21.02.2019      1453      0
 

Тримання, догляд і правильне харчування домашнього пітона


Багато народів світу вважають змій символом не тільки мудрості, але і краси. Та й взагалі змії вважаються незвичайно красивими екзотичними тваринами. Всі, хто хоча б раз зміг поспілкуватися з цими істотами досить близько, знайшли в собі можливість оцінити їх благородство, гідність і навіть аристократизм. У сьогоднішній статті ми розкриємо питання утримання домашнього пітона, розповімо про те, як правильно годувати рептилію, щоб вихованець відчував себе затишно і комфортно. То який він домашній пітон? Давайте розбиратись.

пітон в домашніх умовах

Пітон в домашніх умовах

Найпопулярнішими різновидами екзотичних тварин, які купуються для утримання в домашніх умовах, є домашній пітон. На дотик змія абсолютно не мокра і слизька, а дуже гладка і ніжна. Секрет її гіпнотичного і нерухомого погляду полягає в тому, що у змій відсутні повіки, тому вони не моргають і сплять з відкритими очима.

Домашній пітон і пітон з дикої природи відноситься до сімейства удавових. У дикій природі довжина їх може досягати до 10-12 метрів. Пітон в домашніх умовах має довжину 3-6 метрів, а розмір самого маленького – карликового пітона не перевищує 1 метра.

Утримання домашнього пітона

У домашніх умовах пітони живуть близько 25 років, але іноді зустрічаються особини, що доживають до 30 років. Рекорд життя в неволі королівського пітона становить 50 років.

Найбільш поширений пітон в домашніх умовах – це тигровий, королівський і сітчастий. Останнім часом ці види пітонів стають все популярними для утримання їх в неволі завдяки їх красивому забарвленню, досить невеликим розмірам і досить спокійному характеру. Пітони які містяться вдома прощають своєму господареві помилки при їх утриманні і відмінно підійдуть для любителів-дебютантів.

Якщо утримання пітона в домашніх умовах правильне, то ці екзоти поводяться відмінно (стають ручними), радують своїх господарів імпозантним виглядом і досягають досить великих розмірів.

Щодо середовища проживання пітонів в дикій природі то їх можна назвати універсальними екзотичними тваринами. Цих екзотів можна зустріти як в сухих, так і у вологих місцевостях.

пітон

Утримання пітона в домашніх умовах полягає в наступному:

  • житло має бути просторим (тераріум розміром мінімум 1,2 на 2,4 м) з декорованим корінням, гілками і живими кучерявими рослинами. Для самого тераріуму відмінно підійде дерево, скло або пластик;
  • забезпечення суворого температурного режиму, вологості і вентиляції;
  • забезпечити тварині ідеальну температуру повітря (температура вдень 26-30°С, а вночі 23° тепла), вологість повітря (близько 90%);
  • забезпечення тварині доступ до свіжої води для пиття і купання;
  • пітон в домашніх умовах додаткового освітлення не потребує, але якщо ви все ж вирішите використовувати додаткове світло, то слід дотримуватися режиму 12 на 12 (12 годин включене світло, 12 – вимкнене).

Утримання домашнього пітона не вимагає будь-яких щоденних понад природних зусиль і витрат.

домашній пітон

Обід домашнього пітона

У дикій природі на відкритому просторі (де змія є легкою здобиччю для хижаків) зустріти її досить складно. А з точки зору екзотичної “змійки” ви якраз і є хижаком. Тому купивши тварину і помістивши її в тераріум постарайтеся не чіпати улюбленця до того моменту, поки ваш пітон не почне самостійно і регулярно харчуватися. Поспіх призведе до посилення стресового стану тварини і тільки продовжить період адаптації. І тут постає питання: «чим годувати домашнього пітона”?

У природних умовах пітони найчастіше харчуються гризунами, тому лабораторні миші і щури, пропоновані нами тварині, яку взяли з дикої природи, незнайомі. Якщо у вас виникли проблеми з харчуванням такої зміїної особини, спробуйте запропонувати їй піщанку.

Якщо ж ви придбали пітона, який народився в неволі – існує думка деяких фахівців, що його раціон може становити мертві щури, миші, хом’яки або ж курчата і перепілки, кролики та морські свинки. І щоб уникнути травм – живими тваринами краще не годувати. Інші ж фахівці вважають, що пітонів мертва їжа не цікавить так як у неживих тварин відсутнє інфрачервоне випромінювання на яке екзотичні тварини і реагують. Тепло, що випромінюється живою твариною, сигналізує змії про її “трофей” і саме тепло жертви викликає в хижаку мисливський інстинкт.

годування домашнього пітона

Як і скільки разів годувати домашнього пітона

В дикій природі пітони дуже повільні. Під час полювання вони довго вистежують свою потенційну жертву, а вже потім з блискавичною швидкістю накидаються на неї при цьому, захоплюючи голову жертви зубами. Потім тулуб “потерпілої” тварини пітони обвивають кільцями, при цьому здавлюючи тіло жертви позбавляючи її можливості чинити опір. Переконавшись в тому, що їжа мертва пітон повільно заковтує її цілком. Паща змії в момент поглинання відкривається дуже широко. Від моменту полювання до заковтування вбитої тварини пітон витрачає приблизно 20 хвилин. Наситившись, всі види пітонів згортаються в клубок і знаходяться в цьому стані до повного перетравлення їжі.

У природних умовах проміжки між прийомами їжі у змій залежать від розміру жертви. Поласовавши твариною великого розміру, наступного разу пітон вийде на полювання через місяць.

годування пітона

Враховуючи, що з пітони схильні до ожиріння годувати дорослу особину слід 1 раз в 10 днів, а молодняк 2 разів на тиждень. Часте годування екзотичної тварини призведе до швидкого зростання вашого вихованця. Виходячи, з цього і приймайте рішення за кількістю і обсягом харчування. Годувати пітона, що живе в домашніх умовах краще всього в вечірній час (під час сутінків), так само варто звернути увагу, що швидкість перетравлення прийнятої їжі залежить від температури в тераріумі.

Зверніть увагу! У зимовий період пітони відмовляються від їжі протягом декількох тижнів.

Під час линьки змії взагалі не їдять. А ось вагітні самки пітонів, і не тільки їх, відмовляються від їжі до того моменту, поки не знесуть яйця. Щоб ваш екзот добре виглядав і був здоровий, не забувайте давати йому вітамінні добавки.

Тримання, догляд і правильне харчування домашнього пітона
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...