23.02.2019      1112      0
 

Крокодил в домашніх умовах (догляд, харчування, розміри тераріуму)


Перед тим, як ви вирішите стати щасливим володарем екзотичного вихованця, необхідно приділити особливу увагу вивченню його поведінки та вдачі. Крокодил в домашніх умовах, також як і в природному середовищі є хижою твариною, тому перед його придбанням найкраще точно бути впевненим, що вам необхідний такий екзотичний улюбленець. Від своїх диких родичів домашній крокодил відрізняється величиною, а також кількістю зубів. В неволі тварини рідко досягають розміру більше 2,5 метрів, але, незважаючи на це, вони все ж виявляють агресію.

крокодил в домашніх умовах

Особливості утримання

Першим кроком, який необхідно зробити перед тим, як така домашня тварина крокодил з’явиться у вас вдома – придбати тераріум достатніх розмірів, щоб тварина могла там себе комфортно почувати. По висоті житло вихованця повинно бути не менше його довжини, так вихованцеві буде комфортно і зручно.

В оселі крокодила потрібно використовувати гравій великих розмірів, а також необхідно провести висадку рослинності, яку вихованець, швидше за все, вживатиме в їжу. Щоб тварина відчувала себе добре, необхідна наявність водного простору в тераріумі. Отже, житло улюбленця потрібно заповнити водою, проте необхідно створити крокодилу пологий вихід на сушу. Найкраще акватераріум розташувати в зимовому саду, де є басейн. В таких умовах потрібно підтримувати температурний режим повітря і водного середовища в інтервалі +28 — +32 градусів.

Там, де ваш улюблений домашній крокодил буде мешкати, необхідно розташувати лампу з інфрачервоним випромінюванням або ж пристрій для обігріву. Прилади повинні знаходитися на достатній висоті від тварини, щоб не нашкодити їй. Слід обов’язково стежити за температурним режимом і не допускати його збільшення на більш ніж +35 градусів або ж зниження позначки термометра менше ніж на +25°C, оскільки вихованець може відчувати стрес і відмовитись від їжі.

Повну зміну водного середовища в акватераріумі слід проводити один раз в місяць, при цьому міняти воду частково потрібно не менше 1 або 2 раз в 7 днів.

крокодильчик домашній

Особливості годування

Дивлячись на фото домашніх крокодилів, можна точно зрозуміти якими чималими розмірами володіє вихованець, і який у нього хороший апетит, так чим же годувати крокодила в домашніх умовах? Крокодили мають відношення до м’ясоїдних, тому вживають в їжу невеликих тварин, рибу, в деяких випадках мертвих тварин. У природному середовищі вони чудові мисливці і вважають за краще ловити свою здобич в темний час доби.

Хижак не може пережовувати свою жертву, тому відриває частини від тіла здобичі і тільки після цього ковтає їх.

Домашній маленький крокодил з задоволення поласує:

  • невеликою рибою,
  • м’ясом раків,
  • хробаками,
  • мишами або щурами,
  • морськими свинками,
  • равликами.

Протягом 7 днів крокодил потребує їжі, яка становить десяту частину його маси.

годування маленького крокодила

Чим доросліша тварина, тим менше повинна бути його порція. Зрілому крокодилу в тиждень потрібно лише 5% їжі від маси його тіла. В якості корму підійде:

  • яловичина,
  • печінка,
  • велика риба,
  • м’ясо птиці.

У природному середовищі існування рептилія цілком може з’їсти своїх родичів, яких перевершує в розмірі, однак таку поведінку можна спостерігати і в домашньому середовищі, якщо в акватераріумі міститься занадто багато особин.

У неволі домашній крокодил віддає перевагу м’ясному корму, ніж рибному. Велика кількість риби в раціоні, і її часте вживання, може стати причиною появи авітамінозу у рептилії. Отже, якщо робите годування рибою, то слід додати ще й продукти, багаті на вітамін В1. Також потрібно забезпечити вихованцеві постійне надходження кальцію і вітаміну С.

Зміну корму з рибного на м’ясний крокодил домашній прийме з задоволенням, а ось навпаки перехід з м’яса на рибу, може не сприйнятися вихованцем, і він деякий проміжок часу може зовсім не вживати їжу. Годування вихованця потрібно проводити обов’язково, оскільки в разі відсутності надходження потрібної кількості їжі, крокодил цілком може захворіти.

годування крокодила

Поведінка

Коли маленький домашній крокодил ситий, він буде вести спокійний спосіб життя. Годувати молоду особину потрібно щодня або ж один раз в кілька днів, а ось дорослих вихованців потрібно годувати один або ж два рази в тиждень.

Карликовий крокодил домашній перетравлює їжу від 4 до 5 днів, тому в цей час йому характерна спокійна поведінка. Практично 60% корму, який вжив вихованець, стає жиром, який розташовується на підгрудних порожнинах, вздовж спини, а також порожнинах на череві і хвості. Від кількості накопиченого жиру залежить час, який рептилія може проводити без вживання їжі. У природному середовищі крокодилу під силу прожити без їжі близько півтора року.

Домашній крокодил, навіть з урахуванням безлічі прожитих років в неволі, завжди буде хижаком, а значить необхідно дотримуватися великої обережності під час контакту з вихованцем. Тварина цілком може поранити власника при будь-якому неакуратному русі, а також здатна завдати серйозні травми людині.

Не слід діставати з тераріуму вихованця, щоб дати йому можливість вільно прогулятися по вашому житлу. Це може бути небезпечним і для вас і для самого крокодила, оскільки в разі тривалого утримання в неволі рептилія вважає акватераріум своїм будинком, а витяг його з власного житла може стати причиною стресу, якою буде мати негативні наслідки для здоров’я тварини.

крокодил вдома

Придбання

Якщо ж ви вирішили завести вдома такого вихованця, безсумнівно, постане питання про те, де купити крокодила і на що звернути увагу при покупці? Насамперед слід перевірити розплідники, які займаються продажем і розведенням екзотичних тварин. Ціна крокодила в розпліднику миє бути трохи вище, ніж у приватних заводчиків, але тут Ви отримуєте хоч якусь гарантію того, що тварина приручена та виведена спеціально для домашнього утримання.

Купити крокодила відносно недорого можна на дошках оголошень або заглянувши на спеціалізовані форуми. При зустрічі з продавцем обов’язково оглядайте свого майбутнього вихованця і просіть дати рекомендації по догляду.

Якщо ви все ж зважилися на такого хижого домашнього вихованця, то вам потрібно як слід підготуватися і забезпечити рептилію всім необхідним, що б ваш домашній крокодил відчував себе комфортно і безпечно.

 

Крокодил в домашніх умовах (догляд, харчування, розміри тераріуму)
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...