02.03.2019      1904      0
 

Не отруйні змії


Не отруйні змії на теперішній час виступають у якості домашніх улюбленців все частіше. Мешканьці багатоповерхівок у прагненні виділитись серед інших, та здивувати знайомих заводять у себе вдома таких рептилій. То яку змію краще вибрати у якості першого домашнього улюбленця?

Червоний полоз

Це поширений вид домашніх змій, який часто заводять новачки. Довжина тіла особини – до 1 метра. Однак, в дикій природі зафіксовані довші червоні полози, до 2 метрів. Забарвлення тварини дуже яскраве, червоно – помаранчеве або біло -помаранчеве. Деякі види мають чорні лускоточки.

У домашніх умовах таку тваринку утримувати легко і цікаво. Вона відрізняється добродушним характером і помірною активністю. Однак, господареві червоного полоза варто мати на увазі, що він надзвичайно допитливий. Тому залишати його одного у відкритому тераріумі, не варто.

червоний полоз

Молочна змія

Досить симпатична тварина, тіло якої складається з червоних, чорних і білих смуг. Представника цього виду легко утримувати вдома в тераріумі. Щоб з’їсти дрібну тваринку, молочна змія спершу кусає її, а потім обвиває всім своїм тілом, і душить. Однак, дрібних мишок вона легко проковтує без таких маніпуляцій.

Мексиканський земляний пітон

Батьківщиною цього виду лускатих є Центральна Америка. Його часто можна побачити на березі Тихого океану. Крім гризунів, земляний пітон вживає в їжу ящірок і дощових черв’яків.

У природі зустрічаються червоно – бурі і світло – коричневі представники даного виду. Ця змія – малоактивна, однак, в період розмноження (листопад-грудень), вона стає досить рухливою.

мексиканський земляний пітон

Змія – яйцеїд

Водиться в Африці. Виходячи з назви виду, нескладно зробити висновок, що він харчується яйцями. Такого явища, як статевий диморфізм, у цих змій не спостерігається. Особливість даних особин в дуже рухливих черепних кістках. Вони дозволяють яйцеїдам широко розкривати роти, ковтаючи навіть великі яйця.

Потрібно зазначити, що шкаралупа не перетравлюється зміїним шлунком, тому, після проковтування, тварини відхаркують її. У купі листя помітити яйцеїда досить складно, так як він не виділяється строкатим забарвленням. Зустрічаються світлі і темні особини даного виду.

змія яйцеїд

Червоподібна сліпозмійка

Ця особина дуже схожа зовнішнім виглядом на збільшеного дощового хробака. Червоподібна сліпозмійка – дрібний представник класу лускатих тварин, довжина її тіла не перевищує 35 см.

Від дощового хробака, цю змію відрізняє наявність блискучої луски, її важко не помітити. На бічних частинах її тіла можуть проглядатися темні смуги. Вид поширений в Дагестані, Малої Азії, Кавказі і на Балканах.

За аналогією з хробаками, сліпозмійки риють в землі нори. Вони харчуються виключно комахами. Що стосується взаємодії з людьми, то для них дана особа не представляє ніякої небезпеки.

сліпозмійка

Променева змія

Один з найкрасивіших представників свого виду. Тіло променевої змії має райдужний відлив. Причому, він з’являється навіть при наявності штучного світла. Ареал проживання тварини – південний схід Азії.

Змію приваблюють вологі лісові місцевості з пухким грунтом. Більшу частину доби, змія проводить в ньому, виконуючи риючі дії. Це нічний вид лускатих, який вдень ховається в норах або дерев’яних корчах. Промениста змія завжди уникає людей, але, будучи схопленою, вона не здасться. Особина стане вириватися, кусатися і виділяти смород.
Вилазячи з землі, тварина прагне до того, щоб якомога швидше зловити здобич і повернутися в затишне місце, з якого вона вилізла. Обережність стала причиною появи іншої корисної властивості – швидкого проковтування жертви.

промениста змія

Вуж звичайний

Поширений на Євро-Азіатському континенті. Вуж виділяється на тлі інших змій дрібними жовтими мітками по краях голови. У цього виду лускатих чітко простежується статевий диморфізм: самка вужа значно більше самця.

Основна їжа цієї змії – дрібні жаби. Але вона може поласувати рибою або мишами. В дикій природі, вуж сам часто стає здобиччю інших тварин, особливо хижих пернатих.

Відомо чимало успішних випадків приручення вужів. Він добре переносить відсутність свободи, тобто, неволю. Деякі люди навіть використовують домашніх вужів для знищення гризунів – паразитів.

вуж звичайний

Лазающий полоз

Ця змія цікава своєю пристрастю до дерев. За аналогією з удавом, полоз обвиває жертву всім тілом і душить її. До речі, харчується він дрібними хребетними звірками і пташиними яйцями, рідше-ігуанами. У всій довжині його рудо-коричневого тіла проходять темні тонкі смужки. Луска цієї змії дуже гладка.

Мідянка звичайна

Ця непоказна змія поширена практично по всій території сучасної Європи. Незважаючи на вміння добре плавати, мідянки рідко заповзають у вологі лісові зони, їх залучають лісові вирубки.

Основна їжа даної змії – дрібні ящірки. До речі, полює на них вона тільки вдень. Дуже рідко мідянка звичайна нападає на мишей або горобців. Серед представників цього виду були зафіксовані випадки канібалізму. Головний лісовий ворог такої тварини – куниця.

