16.06.2019      1272      0
 

Гостроморда жаба, також відома як болотна, опис і догляд


Однією з найбільш типових і численних представників класу земноводних є Rana arvalis — гостроморда жаба. Друга назва цієї тварини — болотна жаба. Досить часто її можна зустріти поблизу водної території практично в будь-якому регіоні.

гостроморда жаба фото

Зовнішній вид гостромордої жаби

Характерною зовнішньою рисою для жаби є її гостра мордочка. Розміри земноводного не дуже великі. 7 см в довжину це практично рекорд для маленької жаби.

Однак деякі характерні особливості все-таки присутні. Наприклад, якщо скласти кінцівки земноводного перпендикулярно щодо осі тіла, суглоби не будуть доходити один до одного. Також представники цього виду мають досить великий розмір п’яткового бугра, який є досить високим і має розмір більше, ніж половина всього пальця.

З-за свого забарвлення болотну жабу дуже важко виявити на траві. Спина земноводного може відрізнятися іншим відтінком, таким як: рожевий, білий або жовтуватий. У більшості випадків на спині розташовуються плями, що мають темнуватий відтінок. Зустрічаються також особини, у яких уздовж всієї спини знаходиться смужка світлого кольору. Темні плями, розташовані від ока до плеча земноводного. Вони виконують маскувальну функцію, під час полювання на здобич. Чоловічу особину можна відрізнити по блакитному відтінку,, а також по шлюбних мозолях, які мають шорсткий вигляд, і розташовуються між передніх кінцівок.

В середньому Гостроморда жаба живе близько 12 років.

зовнішній вигляд гостромордої жаби

Місця проживання гостромордою жаби

Найбільше ці представники світу жаб полюбляють лісові і лісостепові зони. Іноді вони зустрічаються і в горах на висоті приблизно 2,14 км над рівнем моря в Алтаї. А ось в Карпатах вони зустрічаються до висоти, межа якої 0,987 км. Болотна жаба проживає практично на будь-якій території, як на вологих, так і на сухих ділянках землі.

На території змішаних лісів, а також в широколистяних лісах, жаби віддають перевагу просікам і узліссям. Часто заселяються в болотах, заплавах річок, луках і зарослих ярах. Гостроморда жаба також є досить частим гостем в міських скверах і парках, на городах і ріллі.

Територія проживання

Гостроморда жаба населяє практично всю територію країн Європи. У північній частині граничної країною проживання земноводного є Скандинавія. А ось з південного боку-це Румунія і Югославія. На Російській території Гостроморда жаба живе від Білого моря і до просторів нижньої течії Дону, яке розташовується в Ростовській області. При цьому Західна Сибір і Урал також є ареалом проживання земноводного.

гостроморда жаба

Особливості поведінки

Як і більшість представників амфібій, болотна жаба проявляє активний спосіб життя в залежності від температурного режиму. У холодний період року жаби стають менш активними. Земноводні мають здатність дихати не тільки за допомогою легких, але і всією поверхнею тіла. Відповідно їм необхідне вологе повітря. Більшу частину свого часу амфібія проводить на території водного простору і тільки в рідкісних випадках відходить від води. Але відстань, на яку вона відлучається складає не більше 20 метрів. Найбільше жаб можна зустріти, коли вологість повітря має значення близько 85%.

В осінній період гостроморда жаба ховається на суші в пнях або старих норах гризунів, для того щоб провести свою зимівлю.

Процес розмноження

Процес розмноження гостромордих жаб відбувається на території водного простору у весняний період часу, коли вода починає прогріватися до +5С. Період розмноження триває протягом 25 днів, і приблизно до настання травня вже закінчується.

Під час метання ікри жаба віддає перевагу калюжам, канавам, або ж торф’яним кар’єрам. Жіноча особина відкладає свою ікру на дні мілин, глибиною не більше 0,4 м. Кількість ікринок коливається від 300 до 3000 штук, а їх діаметр має значення 7 мм. Після завершення процесу, самка ховається під мохом або листям, а за потомством залишається доглядати самець.

розмноження гостромордої жаби

Залежно від температурного режиму і погоди, ікринки розвиваються протягом від 5 до 21 дня. Лічинка, яка тільки що з’явилася на світло, має довжину всього лише 8 мм. Стадія розвитку молодих особин становить від 37 до 90 днів. Пуголовки мають забарвленням темного кольору, досить довгий хвіст, який на другому місяці життя перетвориться на кінцівки. Сеголетки з’являються в перші місяці літа.

Велика частина потомства гостромордої жаби не виживають через пересихання водойм. А от причиною, по якій вони гинуть на сфагнових болотах, є закислена вода. Отже, до сеголеток доживають лише 3% відкладеної жабою ікри.

Особливості годування

Чим годувати болотних жаб? Як і велика частина представників світу жаб герой нашої статті віддає перевагу комахам, таким як:

  • комар,
  • гусениця,
  • жук.

Також цілком може поласувати дощовими черв’яками, павуками і молюсками. Раціон харчування в більшій частині має залежність від пори року і від місця проживання гостромордою жаби. Свою їжу жаби добувають за допомогою язика, при цьому практично моментально здобич попадає до рота амфібії.

Однак досить часто гостроморді жаби самі виступають в якості корму. Велика кількість тварин і птахів вважають за краще поласувати цими земноводними. Тритони полюбляють ікру жаб, а ось лічинки жуків і метеликів із задоволенням поглинають пуголовків. Однак іноді бувають випадки, коли гостроморда жаба може поглинути одного зі своїх побратимів.

гостроморда жаба

Догляд в домашніх умовах

Гостроморда жаба, утримання якої не передбачає ніяких особливих нюансів, вимагає лише наявність тераріуму, обсяг якого складе 30-40 літрів. Необхідно забезпечити житло жаби рослинністю, а також влаштувати штучну водойму, глибина якої не повинна бути дуже великою. Гостроморда жаба в домашніх умовах не потребує додаткового підігріву і освітлення тераріуму, що значно полегшать власнику організацію догляду за вихованцем.

А про те, яких представників жаб можна утримувати вдома ми докладно описували в ішній статті, одним з найбільш яскравих представників домашніх амфібій є жаба древолаз.

Гостроморда жаба, також відома як болотна, опис і догляд
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...