15.02.2019      694      0
 

Як привчити кошеня до лотка


Серед людей існує думка, що виховувати потрібно не дітей, а себе. Нащадки багато беруть від батьків. Серед тварин правило теж діє. Щоб не мучитися, привчаючи кошеня до лотка, варто дізнатися, наскільки охайна мама крихти. Саме кішка першою показує кошенятам, де і як ходити в туалет.

кішка і кошеня

Важливо не тільки виховання матері, але і знаходження кошенят поруч з нею. Бувають випадки, коли малюків віднімають від матері через її хворобу або смерть. Кошенята «безпритульні» привчаються до лотка гірше. Бажано, щоб до 3-місячного віку тварина була при матері. Після вже можна забирати вихованця, заздалегідь підготувавши для нього свій лоток.

Вибір лотка

З огляду на швидке зростання кішок, які вже до 6-7 місяців не відрізняються від дорослих, краще одразу обирати великий лоток. У продажу є і мініатюрні. Однак їх вистачить буквально на пару місяців. Такі фінансові витрати невиправдані.

Лоток повинен бути стійким, з хорошого пластика. В іншому випадку конструкція буде іноді перевертатися, та може досить швидко зіпсуватись. До речі доведеться придбати ще й захисний обід. Іноді він йде в комплекті, але частіше продається окремо.

Обід надівається на бортики, перешкоджаючи розсипанню наповнювача. Вилітати з лотка наповнювач може не тільки при перекиданні, але і в моменти замітання кошеням слідів. Сходивши в туалет, кішки шкребуть лапками, намагаючись зарити випорожнення.

Деякі лотки мають у своїй конструкції поверх наповнювача грати. Встаючи на них, вусаті зберігають лапки сухими. Однак за решітки можуть чіплятися кігті. Не варто забувати, що тварина буде намагатися зарити випорожнення.

Боляче зачепившись за грати кігтями, кошеня може злякатися лотка. Тому краще переплатити за якісний наповнювач. Він допоможе в питанні, як привчити кошеня до лотка.

кошенята у лотку

Вибір наповнювача

Кішки інакше, ніж люди, сприймають запахи. Носи вусатих чутливіші. Якщо наповнювач приємно пахне з точки зору господаря, тварину суміш може відлякати.

У наповнювачах без ароматизаторів є компоненти, що блокують котячий запах. Гранули як би замикають його. Тому необхідності в ароматизаторах немає.

Дрібний пил з наповнювача осідає на шерсті тварини. Тому силікагелеві наповнювачі зручніше мінеральних. До того ж, у натуральних матеріалів менше запас поглинання і її швидкість.

Силікагелю за умови користування однією дорослою твариною вистачає на 1-2 тижні. Висока ціна, на думку експертів, єдина причина утримування на ринку позицій дерев’яних і мінеральних наповнювачів для лотків. Однак є застереження. Саме кошенятам силікагель не підходить.

При контакті з рідиною кристали потріскують. Це відлякує, або навпаки, забавляє вусатих. Вони сприймають інноваційний матеріал, як ігрове поле, але не туалет. Тварини валяються в наповнювачі, намагаються з’їсти. Склад гранул безпечний, проте матеріал розлітається по всьому будинку.

Виходить, вирішуючи, як привчити кошеня ходити в лоток, потрібно вибирати натуральні наповнювачі. Однак мінеральні гранули часто прилипають до шерсті маленьких вусатих. Структура їх шубки відрізняється від покриву дорослих тварин. Більшість мінеральних наповнювачів робляться на основі глини, а її липучі властивості відомі всім.

наповнювач для лотку

Ідеальним для кошенят вважається деревний наповнювач лотків. Матеріал дешевий, не викликає алергії, добре замикає запах. Мінеральні гранули частенько пропускають “аромат” у зовнішнє середовище. До того ж, тверді камінчики застряють між подушечками стоп тварин, доставляючи біль та дискомфорт. Юного вихованця це теж може відлякати від лотка.

Дерев’яні наповнювачі для кошенят випускають у вигляді дрібних гранул. Для дорослих вусатих частинки більші. Наповнювач можна спробувати, не зламавши зубки, не отруївшись. Зручний і тип утилізації. Силікагель і мінеральні гранули не можна змивати в унітаз. Деревний наповнювач можна, але по трохи.

Через любов копошитися лапками в чомусь м’якому, кошенята як би тягнуться до лотка з наповнювачем. Заохотити тварину справляти нужду в порожню ємність складніше. Тому в питанні, як привчити кошеня до лотка швидко, наповнювач грає не останню роль.

Послідовність привчання кошеня до лотка

Щоб привчити кошеня до лотка в квартирі або приватному будинку, потрібно підібрати вдале місце. Визначившись з кімнатою, де зручно поставити туалет для тварини, потрібно замкнути маленького улюбенця там. Залишається спостерігати, де вихованець буде ховатися. Такий затишний куточок ідеальний для лотка.

Встановивши котячий туалет, необхідно спостерігати за моментами, коли вихованець починає підшукувати затишний куточок. Вусатого потрібно підхопити, перенісши в лоток. Імовірність, що вихованець відразу сходить в туалет, мала. Швидше за все кошеня пограє з наповнювачем, а полегшиться вже в іншому місці. Потрібно набратися терпіння. Неминуче настане момент, коли принесена в лоток тварина не зможе терпіти.

кошеня з туалетним папером

Коли кошеня сходить в лоток, залишиться похвалити його, погладити, дати ласощі. Вловивши взаємозв’язок, вихованець перестане справляти нужду де доведеться.

Якщо привчити кошенят до лотка віком 1 місяць встигне мама-кішка, ідеально. Однак частіше прищеплювати вусатим культуру доводиться їх господарям.

При справленні вихованцем потреби повз лотка тварину потрібно відчитати суворим голосом, не шльопаючи і не тикаючи носиком. Облюбоване вусатим місце бажано обробити «Антигадином» або іншим профілактичним засобом. Його запах, невловимий для людей, відлякає кішку. Зрештою, вихованцеві доведеться ходить в лоток.

Ще одна хитрість – намочити в зробленій на підлозі калюжці шматок паперу. Його потрібно перенести в котячий туалет. Тварина піде за запахом, зробивши свої справи наступного разу вже в належному місці.

Якщо запах випорожнень відчуває не тільки кошеня, але і люди, можна скористатися активованим вугіллям. У нього пориста, абсорбуюча структура. Досить розкласти таблетки в проблемних місцях. «Аромат» зникне. Якщо ж вугілля знайдуть і з’їдять тварини, не страшно. Не зашкодять таблетки і дітям. Для здоров’я активоване вугілля безпечне.

Як привчити кошеня до лотка
5 (100%) 2 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...