18.03.2019      1557      0
 

Найпопулярніші домашні породи собак середнього зросту


Люди не завжди заводять собак з метою забезпечення свого захисту, для багатьох чотирилапі є справжніми друзями. Їм дають прізвиська, про них піклуються. Домашній вихованець, вирощений в любові, стане не тільки доброзичливим, але і корисним. Середні породи собак хороші тим, що за ними легко доглядати, вони рідше хворіють, ніж великі, однак, не завжди легко піддаються дресурі.

Щоб виростити з звіра керованого пса, деякі вдаються до послуг професійних кінологів. І це абсолютно правильно. Однак, стратегія дресирування повинна ґрунтуватися на особливостях породи тварини.

Найбільш популярні собаки середніх порід з назвами: шарпей, кокер-спаніель, пудель, мисливський спанієль, бультер’єр, англійський сетер, боксер, уиппет, шелті, чау-чау і т. д.

пудель

Пудель

Неймовірно розумна і красива собака. Багато кінологів вважають, що, інтелектуальним потенціалом вона не поступається навіть німецькій вівчарці. Вдача пуделя весела і добродушна, він практично повністю позбавлений агресії. Однак, були відомі випадки нападу цього чотирилапого на кривдника його господаря.

Дана порода-одна з найвеселіших. Одна з її характеристик – це невичерпна енергія. В приємному для себе суспільстві пудель буде годинами грати, випрошувати увагу і облизувати обличчя людей, які погодяться приділити йому час.

Ця середня порода собак на фото виглядає, як дитяча іграшка. Вона невелика, яскрава, з кучерявою шерстю. Маленька дитина, що побачила пуделя, неодмінно захоче обійняти його. Однак, в незнайомій компанії людей і тварин, пес стане поводитись скромно.

джек рассел терєр

Джек Рассел тер’єр

Це невеликий звір, що відрізняється агресивною поведінкою до інших тварин. Порода була виведена для полювання на дрібну дичину. Незважаючи на нетерпимість по відношенню до інших вихованців, Джек Рассел тер’єр обожнює господаря. Будучи в домашній обстановці, він не відійде від нього ні на хвилину.

Крім відданості, тварина відрізняється і іншими перевагами: швидко вчиться, має високий інтелектуальний потенціал, за собакою легко доглядати. На жаль, в утриманні такого вихованця є і свої недоліки.

  1. По-перше, надмірна прихильність до господаря стала причиною формування недовіри до інших людей.
  2. По-друге, Джек Рассел тер’єр не зможе залишитися один в будинку або квартирі, так як не виносить самотності.
  3. Ну і, по-третє, інстинкт мисливця змушує його рити ями, тому, якщо ви живете в приватному будинку і завели цю собаку, можете попрощатися зі своїм городом.

Таке звірятко виростає не більше, ніж на 45 см. Колір його середньої по довжині вовни чорно-білий або рудо-білий.

голандський шпіц

Голландський шпіц

Один з найсимпатичніших представників псів середнього зросту. У цього типу шпіца дуже пухнасте хутро, що робить його схожим на велику подушку. Холод абсолютно не лякає тварину.

Голландський шпіц дуже добрий, грайливий і веселий. Він може годинами бігати по двору, запрошуючи до гри господаря. Також йому подобається грати в доганялки з маленькими дітьми. Незважаючи на свій кумедний вигляд, чотирилапий може виконувати сторожову функцію.

Так, він не зможе дати таку фізичну відсіч, як пітбуль або стаффорд, однак, напевно спробує постояти за свою сім’ю. Ця собака відрізняється від попередніх тим, що доглядає за собою, за аналогією з кішкою, тобто вилизує свою довгу шорстку.

собака далматин

Далматин

Кожен знає цю красиву і добру собаку з плямистою шерстю. Далматин – класичний сімейний пес, який добре ладнає з дітьми. З кожним з членів сім’ї господаря, собаку скріплюють міцні дружні узи. Він неймовірно відданий кожному з них.

Якщо ви залишите далматина одного надовго, він буде поводитись неспокійно. Багато собак даної породи при тривалій розлуці з власником, відмовлялися від їжі. Регулярна турбота і увага – ось їх базові соціальні потреби. Такий пес відрізняється хорошою кмітливістю, тому його легко виховувати і навчати.

собака бассет

Бассет-хаунд

Відмінність цієї собаки від інших – сумний погляд. Бассет-хаунд не такий грайливий, як пудель, і зовсім не годиться для охорони території, зате він дуже витривалий і відданий своєму власникові. Серед інших переваг породи: швидка здатність до навчання, легкий догляд, кмітливість, приємна зовнішність, любов і терпимість по відношенню до дітей та інших вихованців в сім’ї.

Але дана порода має і свої недоліки.

  1. По-перше, вона дуже гучна, тому, якщо вас дратує собачий гавкіт, не заводьте бассет-хаунда.
  2. По-друге, годувати його потрібно за правилами. Якщо допустити похибки, тварина швидко розповніє або захворіє.
  3. Ну і третій недолік породи – впертість. Навіть добре навчені її представники не завжди легко і швидко виконують команди.

Бассет-хаунд не виносить самотності. Якщо надовго залишити його одного, він стане вити, гавкати і намагатися пошкодити навколишні його речі, наприклад, шафи або килими. Так тварина намагається висловити свій протест. У нього дуже довгі вуха і короткі кінцівки, однак, вони не заважають собаці швидко пересуватися.

Ось такі вони, найбільш популярні середні породи собак. А яка з наведених пород імпонує саме Вам? Залишайте свої відгуки у коментаріях.

Найпопулярніші домашні породи собак середнього зросту
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...