17.06.2019      1024      0
 

Червоноока квакша (опис, утримання, годування, тривалість життя)


Червоноока деревна жаба (червоноока квакша) вважається однією з найпопулярніших представниць жаб’ячого світу, яку заводять у себе вдома любителі екзотики. Квакша має світло-зелений відтінок тіла, з боків якого розташовані смуги синього кольору, а також присутні білі вкраплення. Однак жабі властиво міняти свій відтінок в тон навколишньої природи. Найпомітнішою характерною рисою земноводного є очі, колір яких яскраво-червоний. Саме завдяки їм, тварина і отримала свою назву.

як виглядає червоноока квакша

При дотриманні всіх необхідних нюансів утримання жаб, у власників не виникає ніяких труднощів. Свою активність такі вихованці проявляють у вечірній час доби. Через свою можливість змінювати колір, спостереження за жабами буде цікавим для всіх мешканців будинку. В залежності від фону червоноока квакша, фото якої представлено нижче, може змінювати свій колір від зеленого до темно-коричневого відтінку в той момент, коли полює за своєю здобиччю.

Червоноока квакша відмінно підходить для всіх власників, незалежно від того досвідчений це заводчик або новачок. Таким домашнім вихованцем перший раз обзавелися в кінці 80-х років. Привезли екзотичного мешканця тераріуму з Гондурасу.

Зовнішній вигляд

Червоноока квакша має відношення до середніх представників жаб, розмір яких становить від 2,5 до 5 см. Територією походження вважаються тропічні ліси, розташовані на півдні Мексики, а також Центральної Америки. Велику активність представники виду проявляють саме в темний час доби. Проживають квакші тільки на деревах, при цьому в світлий час доби ховаються в густій рослинності.

Розмір дорослих квакш в основному має значення від 2,5 до 4 см в довжину. Пол жаби можна з легкістю визначити за величиною особини, оскільки самки має значно більшу довжину і вагу.

Тривалість життя в природному середовищі існування досконально поки не відомо. Проте в неволі, вони є досить витривалими вихованцями. Середня тривалість життя червоноокої квакші в тераріумі становить 10 років. А за умови забезпечення всіх необхідних нюансів, такі вихованці можуть радувати своїх господарів трохи довше.

зовнішній вигляд червоноокої квакші

Особливості тераріуму

Червоноока квакша, утримання якої не вимагає особливих умов, чудово обживеться в звичайному скляному тераріумі, призначеному для плазунів. Спеціальні тераріуми для жаб можна придбати в зоомагазинах. При цьому вони дуже легко піддаються прибиранню, мають відмінну теплопровідність, і підтримують вологість на потрібному рівні.
Найкраще для дорослої особини підійде тераріум, обсяг якого 75 літрів. Таке житло може вмістити від 3 до 4 червонооких квакш. У тому випадку, якщо використовувати менший обсяг тераріуму, вихованці можуть отримати травму під час удару об скло при стрибку.

Молодняк можна розміщувати на меншій території, однак вони досить швидко підростають, а, отже, і житло великих розмірів знадобитися дуже скоро.

Освітлення і температурний режим

Протягом усього дня червоноокі квакші повинні утримуватися при теплому температурному режимі. Там де знаходиться тераріум, температура повинна мати значення не більше + 28 С. Найкраще коли вона буде перебувати в межах від+ 25 до + 28 С, а в темний час доби значення має опускатися до + 15 С. Однак враховуючи те, що квакші саме вночі виявляють велику активність, найкраще підтримувати більш теплий нічний температурний режим.

У тому випадку, якщо ви проживаєте в теплих країнах, в літній період часу можна обійтися і без додаткових коштів обігріву тераріуму. Проте, якщо температура має значення, нижче, ніж рекомендується для утримання квакш, кращим рішенням стане використання додаткових джерел обігріву.

червоноока квакша

Цілком підійдуть обігрівачі, лампи розжарювання, потужністю не більше 60 Вт, які забезпечать тераріум більш м’яким теплом і не стануть причиною висушування. Також хорошим джерелом послужать червоні лампи, які буду постачати червонооких квакш теплом протягом 24 годин.

