20.02.2019      3729      0
 

Утимання і годування домашнього вужа, що потрібно знати


Сімейство вужів налічує близько двох тисяч видів. Найпоширеніші з них – це водяний і звичайний (по іншому сухопутний). Щоб утримувати домашнього вужа, потрібно створити всі умови для його життєдіяльності. Любителю серпентологу слід ознайомитися не тільки з правилами утримання і розведення, але і з технікою годування змії. Найчастіше для утримання в неволі вибирають тигрового вужа, що володіє цікавим, різнобарвно – кільцевим забарвленням. Так який він, домашній вуж, якого підходу і утримання до себе вимагає?

вуж змія

Тераріум для вужа

Якщо бажання завести домашнього вужа не покидає вас, в першу чергу слід купити просторий тераріум, більша частина якого буде зайнята басейном. Басейн є невід’ємним атрибутом для домашньої рептилії. За розмірами тераріум повинен бути не дуже маленьким, мінімум 50х40х40 см. водойма також не повинна бути тісною. В ній вихованець має з легкістю поміститись, щоб приймати ванну.

Тераріум повинен щільно закриватися сіткою, інакше домашній вуж може з легкістю втекти зі свого будиночка. Дно ємності рекомендується укласти вологоутримуючим торфом або піском.

Крім основного грунту, невелика частина викладається вологим мохом, щоб змія могла в ньому ховатися. Також в тераріум поміщаються:

  • різні коряги,
  • декоративні камені,
  • укриття з міцних гілок або кори, проміж яких змія буде повзати.

Ще одним важливим нюансом є підтримка балансу температури. В одному кутку вона повинна бути злегка підвищена.

Для цього розміщується спеціальна зігріваюча лампа, а під нею кладеться камінь, на якому змія буде грітися. Область з вологим мохом також рекомендується розташувати в теплому кутку. Вдень температура в цьому угу не повинна бути нижче +33°С.

Крім зони з підвищеною температурою має бути присутнім і прохолодне місце. Найкраще, якщо воно буде з укриттям. Температура в цій зоні не повинна перевищувати +23 градуси. У денний час температура у всій частині тераріуму повинна підтримуватися в рамках 22-27 градусів. Вночі обігрівання і освітлення вимикається, оскільки домашній вуж не спить тільки вдень, а вночі відпочиває в своєму укритті.

Дуже важливо правильно підтримувати всередині зміїного будиночка не тільки температуру, але і вологість. Для цього необхідно постійне обприскування водою грунту і моху. Також важливим буде ультрафіолет, хоча влітку можна обійтися і сонячними ваннами.

вуж в терраріумі

Годування

Початківцю серпентологу слід попередньо ознайомиться, чим можна годувати вужа в домашніх умовах. Делікатесом для водяних рептилій є:

  • жаби;
  • дрібна жива риба.

Сухопутні породи вважають за краще харчуватися мишами. В давні часи багато жителів сіл тримали в своїх будинках вужів в якості мисливця на гризунів.

Вужі швидко адаптуються до неволі, починають вживати їжу, що дається їм, а незабаром повністю приручаються і стають зовсім домашніми.

Корм для вужа можна придбати в будь-якому зоомагазині, однак не варто купувати харч на пташиному ринку, оскільки є високий ризик заразити вихованця гельмінтами.

Годувати змію потрібно двічі в тиждень. Жаби, якими вона харчується, повинні бути середніх розмірів, щоб уникнути закупорювання травного тракту, із-за чого вихованець може померти. Для змії довжиною тринадцять сантиметрів на одне приймання їжі потрібно чотирьох сантиметрова жаба, або дві зовсім дрібні. Годувати вужа можна як живим, так і розмороженим кормом. Однак давати йому розморожену рибу часто не варто. З живою підгодівлею він сам впорається, а от розморожену їжу доведеться брати пінцетом і легенько розгойдуючи підносити до вихованця. Змії реагують тільки на рух, і нерухому їжу їсти не будуть.

Також вужам потрібно багато питної води.

вуж їсть

Щорічне линяння

Господар домашнього вужа повинен бути підготовлений до періоду щорічного линяння вихованця. Головною ознакою наближення цього періоду є затуманення очей рептилії. Вона починає погано бачити внаслідок відмерлих частинок на очах. У цей проміжок часу вужа можна з легкістю знімати на фотокамеру, не доставляючи йому незручностей і шкоди здоров’ю. Зазвичай фотоспалах шкодить рептиліям. Але не варто забувати про підвищену агресивність плазунів в цей період. Вони можуть сплутати вашу руку з ворогом або їжею і вкусити, так що починаючому любителю змій потрібно бути дуже обережним.

Сухопутні і водяні види не є отруйними, проте після укусу може з’явитися запалення. Якщо раптом укус стався, рану треба розсунути щоб кров могла стекти.

Вихованець може не змінити всю шкірку повністю на нову. Якщо на шкірі змії з’явилися лахміття — це привід насторожитися. Зазвичай шкірка висить лахміттям якщо господар не правильно доглядає за своїм вихованцем. В такому випадку рептилії треба допомогти відліняти:

  • Робиться тепла ванночка, в яку поміщають змію.
  • Як тільки шкірка розмокне, її знімають акуратними рухами.
  • Якщо шкіра біля очей знімається насилу, слід скористатися пінцетом і акуратно її прибрати.

Надалі рекомендується звернутися до ветеринара за консультацією.

линька вужа

Зимівля

Підтримуючи регулярне харчування, домашній вуж зимівлі не потребує, особливо якщо він ще зовсім молодий. Однак якщо в період зими рептилія відмовляється від прийняття їжі, або ви плануєте підготувати улюбленця до розмноження, однозначно потрібно влаштувати зимову сплячку, дотримуючись при цьому переліку певних правил.

Плазуна потрібно помістити в захищений від світла, добре вентильований садок, попередньо наповнивши його сфагнумом.

Температура повинна коливатися приблизно від 6 до 9 градусів.

Протягом двох тижнів температуру потрібно потихеньку знижувати, обов’язково упевнившись заздалегідь в тому, що рептилія повністю переварила останню спожиту нею їжу.

У процесі виведення вихованця з зимівлі, навпаки, температура поступово підвищується.

Для підтримки вологості в садку, слід періодично сприскувати грунт водою.

При нормальному стані вужа, зимівля триває близько двох місяців.

Обов’язково варто врахувати, що в умовах домашнього утримання великий ризик втратити улюбленця, укладаючи його в зимову сплячку. Набагато простіше буде завести в домашніх умовах вужа тропічної породи, який в природних умовах ніколи не впадає в сплячку.

Скільки живе вуж

Створюючи комфортні умови життєдіяльності, і дотримуючись меню того, що їдять вужі в домашніх умовах — їх тривалість життя може скласти понад двадцять років.

Утимання і годування домашнього вужа, що потрібно знати
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...