25.06.2019      2665      0
 

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб


У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких, риби, комахи, хижаки, земноводні і т. д. Всі ці групи унікальні, однак, у останньої не так-то багато шанувальників. Так, зовнішній вигляд слизьких маленьких створінь, дійсно, може здатися відразливим, однак, вони теж заслуговують на увагу. Популярні види жаб: квакша, Озерна, Домініканська, рогатка, остромордая, Сибірська, Ставкова і т. д. Говорячи про те, скільки видів жаб існує на землі, відзначимо, що сьогодні їх налічується більше 500.

Вони мешкають на різних континентах, відрізняються поведінкою, уподобаннями в їжі і зовнішніми параметрами.

Домініканська квакша

домініканська квакша

Якщо вперше спостерігати за пересуванням такої істоти, напевно, виникне думка про її недолугость. І воно абсолютно обгрунтоване. Ця жаба дійсно рухається досить проблематично. Вся справа в її специфічному статурі, а точніше, непропорційно великій голові. По її краях розташовані великі чорні очі, що закриваються великою складкою лобової шкіри.

Рот у Домініканської квакші теж досить широкий. Цікаво те, що цей вид земноводної жаби здатний за дуже короткий час повністю змінити колір тіла. Основний фактор, що сприяє цьому-різка зміна погоди. Однак, Домініканська квакша здатна поміняти забарвлення навіть при зміні настрою. Такий талант у світі тварин має не кожен.

Домініканська квакша – хижак. Вона харчується практично всім, що трапляється на її шляху. Якщо земноводне голодно, то може з’їсти навіть своїх власних дітей. Під час такого кровожерного заняття, воно видає радісний звук, що нагадує «кря-кря».

Ставкова жаба

ставкова жаба

Цей симпатичний мешканець водойм живе не тільки в Україні, але і за її межами. Виходячи з назви, неважко визначити, що місцем проживання цієї істоти є водойми. Особливістю ставкової жаби є невибагливість у виборі озера, ставка чи річки.

Вона оселиться в будь-якій калюжі, де є їжа і каміння, на яких можна посидіти, видивляючись мошок. Розмір статури – 10 см. Зеленувато-жовта шкіра ставкової жаби покрита коричневими плямами. По центру її спини проходить вузька смужка. Незвичайною видовою рисою є хороший розвиток барабанних перетинок.

Їстівна жаба

їстівна жаба

Зоологи стверджують, що предком їстівної жаби був гібрид озерної і ставкової. Такий вид жаб на фото виглядає особливо красиво. Особина має приємний салатово-зелений відтінок тіла. Її передня частина розбавлена світлими фарбами. Від голови до задніх лапок проходять чорні смужки різної ширини.

Чому жабу прозвали «їстівної»? Лапки цього земноводного – одне з улюблених ласощів французів. Водяться їстівні жаби, переважно, в європейських водоймах. Ця істота досить вимоглива до місця проживання. Якщо земноводне встановить, що у водоймі відсутня течія, вона навряд чи там поселиться.

Австралійська квакша

австралійська квакша

Такий вид зелених жаб справедливо названий зоологами одним з найкрасивіших. За габаритами, австралійська квакша не поступається домініканській, однак, своїм виглядом, вона випромінює дружелюбність, на відміну від другої.

Колір тіла – яскраво-салатовий. Грудинка австралійської квакші трохи світліше, ніж спинка. До речі, по всій поверхні її маленького тіла присутні ледь помітні чорні точки.

Колір очей особини – жовто-золотий. Однак, він періодично змінюється, втім, як і колір всього тіла живності. Квакша стає бірюзовою або світло-синьою. Відома ця особина також своїм дзвінким голосом. Багатьом людям не сподобаються звуки, що видаються австралійською квакшею, і це не дивно, адже вони сильно нагадують гавкіт подразненої собаки.

