23.02.2019      2766      0
 

Чим годувати домашню жабу в акваріумі


Акваріумні і озерні жаби суттєво розрізняються між собою не тільки поведінкою, домашні жаби не звикли добувати їжу самостійно і вимагають до себе підвищеної уваги та догляду. Одне з перших питань, з яким стикається заводчик стає чим годувати жабу в домашніх умовах? Якщо озерні жаби в природних умовах живляться комарами, мухами і іншими комахами, то акваріумні домашні улюбленці не переносять такого раціону і вимагають зовсім іншого підходу до харчування.

годування жаб в домашніх умовах

Чим годують домашніх жаб

Зараз в сучасних зоомагазинах в асортименті пропонується безліч поживних кормів з різними добавками. Ці корми збалансовані і містять всі необхідні вітаміни і мікроелементи для повноцінного харчування жаби. Коли ж у заводчика є охота самому скласти раціон вихованцям, йому буде незайвим знати деякі правила.

Жаб, що живуть в акваріумі, ні в якому разі не можна перегодовувати. Переїдання може привести до здуття живота і загибелі вихованця.

Скільки разів на день годувати домашню жабу залежить від віку і виду плазуна. Звичайне:

  • маленьких представників годують щодня,
  • дорослих жаб досить годувати один раз в два-три дні.

В якості їжі добре підходять мотиль і морські креветки. Зрідка можна запропонувати живих маленьких рибок або гуппі. Білі і шпорцеві жаби добре їдять мотиля. Для них це одне з улюблених ласощів, яке приносить величезне задоволення.

Мотиля найкраще поміщати в тераріум в плоскій годівниці, залитим водою. У сам акваріум не слід кидати будь-які види корму — це забруднює воду. Мало годувати жаб тільки мотилем, таким вихованцям потрібне збалансоване харчування, що включає як живий корм, так і різні добавки до нього.

Великим за розмірами особинам підійдуть нарізані шматочками м’ясо і риба, Ваші вихованці не відразу звикнуть до таких ласощів, будьте терплячі і вже через пару тижнів жаби будуть з задоволенням їсти такий корм.

годування жаб в акваріумі

Добавки в корм

Жаби в акваріумі повинні отримувати не тільки корм, але і вітамінні, мінеральні добавки. Їх можна купити в зоомагазинах. Але проблема в тому, що для земноводних не існує чітко визначеної норми додавання вітамінізованого корму, тому порцію доводиться розраховувати приблизно.

Слід пам’ятати, що перевищення дози вітамінів, особливо таких, як жиророзчинні «А», «О», «Е», іноді може призвести до загибелі вихованців.

Годувати жабу в домашніх умовах слід також продуктами, що містять кальцій, особливо важливо дотримуватися цього правила стосовно молодих земноводних. Частота підгодівлі кальцієм залежить від віку:

  • молодим особинам слід пропонувати таку підгодівлю кожен день,
  • більш старшим – один раз в тиждень.

В якості продуктів, які містять в своїй основі кальцій можна виділити:

  • подрібнену білу шкільну крейду,
  • вапняк,
  • розмелену шкарлупу сирих курячих яєць.

Не варто забувати також про те, що кальцій добре засвоюється організмом лише в поєднанні з вітаміном D3, для сприяння його вироблення застосовують ультрафіолетові лампи.

жаба в акваріумі

Чи можна годувати жабу живим кормом

Чим ще годують домашніх жаб? З настанням теплих днів власники тераріумів знаходять для своїх вихованців живу їжу в природі. Земноводні охоче їдять тлю, цикад, кобилок, спійманих далеко від доріг.

Живі комахи відловлюються сачком. Окружність обруча повинна бути в межах 40-50 см, а довжина мішка в три рази довше, щоб спіймані комахи не могли вистрибнути з нього. Мішок можна зшити самим з щільної матерії. Підійдуть бязь або полотно. Марля не годиться. Ручку сачка найкраще зробити від 50 до 70 см, довша швидко втомить руку.

Акваріумні земноводні отримують справжнє задоволення від зібраного живого корму, але займатися його збором можна тільки при відсутності опадів у теплу пору на сухій траві. Ловити комах легше так: йдучи по галявині, лузі, робити рухи сачком на зразок вісімки, захоплюючи їм верхні частини рослин. Якщо в сачок потрапив харч, його слід пересипати в банку, закриту не герметично, а сітчастою кришкою.

Поїдання безхребетних є корисним для акваріумних жаб. Завдяки такому корму можна не проводити додаткову вітамінізацію.

живий корм для жаб

Будьте обережні

Не слід збирати живий корм поблизу місць з жвавим автомобільним рухом. Комахи, зібрані поблизу трас, заводів або фабрик, можуть містити велику кількість токсинів, що несприятливо позначиться на здоров’ї жаб, і навіть може привести до загибелі вихованців.

При випуску зібраних безхребетних в тераріум слід обов’язково їх відсортувати і прибрати отруйних – їх можна визначити за яскравим забарвленням.

З метою додаткової вітамінізації жаб комах слід спочатку випустити в банку з сумішшю вітамінів і кальцію, щільно її закрити і струсити пару раз, після чого швидко згодувати рептиліям. Щоб випущені в акваріум комахи не розбіглися, краще помістити їх в годівницю. З неї легко і прибирати залишки корму.

Останнім часом в продаж надійшли годівниці цікавої конструкції. Вони схожі на пустотілий камінь, в який зручно насипати порошкоподібні добавки і поміщати живих комах. Весь вміст разом перемішується, і годівниця з отвором, звільненим від пробки, опускається в тераріум. З нього по одному вибираються комахи. Жабам неважко звикнути до годівниці і вартувати біля отвору, щоб поїдати живих комах. Не забудьте, що не з’їдені цвіркуни і таргани можуть розбігтися по всьому акваріуму і знищити декоративні рослини.

Годувати жабу в домашньому акваріумі слід регулярно і відповідально, і тоді Ваші вихованці проживуть довге щасливе життя Вам на радість.

 

Чим годувати домашню жабу в акваріумі
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...