02.03.2019      1502      0
 

Маленькі породи собак


Чотириногий друг супроводжував людину багато століть. За цей час він зарекомендував себе не тільки, як компаньйон, але і як охоронець, мисливець і навіть рятувальник. Якщо ви хочете завести вихованця, з яким зможете проводити багато часу разом, але, при цьому, перебуваючи в невеликій квартирі, зупиніть свій вибір на маленьких породах собак.

Цих тварин умовно ділять на 3 групи: сторожові, мисливські та декоративні. В останню увійшли невеликі пси. Їх часто заводять літні люди, так би мовити, для душі. Назви маленьких порід собак: чихуахуа, басенджи, брюссельський гриффон, бостон тер’єр, французький бульдог, йоркширський тер’єр, мальтійська болонка, пекінес, такса і т. д.

чихуахуа

Чихуахуа

Очолює наш список найменша з усіх відомих псів. Специфічна риса чихуахуа – яскраво виражена індивідуальність. Собака не дасть себе в образу навіть великому псу, а також, постоїть за свого господаря.

Виховання цього вихованця – непросте завдання. Надмірно балувати його не можна, адже від цього він може стати некерованим. Навіть незважаючи на невелику масу (до 2,5 кг), чихуахуа часто викликає у свого власника тривогу.

При неправильному вихованні, собака стане агресивною, зарозумілою або впертою. Тому, дресирувати її потрібно так само, як і будь-яку іншу породу. На маленькій голові тварини знаходяться великі, розчепірені в різні боки, вуха. Шерсть у представників породи коротка, частіше коричнева або руда, а ноги – довгі і стрункі.

пекінес

Пекінес

Ласкава і активна собака, що має довгу і дуже ніжну шерсть. Незважаючи на мініатюрність, пекінеси досить норовливі пси. Вони злопам’ятні і, часом, вперті. Однак, з люблячим їх власником, навпаки, доброзичливі і привітні.

Як і більшість порід, пекінес вибирає серед оточуючих людей одного господаря. Якщо, з якоїсь причини, пекінесу довелося розлучитися зі своїм власником, він стане сумним і пригніченим.

Невеликий розмір собаки не заважає їй виконувати функцію охоронця території. Так, серйозної шкоди зловмиснику вона, звичайно ж, не завдасть, однак, точно облає його. Тварина може навіть вкусити за ногу.

Якщо ви хочете завести пекінеса, то обов’язково повинні врахувати, що його довга шерсть вимагає систематичного догляду. Вона може заплутатися і забруднитися. Деякі господарі підстригають тварину, щоб уникнути подібних клопотів. Однак взимку це робити не рекомендується через холоди.

папильон

Папільон

Ця маленька порода собак на фото дуже нагадує плюшеву дитячу іграшку. Вона яскрава, мила, і дуже симпатична. З французької мови слово «папійон» перекладається, як «метелик». Морда пса по своєму забарвленню нагадує крила метелика.

Маса папійона не перевищує 4 кг. У нього злегка подовжене тіло, довга шерсть і великі стоячі вуха. Вдача у даної собаки добродушна. Вона ніколи не проявляє агресію до людей та інших тварин.

такса

Такса

Одна з найзнаменитіших порід собак у світі. Такса прославилася своїми короткими лапами і подовженим тілом. Через норовливий характер, її власнику доведеться використовувати шлейки для собак маленьких порід. Це одна з універсальних сімейних собак. Як і багато псів, такса ділить всіх людей на “своїх” і “чужих”.

Перших вона обожнює, а до других ставиться упереджено. Такса відрізняється грайливістю, рухливістю і гучним гавкотом. Якщо ви любите тишу і спокій, то цей пес однозначно вам не підійде. Тварина рідко хворіє і не вимагає складного догляду – це одне з головних переваг тварини.

Крім норовливого характеру, є у пса і інші недоліки. Такса – дуже галаслива, ревнива і гіперактивна. Деякі з представників породи намагаються взяти над господарем верх, тобто, домінувати.

