13.03.2019      2583      0
 

Змія в якості домашнього улюбленця (особливості утримання і годування)


Ви вирішили завести «змійку» вдома? Тоді вам варто повірити в те, що таке заняття-хобі не для слабкодухих. Але останнім часом ми все частіше стикаємося з любителями незвичайного – а саме вразити друзів екзотичною твариною в домі. Сьогодні на зміну любителям пухнастих улюбленців все частіше приходять шанувальники плазунів, а саме змій. Так яка ж вона найкраща домашня змія? Давайте розбиратися разом.

домашня змія

Основні характеристики

Екзотична домашня змія приваблива тим, що є холоднокровною і спокійною. У природі часто зустрічаються види плазунів, які не тільки абсолютно невибагливі в утриманні, але ще й досить легко приручаються.

Все тіло змії, не залежно від виду, покрито сухою лускатою шкірою. Деякі мають особливий вид шкіри на черевці, який полегшує процес переміщення змії не тільки по сипучому ґрунті, але і по скляній поверхні. Періодично змії змінюють епідерміс (шкіру).

Очі всіх зміїних весь час покриті захистом, який має структуру спеціальних прозорих лусочок. З-за цих лусочок, здається, що змія спить з відкритими очима, але ось тепер і ми знаємо, що це не так.

Досить часто зустрічаються зміїні особини, у яких тіло має специфічний малюнок, а саме широкі «рядові» смуги. Крім малюнка відмінною рисою змій матінка-природа наділила їх дуже розвиненими органами, які дуже чутливі, і відмінно реагують на тепло. Органи теплової чутливості всіх зміїних розташовані між носом і очима плазуна. А ось удав, пітон і гадюка, крім усього іншого наділені ще й чутливими рецепторами, які розміщені в канавках голови.

змія на руках

Утримання в домашніх умовах

Що ж такого особливого в отруйних зміях, заради чого їх варто тримати в домашніх умовах? На це питання можна з упевненістю відповісти, що:

 • по-перше отруйні і не отруйні змії дуже красиві;
 • по друге вони не вимагають особливого догляду.

Якщо вам потрібно залишити на певний час будинок (відпустку або відрядження), то вашу змійку можна залишити вдома одну.

Їсть домашня змія один раз на тиждень (а то й ще рідше), щоб одомашнена тварина не загинула від спраги – є у продажу автопоїлки. Якщо ж ви відправляєтеся в тривалу поїздку, то вашому улюбленому екзотичному вихованцеві можна влаштувати сплячку.

Багато хто з нас може поділитися спогадами, коли ми:

 • переклеюємо шпалери або міняємо обшивку дивана, які зіпсував миле серцю кошеня, через два тижні після ремонту або нової покупки;
 • міняємо дроти комп’ютера, телевізора або холодильника які припали до смаку вашому хом’ячку або щуру;
 • бігали в новорічну ніч по двору в пошуках улюбленого песика, який злякався звуку петард.

З огляду на все це, приходимо до висновку- змія може стати ідеалом Вашої домашньої тварини, а тераріум, який до всього іншого красиво оформлений може стати вершиною вашого кімнатного квітництва. Прикрашають тераріуми не тільки корінням і гілками, але і рослинами які в’ються, живими квітами. Якщо ви вибрали королівську змію, в її житло помістіть пісок і посадіть кактуси.

полоз в руках

Вибір улюбленця-ТОП 5 найбезпечніших змій

Вибираючи яку змію купити додому, вам варто взяти до уваги особливості не тільки характеру зміїної особини, але і її поведінку, перевагу в їжі, рахуватися зі ступенем отруйності. А якщо ви вирішили утримувати в домашніх умовах королівського пітона або удава слід враховувати силу стискання рептилії під час «обіймів».

Ви врахували всі позитивні і негативні якості обраного вихованця, тоді залишається останнє – визначитися з видом яку змію купити додому.

Маїсовий або червоний полоз – є найоптимальнішим варіантом утримання в квартирі або власному будинку. Від інших видів рептилій Полоз відрізняється невеликим розміром. Доросла особина не виросте більш ніж півтора метри, має помірний апетит і більш-менш спокійний характер. Не проявляє агресії, що дозволяє брати його в руки — це практично ідеальна домашня змія.

