23.02.2019      1600      0
 

Опис, утримання та годування змії Зелена бойга


Змія зелена бойга відноситься до лускатих, сімейства вужеподібних. За звичку в небезпечні моменти згортатися у вигляді цифри «8» в Туркменії бойгу прозвали «змія-вісімка». На півдні Туркменії поширений рідкісний вид цього роду – індійські бойги. Місцеве народне повір’я говорить, що парні цифри приносять нещастя, тому туркмени не шанують змію.

змія зелена бойга

Зовнішній вигляд

Розміри зеленої бойги досить значні – довжина тіла становить 120-160 см, іноді зустрічаються особини, що досягають двометрової довжини. Змія виглядає стрункою – тіло у неї тонке, майже трикутне. На великій широкій голові з трохи звуженою мордою розташовані величезні очі синьо – бірюзового кольору, зіниці розташовані вертикально.

Доросла особина має рівне зелене забарвлення з синім відливом. Черевце – біле або світло – жовте. У молодих особин забарвлення тіла світло – коричневе, а голови – інтенсивно салатово – зелене. В ході дорослішання (за 8-14 місяців) забарвлення зазнає змін. Воно змінюється блакитно – зеленим, а потім стає інтенсивно – зеленим.

Змія зелена бойга менш отруйна, ніж мангрова бойга.

Ареал

Цей вид водиться в дощових тропіках по всьому південному сході Азії – від північних індійських територій і південних китайських до півдня В’єтнаму і Камбоджі.

Середовище проживання і спосіб життя

Змія Зелена бойга – це нічний плазун. Веде деревний спосіб життя – змію можна застати як високо на дереві, так і в гілках невисокого куща. Ця рептилія вміє спритно лазити по деревах. В світлий час доби відпочиває на товстих гілках, що нависають над водою. Мешкання зеленої змії – знаходитися неподалік від джерела води, вони вибирають місця по сусідству з водоймами. Нерідко їх можна зустріти і неподалік від сільськогосподарських угідь.

Через зелений колір шкіри помітити бойгу в природних умовах важко – вона вдало маскується в листі. Зазвичай верхня частина тулуба у зеленої бойги піднята, у неї тремтить хвіст, язик висунутий і тремтить. Вона повністю зливається з листям.

Ці плазуни – нічні тварини. Поки світло, вони сидять в дуплах дерев або на гілках, згортаючись колечком. Можуть розтягнутися вздовж гілки. У нічний час полюють і на деревах, і на землі.

Зелена бойга – агресивна отруйна змія. Якщо ця змія вкусить людину, в місці укусу на шкірі з’явиться пухлина. У людини почнеться гарячка, схожа на грипозну. Значно підніметься температура, буде морозити і нудити. Але отрута зеленої бойги не смертельна. Через дві-три доби наслідки дії отрути пройдуть самі, якщо немає алергічної реакції. Отруйні зуби у бойги маленькі, вони розташовуються позаду на верхній щелепі, коли змія кусає – ці зуби не задіяні в укусі.

зелена бойга на дереві

Про отруйність зеленої бойги

Отрута цієї змії смертоносна не більше і не менше, ніж інших сімейства вужеподібних. Хоча, її укус менш небезпечний, ніж, якби вкусила мангрова або коричнева бойга. Як правило, укушена доросла людина переносить дію отрути досить легко-по відчуттях і наслідків це як бджолиний або осиний укус. Якщо немає алергії, то укус може взагалі не доставити ніякого дискомфорту.

Утримання зеленої бойги

Для цієї рептилії потрібен великий тераріум. Підійде у вигляді просторого куба або вертикальний. Оскільки ці змії люблять займати вертикальне положення, стоячи на хвості. У тераріумі треба розмістити гілки, можна помістити штучну, і живу рослинність. Мінімальні розміри тераріуму має складати 90 х 45 х 60 см. В основному, змія Зелена бойга лежить, згорнувшись на гілках.

Відповідним грунтом для рептилії буде земляна суміш. Можна влаштувати підстилку з торфу, подрібненої кори або кокосової крихти.

У тераріумі треба підтримувати середню температуру 26° С. біля обігрівальних приладів – до 32° С, в нічні години загальний температурний режим має буди не вище 22-24° С.

Вологість в тераріумі повинна бути на рівні 60-90%. Підтримувати її можна, обприскуючи тераріум час від часу. На скляних стінках і листках рослин повинні бути краплі води. Необхідно також встановити басейн, і влаштувати освітлення (бажано лампами денного світла Repti glo 2.0 або 5,0). Ще зеленій бойзі знадобиться поїлка і коряги, щоб рептилія могла лазити по них.

зелена бойга в домашніх умовах

Чим годувати змію

У природних умовах бойги харчуються дрібними хребетними:

  • жабами,
  • ящірками,
  • більш дрібними зміями (в тому числі і бойгами),
  • птахами та їх яйцями,
  • гризунами.

В умовах неволі цим зміям згодовують мишей і курчат. Новонароджене дитинча зеленої бойги може з’їсти цілого мишеня. Якщо змійка відмовляється їсти, її можна подражнити дорослою живою мишкою. Можна заховати корм в гілках або затишному місці в тераріумі. Давати їжу краще ввечері, в сутінках. Миша можна надрізати, щоб змію привернув запах крові, і вона поїла. Якщо у зеленої бойги поганий апетит, і вона відмовляється їсти в домашніх умовах мишей, треба зробити так, щоб корм пах птахом або ящіркою.

Якщо є можливість, вдома змію можна годувати ящірками, жабами і птахами.

харчування зеленої бойги

Розмноження

Спарившись, самка зеленої бойги відкладе яйця через 42-50 діб. Кладка буде складатися з 7-14 яєць розміром близько 40 мм. в довжину і 25 мм. в діаметрі.

В інкубаторі температура повинна бути не нижче 28°С. Тоді через 85 діб дитинчата з’являться на світ. Щоб потомство виживало повністю, в шлюбний період зеленим бойгам в їжу треба подавати птицю. Справа в тому, що коли змія постійно поїдає мишатину, у відкладених яєць виходять товсті стінки, і не завжди дитинчатам під силу їх пробити, коли вони викльовуються.

Новонароджені зелені бойги мають довжину від 25 до 27 сантиметрів. Кожній змійці знадобиться окремий невеликий контейнер, там повинна бути хороша вентиляція. Температуру треба підтримувати на рівні 26-28°С. Підстилку можна зробити з паперових рушників, які треба постійно тримати у вологому стані. У контейнер дитинча треба поставити поїлку зі свіжою водою. Змійка почне їсти після першої линьки. Якщо апетиту у малюка немає – треба подражнити його їжею (мишею), зелені бойги досить ледачі, щоб вони їли, треба збуджувати апетит.

У природних умовах зелених бойг залишилося зовсім небагато. Знавці фауни б’ють на сполох. Щоб цей вид не зник, людина може зробити багато, наприклад розводити їх, а потім випускати молодих змій в природне середовище на волю.

Опис, утримання та годування змії Зелена бойга
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...