06.03.2019      1499      0
 

Домашній маїсовий полоз (догляд, утримання, годування)


Маїсовий полоз (його ще називають плямистим, або щурячою змією) є представником неотруйних змій, що відносять до сімейства вужеподібних.

Його батьківщина – Північна Америка. Часто зустрічаються ці змії і в Мексиці. Середовище проживання – бідні грунти в хвойних лісових масивах, валежник, кам’янистий грунт схилів гір, ущелини в скелях. Маїсовий полоз веде, в основному, нічний спосіб життя, а в денний час ховається в укриттях.

Назву отримав за відмінну здатність повзати по вертикальних поверхнях, але полює все ж переважно на землі. Основний раціон цієї змії – гризуни середніх розмірів і дрібні птахи. Довжина тіла змії досягає 1,5 метрів, на вигляд маїсові полози тонкі, стрункі, діаметр тулуба дорослої особини – не більше двох пальців людини.

маїсовий полоз фото

Морфи маїсового полоза: якого вони бувають забарвлення

Забарвлення полоза (по науковому воно називається морфою) буває різним. Варіацій кольорів у маїсових полозів величезна кількість. В умовах неволі селекціонери постійно виводять екземпляри з все новими незвичайними забарвленнями. Ці рептилії невибагливі, цікаві в утриманні в домашніх умовах, і приковують погляд витонченістю. Досить подивитися на фото маїсового полоза, як стає зрозуміло – це не просто тварина, а справжня жива прикраса інтер’єру.

Серед найбільш популярних морф виділяються сім.

 1. Морфа «Amelanism»: чорної пігментації немає зовсім, очі червоні або рожеві, переважне забарвлення – біло-рожеве, іноді – червоне.
 2. Морфа «Hypomelanism»: лусочки у цих особин світло-сірі, коричневі або пісочні.
 3. Морфа «Anerythrysm»: абсолютно відсутня червона пігментація, забарвлення сірувате, на шиї і в нижній частині черевця присутній жовтий колір.
 4. Морфа «Charcoal»: практично немає жовтої пігментації, основне забарвлення – пісочно-коричневе чи сірувате.
 5. Морфа «Caramel»: особлива мутація, при якій червона пігментація пригнічена – її замінюють різної інтенсивності жовті переливи.
 6. Морфа «Lava»: основна пігментація – чорна, забарвлення виглядає майже однотонним, з химерними вкрапленнями чорних відтінків.
 7. Морфа “Lavender”: сама незвичайна мутація. Забарвлення змії варіюється від всіх відтінків лавандового кольору до рожевої і кавової палітри.

Характер змії не залежить від забарвлення, тому заводять їх виходячи з особистих уподобань у кольорах.

маїсовий полоз мори

Чому маїсових полозів добре тримати вдома

Утримання Маїсового полоза в квартирі не доставляє особливого клопоту. Ці змії добре приручаються, та впізнають власника, ніколи не атакують людей першими, не отруйні. Навіть далеко від батьківщини щурячих змій, любителі екзотики з задоволенням купують їх за немаленькі гроші в якості вихованців.

Зручні для утримання в умовах квартири і розміри змії – їй достатньо компактного тераріуму невеликих розмірів, в якому підтримуються чистота і необхідний рівень вологості. За прозорим склом яскраве забарвлення і природна граціозність маїсового полоза радують око. З ними навіть можна грати – на руках господаря вони поводяться досить спокійно.

Правила утримання маїсового полозу

Щоб вихованець був здоровий і веселий, потрібно забезпечувати відповідний догляд. А також в умовах неволі забезпечувати:

 • необхідні розміри тераріуму для вихованця,
 • температурний режим,
 • частоту і культуру годування,
 • деякі інші деталі.

маїсовий полоз в терраріумі

Про тераріуми

Можна придбати як скляний варіант, так і «житло» з пластику з перфорованими стінками. Головне – температура і вологість. Для молодого полоза достатній обсяг – 40 л, для особи, яка досягла 3-4 років (до цього часу змія перестає рости), знадобиться тераріум на 80 л. Оптимальна модель – куб зі сторонами 50см.

Ґрунт

Від того, яким буде наповнювач тераріуму, залежить спосіб годування полоза. Вибрати субстрат можна з наступних варіантів, які легко можна знайти в кожному зоомагазині:

 • подрібнена кора,
 • деревна стружка,
 • субстрат з подрібненої оболонки кокоса.