Чарівний листолаз

чарівний листолаз

Цей вид отруйних жаб дуже гарний. Тіло має чорно-золотистий відтінок. На спині чітко проглядаються помаранчеві смуги. Морда чарівного лістолаза злегка приплюснута, очі-великі, чорні. Дивлячись на таку жабу, можна подумати, що кінчики лап їй не належать. З чим це пов’язано? Звичайно ж, з забарвленням. Кінцівки сірі, покриті чорними колами, як у болотної квакші.

Варто відзначити, що ця красива жаба-одна з менш отруйних. Вона рідко нападає на інших, вважаючи за краще вести одиночний і доброзичливий образ життя. Однак обережною таку жабу назвати не можна. Вона ніколи не ховається, так як знає, що, завдяки наявності токсичної речовини, конфліктувати з нею погодяться не всі.

Закавказька жаба

закавказька жаба

Середньогабаритний вид (до 8 см). Специфікою закавказької жаби є її рожеве черевце. Не так давно, цей вид був широко поширений в Краснодарському краї Росії, проте забруднення водойм призвело до скорочення його чисельності. Сьогодні Закавказька жаба-один з вимираючих видів, занесених до Червоної книги. Цей рідкісний вид жаб воліє харчуватися не тільки комахами, але також ракоподібними.

Блакитний древолаз

блакитний древолаз

Насправді, блакитний древолаз, сам по собі, яскравий і контрастний. По всій його слизькій шкірі знаходяться чорні кола. ДО РЕЧІ, Блакитний древолаз-жаба отруйна. Токсична речовина цього виду може вбити навіть людину, однак, таке трапляється нечасто. Набагато частіше, Блакитний древолаз умертвляє своєю отрутою лісових і степових хижаків.

Деякі люди заводять древолазів в домашніх тераріумах, абсолютно не побоюючись їх отрути, яка в безпечному домашньому середовищі рідше виробляється її шкірним покривом.

Озерна жаба

озерна жаба

Це земноводне не відноситься до «дрібних жабок». Розмір тіла озерної жаби може досягти 16 см, але для цього особа повинна добре і регулярно харчуватися. На озерах зустрічаються сіро-коричневі або зелено-жовті особини. Озерна жаба – відмінний маскировщик. Вона може сховатися в лісі або мулі так, що знайти її не вдасться навіть людям з дуже хорошим зором. Голова цього виду дуже широка, масивна.

Крім відчизняних водойм, цей вид поширений в деяких країнах Європи і навіть Африки. Його приваблюють глибокі води. Основна їжа озерної жаби-водяні жуки, але вона може ласувати і іншими комахами.

Цікавий факт! Озерна жаба-цінне для медицини та біології земноводне. Її відловлюють з метою проведення дослідів, тестування лікарських препаратів, вивчення нутрощів і т. д.

Пурпурова жаба

пурпурова жаба

Зовнішній вид жаби відлякуючий і відштовхуючий. Тварина нагадує собою великий згусток бруду. Колір тіла особини – сіро-коричневий. Вона дуже велика і слизька. Ніс пурпурової жаби – загострений.

Незважаючи на те, що лапки, як і у багатьох інших жаб, трохи вивернуті на зовнішню сторону, вони абсолютно не схожі на інших. Рухається пурпурова жаба дуже рідко, вважаючи за краще більшу частину часу залишатися нерухомою.

Зоологи відносять цей вид до копалин. Земноводне більшу частину часу знаходиться під землею. З-за цього, вчені довгий час не могли класифікувати жабу, так як вона в буквальному сенсі, перебувала поза зоною людської досяжності.

Вивчити пурпурову жабу змогли відносно недавно, в 2003 році. Любов до землі відбилася і на харчових особливості виду. Жаба не виходить на поверхню, щоб зловити мошку, так як воліє поїдати підземних термітів.

Жаба-айболить

шпорцева жаба

А цей вид земноводних істот вже давно був одомашнений людиною. Деякі назви видів жаб дуже красномовні, як в даному випадку. Чому ж жабу прозвали айболитом? Все просто. З її шкіри виділяються специфічний шкірний секрет, який може вилікувати риб від хвороб, переважно, інфекційних. Тому, “айболита” тримають в акваріумах з рибками, щоб, в разі їх недуги, земноводне могло поділитися лікувальними властивостями.

