрему статтю, до них відносяться, наприклад, австралійська квакша, африканська карликова жаба, та інші представники світу амфібій.

древолази

Цікаво знати

Далеко не всі представники жаб древолазов є токсичними. У деяких яскраве забарвлення служить лише для відлякування.

  • Їжу не отруйний древолаз видобуває не за допомогою отрути, а, так само як і звичайні представники жаб’ячого світу – за допомогою свого язика. При цьому розмір жертви не має значення, головною умовою є те, щоб вона помістилася в рот земноводного.
  • Своє переміщення по стовбурах і листю дерев амфібії здійснюють за допомогою спеціальних подушечок на лапках, які виділяють клейковину, здатну утримувати жабу абсолютно на будь-якій поверхні.
  • В умовах неволі термін життя жаб древолазов становить сім років. Однак якщо всі необхідні умови для утримання і нормального проживання амфібій виконуються-вони можуть прожити до десяти років.

Опис, харчування, утримання в домашніх умовах жаби древолаз
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...