13.02.2019      1798      0
 

Собака Французький бульдог


Французький бульдог нині є одним з найпопулярніших домашніх улюбленців. Прямим попередником французького вважається англійський бульдог. Однак, далекий предок – алано. Його причетність до виникнення французької породи вказана в стандарті останнього. Алано — іспанський бульдог. Популярний в Середньовіччі, до 20-го століття він вимер. Порода пішла в небуття, як московський водолаз, норфолк-спанієль або тесем. Споглядати аланів можна на полотнах Хосе де Гойя. Це іспанський художник епохи Романтизму.

Історія породи

Коли з’явилися перші англійські бульдоги, алани ще були популярні. Вважається, що дві породи зустрілися в Бургосі. Нині це мегаполіс півдня Болгарії. За старих часів Бургос був центром собачих боїв. У 17-му столітті в них стали брати участь так звані бургуські бульдоги. Зберіглася бронзова таця із зображенням породи. Вона нагадує французького бульдога. На таці зображено пса з плескатою мордою і стоячими, округлими вухами.

Іспанський бульдог був великим собакою. Бургуська порода, судячи із зображень, трохи менше, але теж вище середнього. У класичного французького бульдога пси схрещувались з маленькими особинами англійських бульдогів. Домішали і той-бульдога. Він теж вимер, був популярний в Англії в 19-му столітті. Той-бульдогами у Великобританії захопилися після заборони цькування биків. Для нападів на велику рогату худобу і собаки були потрібні великі. Але, мініатюрні бульдоги зручніше в побуті. Після заборони цькування биків англійці зробили вибір на користь дрібних собак.

Цуценя бульдога французького

До Франції бульдоги потрапили за часів індустріалізації. Почалася активна міграція людей. Частина англійців поїхала до Франції, захопивши улюблених псів.  Схрещування дало сучасного французького бульдога. В’язка, так само, проводилася з мопсами, є припущення, що і тер’єрами. У підсумку, корпус англійського бульдога поєднався з головою бургаського. Втім, докладний опис породи виділимо в окрему главу.

Опис французького бульдога

За стандартом Міжнародної кінологічної організації FCI французький бульдог – молосс середнього розміру. Молоссами іменують потужних собак з широкою пащею. Ще одна ознака представників групи – складки на шкірі. Перші зображення подібних собак зроблені в 640-му році до нашої ери в Греції. Але є припущення, що предком античних псів був дог.

Стоячі вуха французького бульдога, присадкуватість, коренастість, курносість і короткий від природи хвіст створюють образ активної, тямущою і сильною не за розмірами собаки.

Вага французького бульдога не перевищує 14-ти кілограмів, а зріст 35-ти сантиметрів. Це у псів. Суки доростають до 32-ух сантиметрів в холці і 13-ти кілограмів ваги. Мінімум для жіночих представниць породи 8 кіло маси і 24 сантиметри росту. Пси не повинні бути нижче 27-ми сантиметрів і легше 9-ти кіло.

Французький бульдог

Висота в холці враховується при вимірюванні довжини тіла від лопаток до сідничного бугра. Остання відстань має бути на кілька сантиметрів більше. Тобто, тіло бульдога компактне, але не квадратне.

Прописані в стандарті і пропорції морди. На неї припадає 1/6 від довжини голови. Остання у представників породи квадратна, широка, з симетричними складками шкіри. Її борозни помірні, на відміну, наприклад, від складок шарпея.

Для французького бульдога нормою є патологічний прикус. Верхня щелепа укорочена щодо нижньої. Відповідно, нижні зуби видаються вперед. Однак, ікла при закритій пащі залишаються всередині. Інші прикуси-привід для дискваліфікації собаки з виставки.

До речі, перший породний клуб створений в 1880-му році в Парижі. Тоді ж пройшла дебютна виставка французьких бульдогів.

Череп французького бульдога схожий на купол в зоні чола і плоский між вухами. Часом, собака здається серйозною. Чому французькі бульдоги приймають такий вислів? Справа в надбрівних дугах. Вони потужні, додають морді суворості. Однак, характер французький бульдог проявляє життєрадісний, грайливий і товариський.