Дана собака вважається однією з найрозумніших. Варто пару раз показати таксі команду, і вона стане її виконувати. Для полегшення дресури, радимо дотримуватися правила позитивного підкріплення. Давайте тварині ласощі кожен раз, коли вона вас радує, заохочуючи та мотивуючи тварину таким чином виконувати подальші команди .

померанський шпіц

Померанський шпіц

Дуже ніжна, добра і красива собака. Шпіців часто заводять літні люди, щоб вони радували їх своєю увагою. Але, як і будь-яка інша порода, ця собака вимагає догляду.

У померанського шпіца дуже довга шерсть, яку потрібно регулярно чистити і вичісувати. Самостійно тварина не зможе впоратися з необхідною гігієною.

Перевага породи в тому, що утримувати її можна навіть в невеликій квартирі. Але це не означає, що пса не доведеться вигулювати. Виходити з ним на вулицю потрібно не менше 3 разів на добу. Будьте готові до того, що шпіц почне щодня будити вас рано вранці, випрошуючи прогулянку.

Незважаючи на те, що собака має невеликі габарити, вона є відмінним сторожем. Гарне чуття дозволяє їй визначити ворога свого господаря. Тоді вона почне висловлювати гнів і несхвалення.

Надмірна підозрілість – не єдиний недолік померанського шпіца. Він погано ладнає з іншими тваринами, навіть якщо вони проживають з ним в одній квартирі. Погано ставиться і до дітей власника.

бішон фрізе

Бішон фрізе

Типовий представник «собак-іграшок». Порода дуже красива і незвичайна. У неї біла кучерява шорстка, яка густо покриває все тіло, включаючи морду. Надати Бішон фрізе особливого шарму можна за допомогою відповідних стрижок.

Яскрава зовнішність стала причиною використання цих тварин в шоу-бізнесі. Їх знімають в кіно, фотографують на плакати і календарі, використовують у виставках. До речі, багаті світські дами воліють заводити бішон фризі саме для останньої мети.

Невелика маса собаки, близько 2,5 кг, полегшує завдання в її ручному перенесенні. Порозумітися з даними тваринам дуже просто. Від природи вони добродушне і веселі. Агресію собака практично ніколи не проявляє.

російський той-терьєр

Російський той – тер’єр

Порода дуже схожа на чихуахуа. Але, на відміну від нього, той – тер’єр дуже ніжний з іншими тваринами, включаючи псів. Ніяких специфічних функцій, наприклад, охорони, він не виконує. Його заводять, щоб “порадувати око”.
Тварина дуже любить свою сім’ю. Вона може годинами сидіти біля ніг однієї людини, а потім, попроситися на руки до іншого. Забарвлення короткої вовни має різні кольори: чорний, палевий або світлий.

Якщо цуценя даної породи образити, воно пам’ятатиме це все життя і виросте злим. Як і до будь – якої собаки, до той -тер’єра потрібно ставитися з турботою та ласкою. Вони радо приймають добре ставлення людей, даруючи натомість відданість.

йоркширський терьєр

Йоркширський тер’єр

Типовий представник декоративних собак. Незважаючи на свою ніжну і добру натуру, в Йорку тече кров тер’єра. Тому він часто прагне до охорони і полюванні. Тварина неймовірно віддана і доброзичлива. Вона вибирає одного власника, але ніжність дарує абсолютно всім людям, які прийшли в його будинок. Тим не менш, з чужинцями поводиться стримано.

У цієї собаки від народження довга кучерява шерсть, але, якщо 1 раз її підстригти, структура зміниться. Шерсть йоркширського тер’єра дуже нагадує людське волосся. Звідси міф про те, що дані тварини – гіпоалергенні. Насправді, їх шерсть так само «токсична» для алергіка, як і будь-яка інша.

Собака дуже грайлива і життєрадісна. Вона обожнює бігати за м’ячем або приймати погладжування. Відмінно ладнає з іншими вихованцями свого власника. Є у йорка і недолік – погане здоров’я. У нього слабкий шлунок, тому потрібно вибирати якісний корм для собак маленьких порід.