маісоовий полоз

Королівський пітон – екзотична особина зі спокійним і миролюбним характером, повільний, але відчувши небезпеку, досить швидко згортається в клубок. Змія середніх розмірів, але абсолютно не отруйна.

домашній пітон

Імператорський удав зовсім не проявляє агресії, враховуючи досить значні розміри (доросла особина досягає розмірів в 2-3 метра) і потужні «обійми». Удав пропорційно складений, і має привабливе буро-червоне забарвлення.

як виглядає імператорський удав

Райдужний удав в довжину досягає не більше 2 метрів, має досить струнку статуру. Удав дуже активний, відмінна риса – цікавість, деякі особини мають складний характер, але з віком це проходить.

райдужний удав

Молочні і королівські змії – невеликі за розміром, дуже рухливі, мають яскраве забарвлення і різний характер поведінки, але при цьому зовсім не отруйні.

молочна змія

Але все частіше можна зустріти любителів саме гострих відчуттів, які готові утримувати саме отруйного екзотичного вихованця. Та слід віддати належне, що граціозні вигини епатажної тварини, її яскраве забарвлення і саме смертельна небезпека, яка виникає під час знаходження поблизу з таким підопічним, досить часто заворожує. Якщо ви хочете чим-небудь виділитися від інших любителів фауни, то можна сказати що “мета виправдовує кошти”, в такому випадку отруйна домашня змія – ваш ідеал вихованця.

Основні кроки після придбання екзотичної тварини полягають в наступному:

 1. Придбання житла для вихованця. Довжина тераріуму по діагоналі повинна бути рівною трохи більше довжини саме Вашого виду дорослої змії. «Будиночок» для змії повинен бути зі скла, пластику або дерева. З огляду на те, що змії здатні тікати варто придбати щільну і надійну кришку, і ні в якому разі не варто купувати тераріуми, які мають стінки з сітки;
 2. Необхідний інвентар тераріуму. Слід забезпечити змію укриттям (печерою з каміння або старого дерев’яного дупла), гладкими корінням або гілками, живими ліанами і камінням для лазіння. На дно “будиночка” насипте м’яку підстилку (різані газети або тирсу, що не мають сильного специфічного запаху);
 3. Враховуючи, що домашня змія та інші рептилії не можуть самостійно регулювати температуру тіла варто придбати вашому вихованцеві джерело тепла (лампи обігріву);
 4. Для пиття і приймання ванн екзоту знадобитися дві миски різного розміру.

кормление домашних змей

Раціон харчування і не тільки

Принесши в будинок екзотичну тварину, відразу ж виникають питання: «Чим годувати змію? І які особливості її харчування”. Варто відзначити, що змії досить різноманітні в плані пристрастей до свого харчування. В залежності від виду вашого улюбленця, залежить і його раціон. Рептилії відносяться до класу хижаків, тому в дикій природі харчуються дрібними тваринами.

Виходячи з цього, ви і повинні визначитися, чим годувати змію. Найбільш поширеними варіантами їжі є годування:

 • живими хробаками або гризунами,
 • жабами або рибкою
 • або використовувати спеціальний корм.

Перед тим як завести такого екзотичного вихованця як домашня змія, вам варто задуматися, де ви зможете купувати такі «делікатеси» і крім усього іншого, чи зможете ви згодувати своєму улюбленцю живу мишку або лабораторного щура.

Доросла змія їсть не частіше 1 разу в 5-7 днів, але зустрічаються випадки, коли рептилія не їсть по кілька місяців. В період зміни шкірного покриву (ліньки) або сплячки (2-4 місяці при температурному режимі 2-15 градусів) змії зовсім відмовляються від прийняття їжі. Такі явища для сімейства зміїних вважається природним.

Прийнявши рішення про придбання такого специфічного улюбленця, варто ставитися до цього дуже серйозно. А в залежності від дотримання всіх рекомендацій по безпеці та годуванню екзотичної істоти, залежить його і ваше здоров’я.

Змія в якості домашнього улюбленця (особливості утримання і годування)
4.7 (93.33%) 3 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...