17.02.2019      1008      0
 

Опис, особливості, догляд і ціна породи далматин


Якщо провести опитування, то більшість людей однією з наймиліших і добродушних собак назвуть представника породи далматин. Не можна сказати, що думка ця є помилковою — і справді, це чарівні, симпатичні і товариські представники сімейства собачих. Але багато в чому образ породи сформувався завдяки неймовірній популярності діснеївського мультфільму “101 далматин” і аналогічного художнього фільму, що розповідають про пару плямистих вихованців з їх численного потомства.

101 далматин

Опис та особливості породи далматин

Незважаючи на те, що в нашій країні ці собаки стали популярні тільки в кінці 90-х років, насправді історія породи налічує вже кілька тисячоліть. Зображення плямистих собак з характерною зовнішністю можна знайти ще у Стародавніх Греків. Вважається, що в Європу вони потрапили з Індії тисячоліття тому.

При цьому, собака ця стала незамінним супутником людини, вірним компаньйоном і навіть охоронцем. В Англії позаминулого століття далматин виконував цікаву функцію. Їх використовували для супроводу екіпажів. Собаки пробивали шлях у вуличному натовпі, а завдяки яскравому забарвленню, ще й привертали увагу до свого власника.

І сьогодні, зустрівши далматина на вулиці, багато хто не втримається від посмішки – ці собаки по-справжньому красиві. Вони відрізняються вкрай гармонійною зовнішністю, витонченістю і яскравим забарвленням. При цьому собака далматин має чіткі породні стандарти.

Ніс у представників породи повинен бути пофарбованим так само, як і плями:

  • у черноплямових собак — чорний,
  • у коричневоплямових — коричневим.

Іноді відхиленням від норми вважається блакитний колір очей у далматина, адже за вимогами породи вони повинні бути темно-коричневими. Також звертають увагу на пігментацію губ — вона повинна бути суцільною. Забарвлення вух і розмір плям також мають велике значення.

Фізична будова у цієї породи забезпечує їй хорошу фізичну підготовку. Собака далматин дуже витривала, активна і при правильному вихованні життєрадісна. Вона може долати величезні відстані, вирішувати нескладні логічні завдання і бути вірним другом.

А за рахунок його хорошої кмітливості і веселої вдачі неможливо не полюбити таку собаку, як далматин. Фото цієї породи зазвичай яскраво демонструють характер собак, які, здається, навіть вміють посміхатися.

собака далматин

Ціна далматина

При виборі собаки для сім’ї, варто обов’язково розглянути таку породу, як далматин. Купити представника породи досить просто: на хвилі популярності фільму багато людей серйозно зайнялися розведенням цих собак, адже попит на них неухильно зростав. Сьогодні популярність їх трохи впала, хоча оголошення з серії “куплю цуценя далматина” все ще не рідкість на профільних форумах або ж в газетах оголошень.

Зазвичай за правильно вирощеним, вихованим і чистокровним представником породи слід звертатися в розплідники. Там фахівці чітко відстежують генетику своїх вихованців, розвивають чистоту породної лінії і намагаються уникати профільних захворювань, до яких схильний далматин.

Розплідники породи можна знайти на території всього пострадянського простору, так що придбати майбутнього вихованця не так вже складно. Але щоб знайти свого єдиного і унікального, варто звернутися до тих, хто вже багато років займається такою породою, як далматинці.

На сайті розплідника, та при спілкуванні з заводчиками, можна дізнатися про всі особливості, переваги та недоліки конкретно їх лінії далматин, і зробити правильний вибір. Від цих показників залежить вартість конкретної собаки породи далматин. Ціна на цуценя може коливатися від 150 доларів США до 600, в залежності від класу, віку, предків і стану здоров’я.

цуценя далматина

Далматин в домашніх умовах

Незважаючи на всю доброзичливість і компанійський характер, не варто тримати далматина в невеликій квартирі. Ця собака має просто таки надлишок енергії, яку в замкнутому просторі не виплеснути. Йому потрібні тривалі прогулянки і спілкування з господарем.

Крім цього, для повноцінного розвитку, далматина слід досить жорстко дресувати, оскільки собака ця володіє сильною волею і норовливістю. Не варто забувати і про інтелектуальний розвиток. У далматина гарна кмітливість і непогані розумові здібності, які потребують постійного навантаження.

Цуценята далматина стануть відмінною компанією для дітей, якщо будуть зростати разом із ними. А ось дорослий пес може стати для дитини важким навантаженням, оскільки буде вимагати багато часу на ігри. З дорослими людьми представники цієї породи зазвичай дуже доброзичливі, агресію висловлюють тільки недостатньо соціалізовані собаки.

ціна далматина

Догляд за далматином

Порода ця короткошерста, а тому власникам слід бути готовими до того, що линяти їх улюбленець буде цілий рік. При линянні у псів можуть трохи змінюватися за формою і розташуванню плями. Цуценята і зовсім народжуються практично білими, а плями проявляються через кілька тижнів.

Крім обов’язкової корекції поведінки і дресування, заводчики цієї породи повинні бути готові до того, що за здоров’ям собаки також потрібно пильно стежити.

Особливо схильні пси до очних хвороб:

  • глаукоми,
  • поверхневому кератиту,
  • катаракті і пошкодженню сітківки.

Але не варто боятися хворобливості далматина — зазвичай при правильному догляді практично 90% захворювань можна уникнути.

А завдяки сучасним технологіям, про те, як правильно доглядати за своїм вихованцем можна дізнатися у фахівців і ентузіастів породи на спеціальних форумах, присвячених саме цій породі.

Опис, особливості, догляд і ціна породи далматин
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...