басенджи

Басенджи

Рухлива, життєрадісна і дуже кмітлива порода. Особливість басенджи в тому, що він вилизує свою шерсть так само, як це робить кішка, через що отримав жартівливе прізвисько «котяча собака». А ще у тварини над очима є 2 невеликі зморшки, складки шкіри. Від цього, створюється враження, що вона постійно сумна, але це не так. Собака дуже весела і практично завжди знаходиться в русі.

Виховання басенджи – легка і цікава задача. Так як порода характеризується хорошим розумом і слухняністю, її легко навчати командам. Догляд за звіром теж не є складним. Він рідко хворіє завдяки сильному імунному захисту. Що стосується гавкоту, то ця собака воліє видавати звук тільки в разі крайньої необхідності, тому, якщо вам по душі тиша – ця порода відмінно підійде.

Початкове призначення Басенджи – полювання на птахів. Якщо ви поїдете на природу відпустіть вихованця побігати, цим подаруєте йому масу приємних емоцій. Він обожнює за допомогою нюху збирати інформацію про нову місцевість і вишукувати здобич по її сліду. Краще утримувати тварину в приватному будинку, а не в квартирі.

французький бульдог

Французький бульдог

Всі знають цього сумного масивного пса з обвислими щоками. Спочатку, англійці вивели дану породу для боротьби з гризунами – шкідниками. Французького бульдога заводили власники фабрик і заводів, а також прості сімейні люди. Тварина не тільки відловлювала щурів і мишей, а й радо супроводжувала своїх господарів, куди б вони не вирушили.

Незважаючи на свій засмучений вигляд, ця собака досить життєрадісна і грайлива. Вона не виносить самотності і  дуже любить свого власника. Цікава зовнішність бульдога стала причиною його зображення на полотнах, частих показів в кіно і т. д.

Виконує він і іншу функцію – охорона території. Широка паща тварини дозволяє йому схопити чужака за ногу і утримати його таким чином. Однак, ця собака дуже рідко проявляє агресію до людей. Істотний недолік французького бульдога -сильне хропіння.

ши-тцу

Ши-тцу

Одна з найдавніших порід. Зовнішнім виглядом, ши-тцу дуже нагадує болонку. У неї продовге тіло і довга шовковиста шорстка. Власники даної собаки обожнюють експериментувати з її стрижкою. Дівчаткам роблять зачіски, використовуючи дитячі шпильки і гумки.

«Ши-тсу» буквально перекладається, як «невеликий лев». Однак, це не означає, що порода успадкувала гучний рев і страхітливу поведінку царя звірів. Навпаки, вона дуже ласкава. Однак, бурхливого прояву емоцій від неї чекати не доведеться.

Декоративна собака – компаньйон ши-тцу відмінно підійде власнику новачкові, який проживає з маленькими дітьми. Вона буде з радістю грати з усією родиною. Що стосується захисних або сторожових навичок, то у цієї породи вони повністю відсутні. Проте, деякі її представники можуть облаяти чужинця, що прийшов до будинку.

японський хін

Японський хін

Це старовинна собака, яку тримали в своєму палаці японські імператори. Хін – відмінний компаньйон і друг. Він зберігає вірність своєму власникові протягом усього життя.

Поведінка пса чимось нагадує котячу. Він любить облизувати свою шорстку, залазити на шафи і в коробки. Його утримання не є складним. Шерсть японського хіна дуже ніжна, її приємно розчісувати.

Однак, навчити його командам непросто. Порода ця досить норовлива і вперта. Кращий стимул для неї – це ласощі. Її заводять для дружби. Розраховувати на те, що собака стане захищати вас або охороняти територію, не варто.

той пудель

Той пудель

Одна з популярних в Європі різновидів пуделя. Висота тварини не перевищує 30 см, а його маса – 3,5 кг. Як і всі собаки, той пудель дуже прив’язується до людей, які його виховують.

Невеликі габарити собаки зробили можливим її утримання в невеликій квартирі. Однак, власник даного вихованця повинен знати про його слабке здоров’я. Щоб пес не хворів, його потрібно регулярно показувати ветеринару.

