22.02.2019      2286      0
 

Отруйні змії


Про цих лускатих плазунів складено чимало легенд, казок і приказок. Їх описують як обережних і таємничих тварин. Через те, що змії рідко попадаються на очі людині, про них створили міфи, наприклад, про те, що кожна з них являє небезпеку. Насправді, атака плазуна на людину – велика рідкість. В дикій природі, змія не прагне до сутички з великим хижаком. Але якщо зустріч з отруйною змією все ж відбудеться потрібно буди до неї готовим. Далі побалакаємо про отруйні види змій, які можна зустріти на нашій планеті.

черная мамба

Чорна мамба

Одна з найнебезпечніших плазунів у світі. Цей отруйний Вид змії поширений в Африці. Чорна мамба неймовірно небезпечна. Її укус може швидко вбити людину (протягом 40 хвилин). Але, якщо вчасно вколоти протиотруту, то у більшості випадків вдасться уникнути летального результату.

При укусі людина відчуває сильний біль. У місці проколу з’являється набрякла ділянка. У міру поширення токсичної речовини, проявляються такі симптоми, як блювота, запаморочення і нудота.

Змія отримала таку назву не через чорного забарвлення порожнини рота. Сама змія, швидше, сіро – оливкова, ніж чорна. Харчується Чорна мамба птахами, кажанами і гризунами.

королівська кобра

Королівська кобра

Вона очолює список найнебезпечніших лускатих тварин у світі. Цей вид змії на фото виглядає страхітливим, і це не дивно, адже кобра величезна.

Ця тварина відома своїми значними габаритами і неймовірною отруйністю. Максимальний розмір її тіла – 5,5 метра. В дикій природі, королівська кобра живе близько 30 років. Вона дуже небезпечна не тільки для людини, але і для великих ссавців, що мешкають в азіатських тропіках.

Змія ховається не тільки в норах і печерах, але також і на деревах. Її основна їжа – це гризуни.

Вона ніколи не вкусить людину, якщо не відчує від неї загрози. Зазвичай, намагаючись захистити себе, тварина кілька разів кусає, навіть не впорскуючи отруту. Але, якщо її токсин все ж потрапив в організм людини, він призведе до паралічу і зупинки дихання.

Цікавий факт про королівську кобру! Вона може прожити без їжі до 3 місяців.

габонська гадюка

Габонська гадюка

Ще один небезпечний вид отруйної змії. Її тіло вкрите рудуватими, білими, чорними і світло – коричневими лусочками. Габонська гадюка – одна з наймасовіших змій в живій природі. Водиться в африканських саванах. Дуже любить вологу.

Максимальний розмір тіла плазуна – 2 метри. Незважаючи на наявність отрути, змія рідко нападає на людей. Причина – миролюбний характер. Габонська гадюка вважається одним з найменш дратливих видів змій. Вона рідко реагує на подразники, вважаючи за краще перечекати небезпеку в затишному місці. Однак ці тварини все ж нападали на людей, але тільки тоді, коли ті їх провокували.

Так як габонська гадюка не тільки необережна, але і досить повільна, її можна легко зловити, не прикладаючи зусиль. Щоб поласувати жабою або ящіркою, це лускате довго лежить в укритті, вибираючи оптимальний для нападу час. Полює воно тільки вночі.

тайпан

Пустельний тайпан

Без сумніву, ця змій сама токсична з усіх сухопутних лускатих. Друга назва тайпана – «жорстока змія». Мешкає вона на Австралійському континенті. Зустрічалися особини більше 2,5 метра завдовжки.

Колір лусочок тайпана – жовто – солом’яний. Її передня частина трохи світліша. Варто відзначити, що чим нижче температура повітря, тим темніше забарвлення змії. Як і інші представники свого виду, пустельний тайпан харчується гризунами. Його не відносять до числа агресивних тварин.

сітчата змія

Сітчаста змія

Зовнішній вигляд змії досить лякаючий. Колір її тіла може бути коричневим, сіро – бурим і жовтуватим. Середній розмір тіла – 1,5 метра. Водиться на острові Нова Гвінея, а також в Індонезії.

Вологу сітчаста коричнева змія не виносить. Найчастіше її можна зустріти в сухих лісових або гірських місцевостях. Але пустелі її також не приваблюють, адже там мало де можна сховатися від прямих сонячних променів.

Цей плазун надзвичайно небезпечний. На його рахунку тисячі вбитих людей. Справа в тому, що сітчаста змія досить часто заповзає в людські мешкання. Причина – пошук будинкових мишей, якими можна поласувати. А ще сітчаста коричнева змія харчується іншими лускатими тваринами.