Червоноокі квакші не потребують особливого освітлення в домашніх умовах, проте слабка ультрафіолетова лампа все-таки стане корисна вихованцям. Лампи такого виду забезпечать власникам кращий огляд за своїми екзотичними мешканцями, а також забезпечать жаб і рослинність необхідними ультрафіолетовими променями.

Декорування і настил тераріуму

Настил для тераріуму не тільки повинен легко піддаватися чищенню, але і бути стійким до цвілі і грибка. Також він повинен підтримувати необхідний рівень вологості в оселі квакші. Найкраще підійдуть Кокосові субстрати, а саме CocoSoft, EcoEarth і інші, у вигляді кокосової стружки або цегли. Як настил можна використовувати мох сфагнум і кору орхідей, які продаються в спеціальних зоомагазинах.

Оскільки квакші є представниками деревних домашніх жаб, тераріум необхідно облаштувати таким чином, щоб вони могли лазити по різним пристосуванням. Слід використовувати як живі, так і штучні декорації, рослинність, гілки, і кору дерев. Все це максимально наблизить червонооких жаб до природного середовища проживання.

Слід віддавати перевагу рослинності з великими і досить широкими листями, яка найбільше схожа на рослини, що оточують жаб у природному середовищі, а також забезпечують їм укриття і місце для сну. У тому випадку, якщо використовується жива рослинність, потрібно враховувати температурний клімат і освітлення в тераріумі, оскільки без достатньої кількості світла, рослина може загинути.

терраріум для червоноокої квакші

Вологість

У тераріумі червоноокої деревної жаби в обов’язковому порядку має бути дрібне блюдо, в якому завжди буде присутня свіжа вода. Плавають жаби досить рідко. Але великий об’єм місткості з водою необхідний для підтримки потрібного рівня вологості. Також, якщо температура буде дуже високою жаба завжди матиме можливість охолодитися.

У приміщенні з тераріумом необхідно підтримувати досить високий рівень вологості, проте, не можна допускати появу вогкості. В основному для того щоб забезпечувати необхідну вологість, цілком вистачає двох розпилень води протягом усього дня. Воду слід розпорошувати на декорації або ж на настил в тераріумі. Цілком можливо розпорошувати воду вручну, або ж використовувати автоматичні пристрої, які будуть забезпечувати необхідний рівень вологості.

Особливості годування

Червоноокі квакші вважають за краще в своєму раціоні комах, тому в домашніх умовах цілком підійдуть:

  • коник,
  • цвіркун,
  • тарган,
  • і інші кормові тварини.

Іноді жаби віддають перевагу черв’якам, проте в більшості випадків більше люблять коників. Можна придбати спеціальний корм, призначений для жаб, що живуть у тераріумі, який має вигляд консервованих коників, попередньо висушених спеціальним чином. Однак якщо є така можливість, годування можна здійснювати і живим кормом.

червоноока квакша

Всі продукти, що входять в раціон жаби, необхідно посипати вітаміном D3, а також кальцієм. Найбільше значення такі добавки мають для молодих особин в період їх дорослішання. Вони повинні вживати таку підгодівлю під час кожного годування. А от дорослі квакші можуть приймати її значно рідше.

Також слід вводити полівітаміни, які рептилії потребують від одного до двох разів на тиждень. Потрібно завжди уважно вивчати інструкцію вітамінів і добавок, щоб уникнути виникнення передозування.

Приручення

Червоноока квакша, як і її найближчі родичі, в більшості випадків не переносить велику кількість часу з людиною. Жаби є нешкідливими, і до них можна доторкатися на короткий проміжок часу. Але варто враховувати те, що вони не є ручними домашніми вихованцями. Слід знати, що жаби мають чутливу шкіру, і цілком можуть поглинати токсини, що надходять з наших рук, тому тварина буде відчувати сильний стрес.

А про ще одного представника сімейства квакш, а саме австралійську квакшу, ми розмовляли у цьому матеріалі.

Червоноока квакша (опис, утримання, годування, тривалість життя)
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...