змія мідянка фото

Анаконда

Найвідоміший вид удава. Анаконда славиться величезним розміром, до 6,5 метрів в довжину. Жодна сучасна змія не може похвалитися подібними габаритами. Водиться вона в південноамериканських тропіках.

Цікавий факт! В 1944 році була знайдена найдовша анаконда в світі. Довжина її тіла склала більше 11 метрів.

Лусочки цього величезного удава мають темно-зелене забарвлення. На його тілі можуть бути темні кола, а з боків – жовті.

Незважаючи на відсутність отрути, ця тварина може завдати людині шкоди, в першу чергу, укусами. Але, шкоди від анаконди чекати не доведеться, якщо її не турбувати.

Анаконда любить воду, тому її можна виявити у річок і озер. Вона може тривалий час лежати під сонцем, гріючись, але більшу частину доби, все ж, проводить у воді. До речі, саме там вона і линяє. Найчастіше, здобиччю анаконди стають водні птахи, але вона полює і на ссавців, ящірок і риб.

анаконда

Звичайний удав

Удав – вид змії, який рідко заповзає в посушливі місцевості. Він зустрічається недалеко від водойм. Даний вид поширений в Центральній Америці. Його здобиччю стають пернаті і дрібні звірі.

Через відсутність отрути і цікавою зовнішності, деякі люди вважають за краще тримати цих великих лускатих у будинку. Однак, потрібно бути готовим до того, що в неволі їх доведеться годувати живими гризунами або курчатами. На тілі особини проглядаються незвичайні візерунки. Вона досягає статевої зрілості в 3 роки.

звичайний удав

Собакоголовий удав

Водиться цей красивий світло – зелений удав в південноамериканських тропіках. Він вважається однією з найбільших змій, до 3 метрів завдовжки. На спині цієї тварини можна чітко переглянути білі лусочки, що утворюють тонкі нерівномірні смужки.

Собакоголовий удав дуже любить дерева. Завдяки чіпкому хвосту, він здатний міцно закріпитися на товстій гілці, навіть повиснувши вниз головою. Це один з небагатьох видів змій, яких легко приручити. У неволі він поводиться спокійно і обережно, більшу частину дня, відпочиваючи. Раціон харчування собакоголового удава складають пернаті.

собакоголовий удав

Піщаний удав

Поширений вид в Африці, Західній Європі та Азії. Піщаний удав – плямиста змія. На його тілі пісочного кольору можуть бути світлі або темно-коричневі лусочки, що утворюють кола. Цю тварину приваблюють сухі степи.

Харчується удав мишами, черепахами, ящірками і деякими птахами. Самка даного виду лускатого в 1,5 рази більше самця. У піщаного удава дуже маленькі зуби, від чого його укус – досить неприємний. Проте, в них немає отрути, отже, укус не несе смертельної небезпеки для людини.

пісчаний удав

Райдужний удав

Це один з нечисленних видів плазунів, на тілі якого можна розглянути райдужні відблиски. Забарвлення цієї особини досить цікаве. Основний колір її луски – коричневий, але світлі і темні лусочки складаються в кругові фігури, кожна з яких має темний обідок.

Тіло змії блищить тільки при попаданні на нього ультрафіолетових променів. Цікаво спостерігати за її пересуванням в сонячну погоду. До речі, райдужний удав – прекрасний плавець.

райдужний удав

Мадагаскарський удав

Ендемік острова Мадагаскар. Може вирости до 3 метрів. Основний колір луски цього плазуна – коричневий. На його тілі є фігури ромбічної форми. Коли тварина виповзає на місцевість, добре освітлену сонцем її тіло забарвлюється в металевий зеленуватий колір.

Зоологи виділяють підвид такої змії – деревчатий мадагаскарський удав. Більшу частину дня він проводить під густим чагарником або в кроні дерева. Тварині доводиться залишати своє укриття, щоб полювати. Зазвичай, свої жертви удав вистежує біля водойми.

мадагаскарський удав

Ребриста кандойя

Ця змія відмінно лазить по деревах. Мешкає на острові Нова Гвінея. Потрібно відзначити, що даний вид лускатого вивчений слабо. Забарвлення особини світле. На її тілі є зигзагоподібні візерунки. Полює ребриста кандойя ввечері або вночі. Її здобиччю стають дрібні гризуни, наприклад, миші.

Садовий удав

Мешкає у венесуельських і колумбійських лісових зонах з високим рівнем вологості. Максимальна довжина такої особини – 1,7 метра. Колір луски садового удава може бути чорним, піщаним, червоним, сірим і іншим. На його спинний частини проглядаються нечіткі фігури.

Полює особина переважно вночі. День вона проводить в дуплах дерев. Нерідко місцем для ночівлі цієї тварини стають занедбані пернатими гнізда.

садовий удав

Гладкогубий удав

Ямайський ендемік. Самка гладкогубого удава може вирости до 2,5 метрів. Самці трохи менше, до 2 метрів. Тіло особини вкрите червоними і чорними лусочками. Іноді на ньому проглядаються нечіткі жовті плями. У нічний час, ця тварина більш активна, ніж вдень. Веде наземний спосіб життя. Основна їжа гладкогубого удава – це кажани.

Деревний маскаренський удав

Дуже рідкісний вид, ендемік острова Раунд. Максимальна довжина – півтора метра. Особливість виду – гострий хвостовий кінчик. Колір луски тварини темно – оливковий або бурий. Але на його тілі можуть бути білі невеликі смужки. Веде нічний спосіб життя.

Це далеко не повний перелік не отруйних змій. Але наведені вище види відносяться до найбільш розповсюджених і відомих по всьому світі.

Не отруйні змії
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...