Він відрізняється активністю, рухливістю і добродушною вдачею. Той пудель – чудовий компаньйон, який ладнає не тільки з людьми, але і з іншими вихованцями. Він подружиться навіть з величезним алабаем.

шнауцер

Шнауцер

Невелика порода собак, виведена в Німеччині. Відрізняється стрункою статурою і довгою шерстю світлого або темного відтінку. Це одна з типових «виставкових» порід. Є у нього стандарт стрижки. За допомогою спеціального обладнання, на передній частині щелепи пса вистригається довга пряма “борідка”. Вона надає йому серйозності і впевненості.

Шнауцер-здатна до навчання порода, однак, відрізняється норовливістю. Собака ніколи не стане виконувати команди людини, яка їй не подобається. Що стосується господаря, то до нього вона живить дуже теплі почуття. З членами своєї сім’ї вона грайлива і завзята.

У шнауцера прекрасно розвинений охоронний інстинкт. Він не пустить на свою територію чужинця, якщо власника немає поруч. Кінологи стверджують, що у цієї тварини прекрасно розвинена інтуїція. У Німеччині дана порода є однією з найпопулярніших в наші дні.

цвергшнауцер

Цвергшнауцер

Найближчий родич шнауцера, який так само був виведений в Німеччині. Дуже активна і інтелектуально розвинена порода. Завдяки природній кмітливості, цвергшнауцер швидко дресирується і легко виховується. По відношенню до інших вихованців господаря поводиться відсторонено.

За натурою, він є ревнивим, тому болісно реагує на тактильний контакт господаря з іншою твариною. Тому, якщо ви не хочете засмутити цвергшнауцера, не варто гладити в його присутності іншого пса.

Крім довгої борідки, собака має густі брови. Його шорстка дуже ніжна, тому вимагає належного догляду. Купати тварину потрібно використовуючи спеціальний собачий шампунь. Використовувати цвергшнауцера можна для:

 • Вилову щурів і мишей.
 • Охорони території.
 • Охорони овець на пасовищі.

У любові цього пса немає меж. Він обожнює волочитися за своїм господарем по дому, лежати у нього на руках і обніматися. Агресію собака цієї породи ніколи не проявляє.

брюсельський гріфон

Брюссельський гріффон

Порода була виведена в Бельгії. Її висота – до 30 см, маса – до 5 кг. Гріффон Брюссельський обожнює господаря і всіх людей, які проживають з ним. Незважаючи на свій, трохи, страхітливий зовнішній вигляд, собака дуже ніжна і віддана.

Її вивели для вилову домашніх гризунів – шкідників. Пес прекрасно справлялася зі своєю головною функцією, але надзвичайна дружелюбність зробило його гарним компаньйоном. Якщо ви бажаєте завести такого вихованця, то обов’язково повинні врахувати те, що він галасливий. Гавкати собака може з будь – якого приводу.

Незважаючи на свою мініатюрність, пес дуже витривалий і сильний. Однак, проявити ці якості тварині не дають власники, які віддають перевагу носити його на руках. Брюссельський гріффон воліє завжди перебувати в центрі уваги. Він сильно переживає, коли господар не приділяє йому увагу. Заводити цього пса рекомендують пенсіонерам, у яких в запасі є багато часу.

кінг чарльз спаніель

Кінг чарльз спаніель

Одна з популярних собак – акторів. Яскрава зовнішність і невеликий розмір дозволили їй стати справжньою кінозіркою. У неї довга шерсть, що покриває все тіло. Відтінок біло-рудий або біло-чорний. Морда цього пса нагадує морду пекінеса, вона злегка плеската.

Перевагою породи є хороша адаптація. Вона легко перенесе зміну місця проживання, але ніколи не звикне до нового господаря. Пес сильно прив’язується до одного власника і завжди зберігає йому вірність. Чарльз спанієля відрізняє від інших гіперемоційність. А ще вони рухливі, грайливі і дуже активні. Собаки ніколи не проводять час одні, так як вважають за краще оточувати себе загальною увагою.