Кирпатим бульдог виглядає за рахунок нахилу мочки назад. Ніздрі, при цьому, симетричні і відкриті. Дихання має бути вільним. Саме цей параметр регулює ступінь нахилу носа французького бульдога. Чорний колір мочки – ще одна вимога стандарту. При цьому, сама собака може бути від світло-палевої до рудої, зі світлими або тигровими мітками. Дискваліфікуються чорно-підпалі пси. Поза стандартом і блакитний французький бульдог. Насправді його забарвлення, скоріше, мишаче, тобто сіре. Блакитного кольору у вовни лише відлив.

Блакитний французький бульдог

Білий французький бульдог – норма. Правда, альбіносів переслідує глухота. Собаки інших забарвлень до неї не схильні. До речі, глухота теж веде до дискваліфікації. Експерти на виставках перевіряють, чи чує собака. Тому, розводити білих бульдогів заводчики не прагнуть.

Стандарти породи

Відповідати стандарту FCI повинна і шерсть тварини. Покрив короткий, щільний, блискучий. Якщо шерсть надмірно жорстка, Довга, пухка, пса видаляють з рингу.

Ноги французького бульдога повинні бути прямими, сильними. Задні кінцівки трохи довше передніх. Холка занижена. Скакальні суглоби задніх лап французького бульдога відрізняються заниженою посадкою, маловиражені. Так що, стрибучістю представники породи не блищать. Зате, хода у псів вільна, плавна і потужна.

Закінчимо опис породи хвостом. Хоч він і короткий, повинен прикривати анус. Посаджений хвіст французького бульдога низько, широкий біля основи, звужується до кінчика. Допустимі заломи і ущільнення.

Але, зазвичай, хвіст собаки прямий. Допускається, так само, подовжений варіант, відповідний до скакальних суглобів. Головне, щоб пес не піднімав хвіст вище лінії крупа.

Особливості французького бульдога

Французький бульдог являє собою декоративну породу не великих розмірів. Його популярність зашкалює. Основними його достоїнствами є невибагливість і божевільна любов до дітей.

Тому, якщо ви підшукуєте цуценя для своєї дитини, то купити французького бульдога ви повинні обов’язково. Він стане вірним другом для вашої дитини, і не завдасть особливого клопоту. Крім невеликого розміру французький бульдог має коротку шерсть, яка не відрізняється інтенсивністю випадіння. Іншими словами линька даної породи в межах розумного.

Французький бульдог

Якщо говорити про зовнішність собаки, то доречно сказати що красою дана порода не блищить. Великий, практично до самих вух рот, короткі, криві лапи, вирячені очі і великі вуха не допускають французького бульдога до конкурсу краси. Однак, це не заважає йому бути в числі перших порід за популярністю.

Догляд за французьким бульдогом і його утримання

Невеликі розміри бульдога дозволяють тримати його хоч в приватному будинку, хоч в квартирі. Представники породи люблять світло. Тому, лежанки псів організовують в сонячних місцях, але без протягів. Із-за останніх бульдог може захворіти. Негативного плану відгуки французький бульдог «залишає» і про лежанках поблизу опалювальних приладів. Жар і сухість від них негативно впливають на шкіру вихованця і його імунітет.

Як і дитина, французький бульдог вимагає прибирання із зони доступу дрібних і гострих предметів. Собака може з легкістю проковтнути їх. Прибирають подалі, а точніше вище, і взуття. Бруд з них — джерело інфекцій. Крім того, бульдоги схильні гризти черевики і справляти в них нужду. Так що, потрібні виховання і дресирування з малих років. Ізолювати від вихованця варто і проводку.

Зате, немає клопоту з шерстю французького бульдога. Волоски не випадають і позбавлені специфічного запаху. Вичісують представників породи пару раз в тиждень. Собаці така процедура до вподоби.

Догляд за французьким бульдогом

До вподоби французьким бульдогам і вода. Собаки цієї породи люблять купатися. Інше ставлення до чищення вух. Процедура бульдогам не подобається, але необхідна. Досить прочищати вушні проходи раз на 2 тижні. Користуватися потрібно ватяними паличками. Якщо у вухах з’являються рясні виділення, що смердять, це привід звернутися до ветеринара. Але, виникають проблеми у бульдогів рідко.

