17.03.2019      2331      0
 

Пастуші та їздові породи собак середнього розміру


Пастуші та їздові породи собак середнього розміру – тема нашої сьогоднішньої статті. Про мисливські породи ми вже говорили тут. А ось чим відрізняються собаки, які були виведені спеціально для догляду за іншими тваринами від тих, яких готовили полювати на здобич?

Австралійська вівчарка

Порода славиться відмінною працездатністю і гострим розумом. Як би дивно це не звучало, але її батьківщиною є не Австралія, а Америка. Собака була введена для перегону фермерських овець. Сучасні австралійські вівчарки, які експлуатуються для цієї місії, прекрасно з нею справляються.

Добродушність і відсутність звірячої злоби зробило собаку не тільки корисним “скотарем”, але і хорошим компаньйоном. Вона щиро любить господаря і всіх членів його сім’ї. Така прихильність до людини послужила приводом для ще одного призначення породи-супровід сліпих людей.

Тварина відрізняється яскравою зовнішністю. У неї довга шорстка різних відтінків. Найчастіше зустрічаються чорно-білі особини. У австралійської вівчарки дуже виразний зосереджений погляд. Варто відзначити, що вона не надто шанує інших хазяйських вихованців, однак, обожнює його дітей.

австралійська віівчарка

Бордер-коллі

Класичний «собачий пастух». Порода була виведена в Англії для полегшення життя фермерів. Вона відрізняється витривалістю, хорошим зором і уважністю. Під наглядом бордер-коллі, ні одна овечка не зможе відійти від стада далі, ніж на 1 метр.

Завдяки гострому розуму, цю собаку легко можна навчити будь-яким відомим командам. Бордер-коллі – одна з найбільш кмітливих порід. Вона здатна не тільки сліпо слідувати командам господаря-пастуха, а й проявляти ініціативу, наглядаючи за стадом.

Але є у неї і недолік. Дана собака, яка не отримала від свого власника любов і турботу, виросте впертою і неслухняною. Вона навіть може гарчати на членів сім’ї господаря, якщо ті будуть змушувати її що-небудь робити. Приборкати норовливий характер бордер-коллі непросто. Але, якщо приділити процесу її виховання належну увагу, то таких труднощів напевно не виникне.

У цих собак довга гладка шорстка, коричневого або чорного кольору. Грудинка тварини завжди забарвлена в білий колір. Ніколи не ображайте бордер-коллі, адже вона цього не забуде. Ображена собака даної породи не зможе повторно навчитися вам довіряти.

бордер коллі

Їздові породи собак середнього розміру

Самоїдська собака

Даний вид псів багато років тому використовувався на півночі в якості їздової тварини. Завдяки щільній вовні і надзвичайній витривалості, пес міг долати відстані в десятки кілометрів навіть при сильному вітрі.

Відомо чимало випадків дивного порятунку людей цими милими істотами. Коли через негоду, людина не могла дістатися до пункту призначення, Самоїдська собака лягала поруч, зігріваючи людину теплом свого тіла. Добродушність і витривалість – далеко не єдині переваги даної породи. Вона славиться грайливістю, активністю і надзвичайною відданістю.

У цих тварин красива довга шорстка, частіше біла. Їх маса – близько 20 кг. Догляд за ним – завдання досить непросте. Довгу шорстку самоїдської собаки потрібно регулярно чистити і розчісувати. А ще, потрібно врахувати, що ця порода часто линяє. Популярні клички собак середніх порід для хлопчиків і дівчаток: Алекс, Марта, Буч, Берта, Вулкан, Гера, Давид, Жасмин, бій і т. д.

самоїдська собака

Хаскі

Розумні і кмітливі собаки, але з характером. Хаскі вперті і волелюбні, прив’язуються тільки до одного господаря. Собака дуже активна, їй необхідні регулярні тривалі прогулянки.

хаскі

Клі кай

Клі-кай дуже активна і енергійна собака, що володіє міцним здоров’ям. Зовні Клі-Каі нагадують хаскі.

клі кай аляскінський

Сторожові породи собак середнього розміру

Малінуа

Незважаючи на свою серйозну зовнішність, малінуа має дуже м’який характер. Собака повинна бути постійно зайнята, інакше малінуа знайде собі розвагу сама, наприклад може почати псувати меблі.

малінуа

Риджбек

Риджбеки витривалі і активні собаки. З легкістю виконують спортивні дисципліни і піддаються дресируванню.

ріджбек

Різеншнауцер

У собак даної породи врівноважений характер. Різеншнауцер прив’язується до свого господаря і легко знаходить спільну мову з іншими домашніми улюбленцями.

різеншнауцер

Шелті

У собак спокійний велелюбний характер. Шелті поважають спокій господаря і не турбують проханнями пограти. За терплячий характер порода користується визнанням і популярністю у заводчиків. Шерсть густа, довга з щільним підшерстям.

шелті

На цьому ми закінчуємо поверхневий огляд пастуших, їздових та сторожевих пород собак середнього розміру. А про кожну породу окремо читайте на нашому сайті у розділу домашні тварини.

Пастуші та їздові породи собак середнього розміру
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...