25.02.2019      942      0
 

Імператорський удав в якості домашнього вихованця


Імператорський удав (Boa Constrictor Imperator) в якості домашнього вихованця дуже популярний у терраріумістів. Домашній імператорський удав – ідеальна рептилія для утримання в міських умовах. Ці змії володіють спокійною вдачею, мають яскраве забарвлення і відповідні розміри. Завести такого вихованця може навіть новачок.

імператорський удав

Як виглядає імператорський удав

У цих змій міцний, м’язистий тулуб і витончена голова. Розміри імператорського удава в природі складають близько 5 метрів. Виведені для домашнього утримання мають довжину не більше 2 метрів. Морфи імператорського удава – різноманітні. Найчастіше зустрічається світло – буре забарвлення, спина червонуватого або кавового кольору з жовтими плямами. На боках – темні плями у вигляді ромбів в світлих обідках.

як виглядає імператорський удав

Морфи імператорського удава

Забарвлення варіюється від білого до чорного, з малюнком і без. Найпоширеніша морфа – колумбійська, забарвлення носить назву «нормал» – це колір, близький до природного. Удав має забарвлення від світло – пісочного до коричнево -помаранчевого з плямами темного, іноді чорного кольору. На хвості – у вигляді овалів червоного кольору з дуже темним обведенням.

Фото імператорського удава демонструють різноманітні забарвлення. Найчастіше зустрічається так зване забарвлення Salmon. Удав світлий з червоними переливами. У суперсальмона забарвлення більш насичене. У цих змій немає чорної пігментації. Суперсальмони народжуються при схрещуванні двох сальмонов з ймовірністю 1 до 4.

Поширені і альбіноси. Їх називають амеланісти. За типами їх розрізняють на Kahl Albino, Sharp Albino і Albino T-плюс. Від нормалів вони відрізняються відсутністю в забарвленні темних плям. Для них характерні червоно – жовті забарвлення з білими зонами і очі червоного кольору. Молоді змії мають яскраве забарвлення, а з віком бліднуть. При цьому малюнок залишається.

При спарюванні нормала і альбіноса потомство в першому поколінні виходить тільки з забарвленням нормалів. Але дитинчата є носіями гена альбіносів, вони передають його у спадок. У 25 % випадків потомство народиться альбіносами. Схрещування нормала, що народився від альбіноса, з альбіносом дає ймовірність появи альбіноса з ймовірністю 50%.

Потомство, отримане від сальмона і альбіноса, має біле забарвлення з яскравими плямами. Таку породу удавів називають Sunglow. Вона виходить шляхом схрещувань декількох поколінь змій, і ціна імператорського удава Сангло вище, ніж природного забарвлення. Існує три різновиди Сангло: Kahl, Sharp і T-плюс.

морфи імператорського удава

Поширення імператорських удавів

Ці рептилії водяться майже всюди – від Мексики до Аргентини. Вони живуть у водах з різним біотопом, тобто, пристосовані до різних умов. Ареал проживання – ліси і галявини, гірська місцевість, наявність водойм.

Утримання імператорського удава

Дорослий імператорський удав повинен жити в просторому горизонтальному тераріумі. Там повинен стояти басейн, в ньому повинні бути гілки. Відповідний тераріум для імператорського удава 100х50х50 см. Орієнтуватися слід на довжину дорослої рептилії, мінімальна довжина тераріуму – половина довжини удава. Шириною «будиночок» може бути в два рази вже.

У кут тераріуму необхідно помістити звичайну лампу розжарювання – в одній його частині температура буде близько 33°С, в іншій – кімнатна. Удави відчувають себе комфортно вдень при 25-32°С, в темний час доби – при 20-22°С. Вони люблять прохолоду, тому що в природі живуть в нижньому ярусі лісових масивів.

Грунт, стінки тераріуму і аксесуари необхідно регулярно обприскувати водою. У удава повинна бути ванночка, в якій він зможе купатися, поміщаючись повністю. Особливо важливий рівень вологості в період линьки. Полиці і гілки – невід’ємна частина тераріуму – удави люблять повзати. Грунт – тирса, покрита мульчею. Можна використовувати папір.

Молодий особині (довжиною до 1 метра) підійде контейнер 60 см на 40 см по мірі дорослішання тераріум збільшують.

утримання імператорського удава

Годування імператорського удава

Рептилія невибаглива в їжі. Імператорського удава можна годувати мишами і дрібними птахами. Підходять розморожені корми. Важливо правильно годувати маленьких удавів, щоб у них правильно сформувалася їстівна система. Не можна перегодовувати, давати великі шматки, теплу і холодну їжу.

Розмноження імператорських удавів

Розводити в умовах неволі удавів не так просто. Період спарювання – лютий-березень. Щоб з’явилося потомство, температуру в тераріумі знижують до 18°С, а світловий день встановлюють не більше 6-8 годин. Для спарювання самку треба підсаджувати поперемінно до всіх самців. Під час залицянь вони стимулюють її «шпорами», іноді шкіра самочки травмується.

Зрозуміти, що самка вагітна, можна по її поведінці: вона починає більше грітися, перевертається на спину і боки, в перші місяці починає більше їсти, а в останні дні відмовляється від їжі. Задня частина тулуба візуально збільшується, але не завжди, особливо, якщо вагітність перша. Якщо вагітність наступила, з тераріуму треба видалити самців, прибрати корчі – щоб змія випадково не впала, повзаючи по них.

Імператорський удав – живородна рептилія. Період виношування триває від 5 до 7 місяців. Дитинчата народжуються в тоненькій оболонці – вони розривають її самі, як тільки з’являються на світ. За процесом необхідно спостерігати, щоб допомогти змійкам розірвати оболонку, якщо у них не вийде зробити це самостійно.

Малюків у імператорського удава буває від 15 до 64. Їх довжина близько 50 см. у неволі вони виростають за 2 роки довжиною близько 3 метрів. В 2 роки удав стає статевозрілим.

годування імператорського удава

Скільки живуть імператорські удави

В неволі, в середньому, ці рептилії живуть близько 10-12 років. При ідеальному догляді-до 23 років.

Скільки коштує купити імператорського удава

Ціна залежить від забарвлення рептилії, розмірів, віку і статі. Наприклад, особини з Коста-Ріки – найдрібніші представники породи, коштують в межах 100 доларів. Рідкісні екземпляри обійдуться близько 300. Купувати змію краще в зоомагазині, що спеціалізується на экзотах. Здорова рептилія активна і виглядає гладкою.

Запобіжні заходи при утриманні удавів

Імператорський удав – неотруйна змія. Але в зв’язку з її розмірами до утримання слід підходити з усією відповідальністю. Правила утримування, яких треба неухильно дотримуватися, такі:

  • забороняється випускати змію з тераріуму і брати її на руки. Дозволяється брати на руки удава тільки в присутності у кімнаті другої людини;
  • не можна наближатися до удаву, якщо вбрання і шкіра пахнуть кормом;
  • не можна випускати удава з тераріуму, якщо в приміщенні знаходиться велика кількість сторонніх для нього людей.

Імператорський удав, в принципі, нешкідлива і безпечна для людини істота. Але тераріум повинен надійно закриватися, щоб змія не мала змоги уповзти. Рептилія має величезні розміри і велику масу тіла – до неї не повинно бути вільного доступу безпомічних членів сім’ї і домашніх тварин.

А якщо Ви вибираєте свою першу змію для домашнього утримання зверніть увагу на маісового полоза, саме цю рептилію рекомендують заводити в якості своєї першої змії.

Імператорський удав в якості домашнього вихованця
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...