14.02.2019      1754      0
 

Шотландська вівчарка (собака Коллі)


Багато телеглядачів в недалекому минулому 1994 році дивилися телесеріал під назвою «Лессі». Він підкорив не тільки дорослу публіку, а й дитячі серця. Головним його персонажем був собака, породи Коллі. Після цього люди почали масово дізнаватися все про особливості догляду та утримання даного різновиду собак. Ця порода завжди віддано служить своєму господареві. Коллі – дуже добрий, розумний, спокійний вихованець, якому можна довіряти в будь-яких ситуаціях. Ця тварина настільки віддана і вірна, що готова опікуватися не тільки господарем, а й його маленькими дітками. Саме тому шотландська вівчарка по праву є сімейної собакою, яка легко уживеться з іншими вихованцями, якщо такі є в будинку її власників.

коллі

Особливості та відмінні риси породи

Граціозність, краса, розум, шовковиста шерсть – всі ці критерії вигідно виділяють Коллі серед інших порід. Шотландці протягом багатьох років займаються розведенням даної породи, яка вважається собакою – пастухом.

Шотландська вівчарка стане відмінним помічником в суворих кліматичних умовах, так як здатна добре переносити низькі температури. При необхідності вона може відігріти свого господаря, не давши йому замерзнути.

Коллі, які стояли біля витоків породи не були такими добрими і ласкавими вихованцями, якими є нині. Однак завдяки англійському клубу собаківників був призначений певний стандарт, і після цього порода стала брати активну участь у виставкових заходах Британії.

коллі і шелті

Скільки коштують цуценята коллі

На сьогоднішній день цуценята Коллі користуються великою популярністю. Їх вартість безпосередньо залежить від того чи має цуценя родовід, чи займають його батьки призові місця на виставках, виведений він в розпліднику або ж в домашніх умовах.

Тому, замислившись про придбання такого відданого вихованця, поміркуйте:

  • чи так необхідний Вам Родовід цуценят,
  • буде щеня брати участь у виставках чи ні,
  • чи планується професійне розведення у подальшому.

Якщо ж відповідь на більшість питань “НІ”, то можна значно заощадити. Однак, якщо відповідь – “ТАК”, то доведеться викласти значну суму, але такі цуценята дійсно заслуговують уваги.

цуценя коллі

Догляд та утримання коллі

Можна сказати, що з появою вихованця в будинку звичне життя господарів значно зміниться. Це пов’язано з тим фактом, що собака Коллі, як і щенята інших порід, вимагає особливого догляду, немов за маленькою дитиною. З перших днів появи Коллі необхідно буде:

  • регулярно купати вихованця з використанням шампунів, призначених для собак;
  • вичісувати шорстку за допомогою спеціальних щіток;
  • з перших днів починати дресирувати тварину і привчати її до щоденних прогулянок;
  • вчасно доглядати за вушними раковинами, очищаючи їх від бруду, сірчаних відкладень і зайвої вовни, яка виростаючи, може забити вушний канал вихованця.

Догляд за вухами вимагає більш ретельного догляду і особливої уваги. Очищати вушні раковини необхідно за допомогою вушних паличок, оброблених спеціальним дезинфікуючим лосьйоном.

Шерсть у вухах регулярно підстригається невеликими ножицями. Дотримуючись перерахованих вище правил, ніяка інфекція не потрапить в вушка вихованця.

цуценята шотландської вівчарки

Якщо ж говорити про бордер Коллі, то необхідно знати про процедуру очищення очей. З допомогою змоченого лосьйоном ватного диска акуратно протирають очі, однак якщо виділення посилюються, то необхідно звернутися до ветеринара.

Так само слід знати, що здоров’я коллі, фото якої заворожують, залежить від правильного раціону годування. Як тільки щеня з’явиться у вашому домі, відразу ж привчайте його харчуватися в певний час.

Після прийому їжі цуценята повинні відпочити і переварити їжу, для цього протягом години не турбуйте вихованця іграми.

Розумна і турботлива коллі, купити яку можна практично в будь-якому місті, стане справжнім сімейним улюбленцем. Однак вихованець-це велика відповідальність, щоденні прогулянки, безсонні ночі.

Так як кожній тварині притаманний свій характер, то відповідно необхідний індивідуальний підхід і терпіння. Коли ж Шотландська вівчарка звикне до господаря, буде довіряти йому, то і він зможе повністю покластися на свого улюбленця.

Однак одиноким людям, які проживають самостійно необхідно ще перед придбанням цуценя задуматися про те, хто буде вигулювати і годувати вихованця в разі їх від’їзду.

Шотландська вівчарка (собака Коллі)
5 (100%) 2 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...