Очі французьким бульдогам протирають раз на день вологою серветкою без запаху. Тривожні симптоми:

  • почервоніння,
  • гній,
  • сльозогінність.

З ними потрібно звернутись, знову ж таки, до ветеринара.

Через нестандартний прикус зуби бульдогів особливо вразливі. Варто виключити гри з кістками. Гризучи їх, пси псують зуби. Якщо стоїть проблема їх прорізування у цуценя, краще дати м’яку іграшку, наприклад, гумову. Спеціальні варіанти є в зоомагазинах.

Харчування французького бульдога

Корм для французького бульдога повинен йти з позначкою «для собак маленьких порід». Невеликі пси, як правило, активніше велетнів, володіють невеликим шлунком, але витрачають масу енергії.

Відповідно, з мініатюрної порції потрібно отримати максимум користі і поживних речовин. Найбільше їх у кормах класу “Холістика”. Це найбільш дороге готове харчування. Зате, в ньому в достатку присутні натуральне м’ясо, вітаміни, овочі. Гарні і корми «Супер-преміум». У них білка від 25-ти до 45-ти відсотків, обходиться без субпродуктів.

Корми “преміум” і “економ” є бюджетними, вони бідні на м’ясну складову. У хід йдуть субпродукти. Для насичення потрібно більше харчування, що з огляду на розміри шлунка французького бульдога, мінус. До того ж, підсумкова економія невелика.

французький бульдог

Деякі власники французьких бульдогів не довіряють рекламним викладкам про корми, вважаючи за краще натуральну їжу. М’ясо становить 30-70% раціону собак. Підходять нежирні яловичина, конина, кролятина і курятина. При відмові приймати в сирому вигляді, їх ошпарюють. Варити до готовності м’ясо не рекомендовано. У сирому або ошпареному м’ясі для собаки більше користі.

  • Порція м’яса вираховується в залежності від ваги бульдога. На 1 кіло маси собаки потрібні 20 грамів білка.
  • Круп же потрібно всього 5 грамів. Дають вівсянку, ячку, рис і гречку. На них припадає приблизно 25% раціону французького бульдога.
  • Ще 20% — молочні позиції.
  • На овочі залишаються 15%. Бульдоги люблять гарбуз, болгарський перець, огірки, кабачки і капусту.

Стандарти раціону закладалися на початку минулого століття в США. Тоді в Штати завезли перших французів, які швидко набрали популярність. Більш того, в першій половині 20-го століття заморські бульдоги були одними з найдорожчих собак Америки. Люди, що могли дозволити собі купити бульдога, могли дозволити і гідний раціон для нього, не скуплячись на екзотичні види м’яса, фруктів, риби.

Ціна цуценят французького бульдога

Цуценята французького бульдога дуже грайливі і неспокійні. Вони не дадуть вам сидіти на місці і обов’язково втягнуть в свою живу гру. В даний час купити цуценя французького бульдога можна за 100-200 доларів США.

Це мінімальна ціна за собаку без особливих привілеїв. Найвищий поріг становить близько 500 доларів, хоча при наявності відмінного родоводу і титулованих батьків ціна може досягати і 1000. Таким чином, собака французький бульдог, ціна якого не зовсім мала, доводиться по кишені далеко не всім.

Французький бульдог на фото часто зустрічається з зірками світової величини. До них відносяться Сергій Жигунов, Марта Стюарт, Леонардо Ді Капріо, Малком Макдауел та інші. Крім того дана порода засвітилася в деяких фільмах, а саме таких як «Титанік», «Старі леви» і «Армагеддон».

Тривалість життя французького бульдога

Порода французький бульдог залишає позитивні емоції у своїх господарів і є повноцінним членом сім’ї. Згодом власників даної породи собак починає хвилювати питання про тривалість життя їх улюбленця. Адже перші роки життя пролітають швидко і господарі звикають до свого вірного друга. Здається що бульдожка з вами на все життя, однак термін життя француза не так великий, як нам би цього хотілося. Статистика говорить, що живуть французькі бульдоги від 9 до 12 років і лише маленький відсоток представників цієї породи доживає до 15 років.

Собака Французький бульдог
5 (100%) 2 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...