ДО РЕЧІ, годуються такі дивовижні створення тільки у воді. Але лікування-не єдина корисна властивість жаби-айболита. Її шкірні виділення призводять до очищення акваріумної води. Незважаючи на свої дрібні габарити, жаба-айболить приносить величезну користь.

Зовнішньої відмінною особливістю такого виду є потужні задні лапи, вони досить м’ясисті. З їх допомогою, земноводне легко розриває свою їжу.

Порада! Якщо ви вирішили тримати жабу-айболита в акваріумі, як домашню тварину, акваріум доведеться чимось накривати, щоб земноводне не вистрибнуло.

Гостроморда жаба

гостроморда жаба

Особливість цієї слизької істоти-загострена мордочка. Це невелика особина, довжиною до 6-7 см. по всій її шкірі є плями і смуги. У дикій природі зустрічаються не тільки коричневі, а ще й оливкові гостроморді жаби, рідше — чорні. Деякі природні фактори впливають на колір тіла земноводного, наприклад, рівень вологості.

У поживних перевагах, нічим специфічним даний вид не виділився. Тварина часто ласує мухами, молюсками, оводом і т. д. Своє маскування тварина часто порушує в момент полювання, стаючи легкою здобиччю для лісових хижаків. Поки погода сприятлива (морози відсутні), жаба проводить час на мілководді, але варто прийти холодам, і вона стане шукати притулок в норах, каменях або листі.

Червоноспина отруйна жаба

красноспинна ядовита жаба

Цей вид має дуже яскраве забарвлення. Не помітити червоноспинну жабу дуже складно. Вгадайте, чим вона виділяється? Звичайно ж, яскраво помаранчевою або червоною спинкою. Її відносять до числа отруйних земноводних. Однак отрути такої жаби недостатньо для того, що отруїти людину або великого хижака. Проте, контакт з такою істотою може стати причиною появи серйозних проблем зі здоров’ям.

Токсичність жабі передається від отруйних мурах, яких вона вживає в їжу. Потім отрута буде виділятися шкірними залозами земноводного, але воно контролює даний процес і не витрачає запас отрути без необхідності. Зазвичай, приводом для випускання шкірних токсинів для червоноспинної жаби є атака хижака.

Сибірська жаба

сибірська жаба

Цей вид нічим особливо не примітний. Тільце сибірської жаби стандартного розміру-до 9 см. на спинці особини можуть бути червоні плями. Задні лапки представника даного виду набагато довше, ніж передні.

Це дозволяє жабі високо стрибати. Популяція цієї особини — велика. Вона невибаглива до умов проживання. Наближення холодів, свідчить про те що сибірській жабі пора впадати в сплячку. Улюблена їжа такої істоти – водорості.

Червоноока квакша

червоноока квакша

Червоноока квакша відрізняється від інших своїми червоними очима, що займають більшу частину її морди. Це красива жаба, шкіра якої пофарбована в яскраві зелені і сині кольори, а пальчики на всіх лапках-в помаранчевий.

Більшість свого життя ці милі істоти проводять на заболочених ділянках і берегах водойм. Спосіб життя червоноокої квакші-денний. У їх щоденному меню не тільки мошки, але і деякі звірята.

Але в народі, такий вид жаби відомий не тільки завдяки незвичайному зовнішньому вигляду. Червоноока квакша здатна видавати величезну кількість різних звуків, які асоціюються з містикою.

Деякі люди тримають таких земноводних в будинку, в акваріумах. Це не дивно, адже вони дійсно дуже гарні. До речі, такі особи також вважаються отруйними. Однак людині нічого побоюватися, так як для неї, специфічний жаб’ячий секрет не представляє ніякої небезпеки.