Дресирування даного вихованця – швидка, легка і цікава справа. Завдяки хорошому інтелекту і швидкій реакції, тварина все “схоплює на льоту”. Порода абсолютно не схильна до домінування або агресії.

Власнику цієї собаки обов’язково потрібно врахувати, що у неї можуть хворіти вуха. Так як вони широкі і довгі, їх необхідно часто промивати. Для цього зручно використовувати вологий ватний диск.

мальтийская болонка

Мальтійська болонка

Дуже доброзичлива і привітна собака. Але, незважаючи на таку вдачу, вона стане нападати на кривдника свого власника, якщо відчує загрозу. Болонка рухлива, активна і грайлива. Вона відноситься до типових представників декоративних собак.

В деяких країнах цю породу використовують для пошуку втрачених предметів. Причина такої експлуатації болонок – їх відмінний нюх. Коли цей спритний пес біжить по землі, здається, немов це пливе маленьке біле хмара. Світлий окрас шерсті робить його милим і яскравим.

Улюблене заняття мальтійської болонки – гра з господарем. Вона з радістю буде приносити тому м’яч, або ганятися за ним, намагаючись вкусити за ногу. Звичайно ж, агресія невідома цій чарівній собаці, проте вона здатна імітувати її під час гри.

Балувати тварину категорично забороняється. Виросши в атмосфері вседозволеності, собака стане некерованою. Болонка може завдати істотної шкоди взуттю, шпалерам, килимам та іншим предметам в будинку, до яких зможе дістатися. Тому, як і будь-яка інша собака, вона потребує суворого виховання.

китайська хохлата собака

Китайська чубата собака

Зовнішність у тварини незвичайна. Все його тіло покрите шовковистою і дуже короткою шерстю. На грудях і на животі у китайської чубатою є невеликі чорні плями.

Вона абсолютно не виносить самітності, тому, не варто заводити цю собаку, якщо вам доведеться надовго залишати її одну. Китайська чубата – грайлива і товариська порода. Вона любить проводити час з дітьми. Ще одна її перевага – відсутність линьки.

Недолік цієї милої декоративної собаки – надмірна підозрілість до чужинців. Якщо людина, що прийшла в будинок не сподобається собаці, вона почне голосно гавкати, може навіть вкусити. Але агресію по відношенню до людей собака проявляє нечасто. Легкий догляд, незвичайний зовнішній вигляд і ласкавий характер зробили з даної тварини прекрасного компаньйона.

мопс

Мопс

Невелика, але дуже сильна собака з плескатої мордою і закрученим хвостом. Мопс – чарівний пес. Його великі чорні очі завжди здаються сумними, але це не так. Це грайлива і досить весела порода, що обожнює проводити час з маленькими дітьми. А ще вона прекрасно ладнає з тваринами, причому, навіть з кішками.

Мопси дуже рідко проявляють агресію, вважаючи за краще триматися з людьми дружелюбно або відсторонено. Зазвичай їх заводять люди, яким чужі суєта і шум. Переваги породи:

 • Легке навчання.
 • Відсутність шуму.
 • Дружелюбність.
 • Хороша адаптація.
 • Не вимагає частого вигулу.
 • Простий догляд.

На жаль, мопс не позбавлений недоліків.

 1. По-перше, господареві потрібно грамотно спланувати його раціон. Ця собака може швидко набрати зайву вагу, чим значно обмеже свою рухливість.
 2. По-друге, вона сильно линяє, причому, незалежно від пори року.
 3. Ну і, по-третє, мопси – великі уперті. Якщо у них поганий настрій, то, що б ви не робили, вони не будуть слухатися.

Популярні клички собак маленьких порід (для хлопчиків і дівчаток): Анто, Біма, Тайсон, Вілс, Гуфі, Гаррі, Березня, Джеррі, Альма, Журик, Жасмин, Періс, Зойд, Зіна, Ізар, Кенні і т. д.

Маленькі породи собак
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...