Можна покласти і папір. Але якщо частки ґрунту будуть дрібними, годувати вихованця краще поза тераріумом. Поверхня повинна бути гладкою, інакше з їжею дрібні частинки можуть потрапити в організм: у вихованця можуть виникнути проблеми з органами травлення і розвинеться стоматит.

Необхідне обладнання

Полозу треба влаштувати кілька місць, де він може ховатися, і обладнати тераріум поїлкою. Місця укриттів повинні бути з декількома отворами і такі, щоб змія могла ховатися там повністю. З декоративних аксесуарів підійдуть корчі і товсті гілки – полози люблять долати перешкоди.

Щоб температура була на комфортному для змії рівні, тераріум слід обладнати спеціальним термошнуром або помістити туди термоковрик. Знадобиться також містка, стійка ємність, достатня, щоб в ній можна було поплавати.

наповнювач для полоза

Температурний режим і вологість

Правильний догляд за маїсовим полозом має на меті створення в тераріумі атмосфери, близької до природного. У світлий час доби відповідна температура не повинна бути нижче 25°С, але і не вище 32°С в самому теплому його закутку. Вночі оптимальна температура має бути не більше 23°С. Різниця температур сприяє регулюванню обмінних процесів у змій, тому тераріум ділять на зони – гарячі та прохолодні.

В жаркій зоні добре поставити кювет з торф’яним мохом (сфагнумом) – він допоможе утримувати необхідну вологість, а змія зможе зариватися в сфагнум. Мох треба регулярно зволожувати теплою водою. У зоні з більш низькою температурою має бути сухо. Коли полоз линяє комфортна вологість дня нього 70-80%, в інший час досить 60 %.

Скільки полозів можуть жити в одному тераріумі

Все залежить від обсягу, в просторому – можна тримати групу полозів, по одному самцеві на одну-дві самки. По виходу з зимівлі самців від самочок зазвичай відкидають. А годують всю групу змій виключно окремо один від одного.

харчування полоза

Раціон в умовах неволі

Маїсовий полоз воліє ласувати мишенятами. Кількість мишок що з’їдається залежить від того, скільки змії років, а також від розмірів рептилії. При необхідності вихованцеві можна пропонувати розморожений прикорм. Кількість годувань – один раз в 4-5 діб. Чергову порцію їжі дають після того, як попередня виявиться перетравленою, а продукти розпаду вийдуть з організму. В середньому, нормальний режим – годувати вихованця раз на тиждень.

У змії завжди повинна бути свіжа питна вода, міняти її потрібно кожен день. Бажано часто міняти воду і в ємності для купань.

Час від часу в їжу слід класти кальцій – підійдуть яєчна шкаралупа і аптечний кальцій. Спеціальні концентровані вітаміни необхідні не частіше одного разу на 30 діб.

Зверніть увагу! Після того, як полоз поїсть, його краще не чіпати і не брати в руки, інакше процес травлення може піти не так.

Їсти м’ясо і рибу полозам не можна, їх шлунок не справляється з цими продуктами. Всього лише одне годування може викликати захворювання, і навіть спричинити загибель.

розмноження полозів

Розмноження в умовах неволі

Майже всі власники хочуть, щоб змії розмножувалися. Розведення – захоплююче заняття, а малюки – милі, як всі діти. Для розмноження маїсовий полоз відкладає яйця. У самців статевозрілий вік настає в 1,5 – 2 роки. Після спарювання самка відкладає 10-25 яєць. Щоб кладка не загинула, слід підтримувати температуру не менше 25°С. Приблизно через 70 діб з’являються дитинчата.

У довжину маленькі змійки будуть не більше 25 см, через 10 діб після того, як вони вилупляться, відбудеться перша линька – тоді малюки поїдять в перший раз. До першої линьки змієнята не їдять. Маляткам в якості їжі пропонують живих новонароджених мишенят.

Скільки живе маїсовий полоз

Якщо догляд і умови утримання повністю відповідають рекомендаціям, то, за словами ветеринарів, ці змії здатні прожити в неволі 10-20 років. Але так буває досить рідко. Тому, взявши на себе відповідальність за прирученого полоза, і щоб продовжити його життя час від часу варто показувати Вашого улюбленця фахівцям.

 

Домашній маїсовий полоз (догляд, утримання, годування)
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...