Трав’яна жаба

травяна жаба

Така тварина досить популярна в Європі. Трав’яна жаба вважається чудовим маскувальником в світі живої природи. Коли вона знаходиться в густих заростях, помітити її неозброєним оком практично нереально. Така здатність особини прекрасно доповнюється її невеликими габаритами, до 9 см.

Відомо, що шкіра самця трав’яної жаби набуває більш світлий відтінок в період залицяння за самкою. Цього не можна сказати про самку даного виду, яка, навпаки, темніє. Трав’яна жаба примітна тим, що її тільце дуже нагадує шматочок мармурової плити.

Жаба-рогатка

рогатка

Все тіло такої особини – щільне і масивне. За своїм виглядом, воно походить на величезну краплю води. Жаба-рогатка прекрасно маскується в зовнішньому середовищі. Але її відмінна риса – зовсім не величезний розмір, а гострі, як лезо зуби.
Рот у такого створіння-величезний. Незважаючи на короткі лапки, жаба-рогатка здатна моторно пересуватися, але рідко це робить, вважаючи за краще залишатися непомітною. Це повільна жаба, яка, до того ж, дуже погано плаває.

У дикій природі, така особина являє собою кровожерного хижака, здатного з’їсти навіть дрібного звірка, який зустрінеться на його шляху. Крім безхребетних, рогата жаба не гребує і рибою.

Хоккайдська жаба

хоккайдська жаба

Виходячи з назви виду, нескладно укласти, що він мешкає у водах японського острова Хоккайдо. Однак це не єдина точка на Землі, де можна зустріти цю жабу. Ще вона водиться в російських водоймах, наприклад, на Сахаліні.

Незважаючи на свою повну невибагливість в місці проживання, чисельність хоккайдської жаби на планеті невелика. Цьому виду абсолютно байдуже, присутня в обраному водоймі течіячи ні. На розмноження хоккайдської жаби це ніяк не впливає.

Чорнопятниста жаба

чорнопятниста жаба

Вид стає статевозрілим вже до 2 років. Але якщо довжина особини не досягла мінімум 6 см, вона не стане розмножуватися.

ДО РЕЧІ, стандартні габарити чорноп’ятнистої жаби-8 см. на її шкірі присутні чорні невеликі плями.

Вони також покривають спинку і лапки особини. Очі земноводного сильно виражені вгору, від чого може скластися враження, що у нього є ріжки. Передня частина представника даного виду трохи світліше задньої. Колір особини – оливково-жовтий. Забарвлення самок більш яскраве і виразне. Знаючи це, можна легко визначити стать тварини.

Жаба дуже любить воду, тому ніколи не відходить від своєї водойми занадто далеко. Чернопятниста жаба – хижак, який полює переважно на суші. Його основна їжа – гусениці. Але особина не погребує і озерним жучком. Її активність – практично цілодобова.

Квакша звичайна

квакша звичайна

Квакша вважається маленькою земноводною твариною, тільце якого ледь досягає 8 см. Але не помітити цих дрібних створінь важко, вони сильно виділяються своїм дуже яскравим салатовим кольором. Пальчики цієї слизької істоти можуть бути пофарбовані в коричневий відтінок. Фізіологія цього земноводного може вплинути на зміну його забарвлення.

Самець квакші – дуже галасливий. Горловий мішок тварини сильно роздувається перед спарюванням, на етапі вокалізу. Але це ще не остання відмінність таких земноводних. Квакші обожнюють дерева.

Вони годинами можуть сидіти на рослинах біля водойм, спритно перестрибуючи з однієї гілки на іншу. Така жаба ніколи не впаде з дерева, адже на її пальцях є спеціальні присоски. Деякі люди тримають квакш в акваріумах. Помічено, що, в неволі, при гарному догляді, такі жаби можуть прожити до 25 років.

Двокольорова філломедуза

двуколірна філомедуза

Друга назва цього виду – мавпяча жаба. Таке прізвисько істота отримала через свою надмірну цікавість. Двокольорова філломедуза – великий представник отруйних земноводних. Передня частина особини має неонове жовте забарвлення, а задня-фіолетово-синє.