техаський гремучник

Техаський гремучник

Незважаючи на спокійний і врівноважений характер Техаського гримучника, його отрута може вбити людину. Водиться він в Канаді. Через невеликі виїмки на маківці, гримучих змій ще називають «ямкоголовими».

Це досить симпатична луската тварина, тіло якої забарвлене в коричнево – бурий колір. Одна особина може мати масу до 8 кг. Взимку тварина менш активна, так як отримує недостатню кількість ультрафіолету. Раціон харчування:

  • Яйця птахів;
  • Жаби;
  • Дрібні гризуни;
  • Ящірки.

Коли гремучник відчуває загрозу, він намагається захистити себе інтенсивними постукуваннями по землі хвостом.

змія ефа

Ефа

Дуже небезпечна тварина, отрута якої надзвичайно токсична. Це невелике лускате (до 1 метра). Ефа досить добре вміє ховатись. Неяскраве забарвлення лусочок дозволяє їй не виділятися в природному середовищі. Поширена тварина в Африці та Азії.

гадюка звичайна

Гадюка звичайна

Цей вид отруйної змії широко відомий. Він мешкає не тільки в Європі, але і в Азії. Це одне з найменших отруйних лускатих. До речі, укус гадюки рідко призводить до летального результату, однак він може стати причиною появи серйозних проблем зі здоров’ям.

Гадюка любить сонце, тому, в жарку погоду, рідко ховається в укриттях, вважаючи за краще довго грітися на відкритій місцевості. Харчується вона не тільки дрібними хребетними звірками, але і пташиними яйцями.

Головний ворог цієї змії зовсім не людина, а їжак. У нього є імунітет до отрути гадюки, тому її укус не представляє для їжака ніякої небезпеки. Також на дане лускате полюють лисиці і хижі птахи.

філіппінська кобра

Філіппінська кобра

Невеликої кількості отрути цієї особини вистачить щоб убити 3 людей. Вона є ендеміком Філіппін. Тіло даної тварини може досягати 2 метрів в довжину. Його приваблюють густі ліси і луки.

Отруйна змія філіппінська кобра любить водойми, тому часто повзає біля них. Її основна їжа – миші. Головний ворог для даної особини серед змій – королівська кобра. А ще завдати важкої шкоди їй можуть хижі пернаті і великі щури.

стрічковий крайт

Стрічковий крайт

Дуже красива змія, що мешкає в Індії. По всьому її тілу, чергують один одного, чорні і жовті смуги. Друга назва виду – пама. Стрічковий крайт дуже любить водойми. При зустрічі з людиною він смиренно опускає голову вниз, чому отримав народну назву “сором’язлива змія”.

тигрова змія

Тигрова змія

Водиться в австралійських пасовищах і луках. Забарвлення лусочок – оливкове або червоно – буре. Укус такої особини може вбити людину, проте вона рідко нападає на людей. Вдача тигровій змії досить мирна. Токсин такої тварини здатний швидко паралізувати людину.

кайсака алькатраз

Кайсака алькатраз

Жертву ця отруйна змія вистежує за допомогою специфічного органу, чутливого до температури. Він знаходиться в її голові. Цей рідкісний вид змій мешкає в Бразилії. Харчується гризунами і собі подібними. Габарити особини – 2,5 метра. Кайсака алькатраз вважається великим отруйним лускатим.

єгипетський аспід

Єгипетський аспід

Величезна і дуже красива змія, яка славиться агресивним характером. Відомі випадки безпричинного нападу на людей з її боку. Даний вид лускатого, в разі загрози, здатний видавати тихе шипіння.

Деякі люди призвичаїлися ловити аспіда і виламувати його зуби. В даному випадку, тварина стає більш спокійною. Жителі Стародавнього Єгипту часто виступали зі змією на ярмарках та інших розважальних заходах. На відміну від багатьох інших змій, аспід відкладає яйця.

коротконоса морська змія

Коротконоса морська змія

Це досить рідкісний вид лускатих тварин, що зустрічається на коралових рифах. Дана місцевість приваблює змію з 2 причин. По-перше, вона служить укриттям від ворогів, а по-друге, на рифах змії вистежують здобич. Їжа цього виду плазуна – дрібна риба. З зубів виділяється отрута, яку мисливець вприскує в жертву. До речі, заковтують здобич морські змії цілком.

Незважаючи на наявність небезпечної отрути, людині ця тварина не приносить шкоди. Навіть, якщо змія потрапила в рибальську сітку, її можна без зусиль вийняти. Справа в тому, що морська змія ніколи не вкусить людину, яка не заподіє їй болю.

Отруйні змії
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...