26.03.2019      646      0
 

Опис, фотографії, харчування, ареал розповсюдження озерної жаби


Представники даного виду є доволі великими і належать до сімейства жаб. Ареал розповсюдження охоплює більшу частину Європи, Передню і Середню Азію, Північну Африку. Є ізольована популяція в Саудівській Аравії. Озерна жаба живе там, де температура води коливається біля позначки в 15 градусів за Цельсієм. Тому дана амфібія прижилася на Камчатці, яка багата гарячими джерелами. Вона також комфортно почуває себе в деяких водоймах Західного Сибіру, в які надходять теплі стоки від електростанцій і промислових підприємств.

озерна жабаОпис

Максимальна довжина у представників цього виду становить 17 см. Але до такої величини доростають тільки самки. Довжина самців не перевищує 12 см. Мінімальний розмір становить 6-7 см., маса доходить до 200 грамів.

Голова пропорційно велика, задні ноги довгі, що сприяє гарній стрибучості. Так як ареал розповсюдження даного виду великий, то забарвлення шкіри має велику різноманітність кольорів і малюнків. Верхня частина тулуба має кольори від темно-зеленого до коричневого і сірого. При цьому на загальному тлі спостерігаються темні плями.

Тіло, уздовж хребта, перетинає світла лінія. Іноді вона виражена чітко, а іноді майже нерозрізнена. Черево, як правило, має брудно-білий або жовтуватий колір, який розбавлений темними плямами. У Західній Європі озерні жаби мають темно-зелений колір з темними плямами на спині і боках, і трьома прозорими зеленими лініями на спині. У пуголовків форма грушоподібна, колір найчастіше зелений.

озерна жаба фото

Розмноження і тривалість життя

З початком шлюбного періоду самці залучають самок гучним кваканням. Для цих цілей у них в куточках рота є спеціальні надувні кульки, які підсилюють звуки. Розмноження настає тоді, коли температура води встановлюється на позначці 14-16 градусів за Цельсієм. Ікру самки відкладають в самих прогрітих місцях водойм. Одна самка відкладає від 10 до 12 тисяч ікринок.

Пуголовки з’являються, як правило, через 2,5 тижні. Іноді це відбувається раніше, а іноді пізніше. Все залежить від температури води. Після народження дитинчата розпливаються по всій водоймі. Активні вони вдень, а вночі ховаються серед водних рослин або під камінням і корчами на дні. Ростуть вони протягом 2-х місяців і перед метаморфозом їх довжина досягає 8-9 см. Статева зрілість у даного виду настає у віці 2-3 років. У дикій природі озерна жаба живе 12-14 років. Довгожителі доживають до 18 років. А в неволі окремі представники виду можуть прожити 30 років.

озерна жаба опис

Поведінка та харчування

Ці амфібії постійно живуть у водоймах. Вподобають ставки, озера, стариці річок. На сушу, щоб добути корм, виходять в теплу пору доби, коли сонячні промені добре прогрівають землю. У холодний період року, коли температура води падає до 8-10 градусів за Цельсієм, зариваються в мул, донний грунт і зимують. У південних частинах ареалу проживання, де у водоймах цілий рік вода тепла, ці земноводні активні цілий рік.

Раціон харчування складається з метеликів, водних жуків, молюсків,мальків риб. Так як даний вид великий, то він нападе на полівок, землерийок, пташенят дрібних птахів, молодих змійок. У разі відсутності дорослі озерні жаби можуть поїдати пуголовків свого ж виду. Водночас у представників виду багато ворогів. Це великі птахи, хижі риби, прісноводні краби і людина. Останній ворог споживає жаб’яче м’ясо в їжу. Особливим делікатесом вважаються задні жаб’ячі лапки. За своїми смаковими якостями вони схожі з м’ясом птахів.

Опис, фотографії, харчування, ареал розповсюдження озерної жаби
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...