По всій шкірі тварини проходять широкі чорні смуги. Доведено, що отрута двокольорової філломедузи може викликати у людини галюцинації. Але для цього потрібно отримати велику кількість шкідливої речовини. Найчастіше, токсин, що виділяється залозами даного земноводного провокує шлункову дисфункцію. У будь-якому випадку, для людини він не смертельний.

Часничниця

часничниця

Більше 50 % тіла такої особини займає масивна і широка голова. Очі у неї – дуже великі і красиві, мають золотистий відтінок. У Часничниці є досить довгі лапки, завдяки яким, вона відмінно стрибає.

Таку жабу часто заводять в якості домашньої тварини. Але, щоб їй було комфортно, необхідно створити сприятливі умови. Основна з них – просторе житло. Часничниця буде добре себе почувати тільки у великому акваріумі, на дні якого насипана пухка земля. Цей вид віддає перевагу суші.

Часничниця часто заривається в грунт, створюючи великий бугор. Під час ройки нори, земноводне може створити специфічний звук, що нагадує вереск. Але це відбувається нечасто.

Жахливий листолаз

жахливий листолаз

Своє страшне прізвисько, цей вид жаби отримав не просто так. “Жахливим” його прозвали через величезну кількість отрути, що міститься в шкірних залозах. Однак, своїм зовнішнім виглядом, листолаз не лякає, а навіть, навпаки, радує.

Забарвлення особини-яскраво-жовте. Коли тіло жахливого листолаза освітлює сонце, на ньому можна побачити відблиски. Такий вид селиться тільки в колумбійських водоймах. Як показує практика, яскраве забарвлення тварини нерідко вказує на те, що вона небезпечна.

Щоб померти, людині або великому хижакові досить просто помацати жахливого лістолаза. Однак, ці отруйні жаби використовують токсичну речовину тільки для захисту. Тому, не варто побоюватися того, що в дикій природі, це небезпечне земноводне буде атакувати вас.

Чорна дощова жаба

чорна дощова жаба

Це земноводне походить на жителя іншої планети. Воно величезне, бугристе і страхітливе. Однак, деякі називають його «сумною жабою». Вся справа в опущених вниз куточках широкого рота особини. Через це складається візуальне враження, немов жаба засмучена. Образ засмученого земноводного доповнюють великі чорні очі.

Чорна дощова жаба водиться у водоймах Південної Америки. Незважаючи на розпливчасте тіло, великої її назвати не можна. Вона легко поміщається в людську долонь. Особливістю цього виду є любов до землі. Чорна дощова жаба риє глибокі нори, більше 25 см.

Веслонога жаба

веслоного жаба

Відмінність виду в його широких міжпальцевих перетинках на всіх лапках. Завдяки їм, кінцівка особини нагадує весло. Звідси і назва. Така незвичайна форма лапок дозволяє веслоногій жабі високо стрибати, більш, ніж на 50 см. Середній розмір тіла особини – 11 см. У таких земноводних дуже струнке тіло, великі очі, зіниці на яких розташовані горизонтальним чином.

Колір спинної частини веслоногої жаби – салатовий, а передній – білий. Завдяки веслоногій формі лапок, така жаба є відмінним плавцем. Вона вважає за краще осідати на гілках невисоких дерев і чагарників.

Жаба-бик

жаба бик

Це дуже великий представник «слизьких звірів». Важить він близько 400 грам. Цей вид відрізняється великою головою і дуже широким ротом. Але і це ще не все. Зоологи говорять про неймовірну ненажерливість жаби-Бика. Вона харчується практично всім, що попадається їй на шляху. Таке земноводне здатне проковтнути навіть щура або курчату. А ще вид відомий своїм низьким і дуже дзвінким голосом.

Це не всі види жаб, які існують у світі, а ле теперь Ви знаєте про цих тварит трошечки більше.

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...