14.02.2019      4196      0
 

Опис і особливості шотландської висловухою кішки


Найбільшу схожість Шотландська висловуха кішка має з представниками британської короткошерстої породи, проте головна відмінність між даними видами полягає в будові вух. У скоттиш-фолдов вуха сильно загнуті вперед, що вважається аномальною зміною вушної раковини.

порода висловухих котів

Шотландська висловуха кішка (Скотіш-фолд), опис породи

Забарвлення шотландської висловухої кішки можуть бути найрізноманітнішими.

Тварина має тіло середнього розміру, трохи округлої форми. В цілому статура шотландців є міцною з широкою, розвиненою грудною кліткою. Кішка має лапи середньої довжини, а також круглу голову.

Вуха на голові розставлені широко, при цьому, частина вушка нахиляється вперед, повністю закриваючи ушний отвір. Круглі очі теж розставлені досить широко.

Прикметна риса кішок – коротка, м’яка і густа шерсть, як і у британців. Фото шотландської висловухою підтверджують різноманітність і пишність її забарвлень. З серед них найбільш поширені кольори:

 • Мармуровий,
 • Смугастий,
 • Плямистий,
 • Рудий,
 • Білий,
 • Чорний,
 • Ліловий,
 • Блакитний,
 • Кремовий, та багато інших відтінків вовни.

висловухий кіт

Ціна шотландської висловухої кішки

Представники цієї породи гарно підійдуть у ролі улюбленця як для душі, так і для участі на всіляких виставках і змаганнях. Купити кошеня шотландське капловухе можна у приватних осіб, заводчиків, в розплідниках і т. д.

Ціна шотландської висловухої кішки залежить від індивідуальних особливостей кожної тварини і, звичайно, від призначення. Оскільки нерідко майбутній власник прагне придбати кошеня шоу-класу з метою його подальшої участі у виставках. На багатьох сайтах кошенята продаються в різних цінових категоріях: від 50 до 200 доларів. Придбати кішку рідкісного забарвлення можливо за більш високою вартістю.

висловухі кошенята

Шотландська висловуха в домашніх умовах

Порода Шотландська висловуха вважається вишикуваною протягом багатьох років, і попит на неї не падає. Оскільки скоттиш-фолди ніколи не жили в дикій природі, а виведені штучним шляхом, вони ідеально відчувають себе в домашніх умовах, не бояться обмеженого простору.

Однак кішкам, все ж, необхідні регулярні прогулянки і порції свіжого повітря. Особливість породи полягає в тому, що вихованець є не просто ручним, а буквально не може жити без людської уваги. Особливо, бувши кошеням, а також в трохи старшому віці. Тварина потребує постійної турботи і ласки.

Недолік уваги може позначитися на психічному здоров’ї кошеня. В майбутньому воно може вирости агресивною і замкнутою кішкою. Навіть дорослі особини важко переживають довготривалу відсутність господаря. Те ж саме стосується і зміни місця проживання. Навіть фото кішки говорять про те, що порода володіє спокійним характером і врівноваженою поведінкою.

Звичайно, кожна тварина-індивідуальна, проте надмірна активність, або спокій проявляється ще в дитячому віці. Це варто враховувати при виборі кошеня.

кошеня шотландської висловухої

Шотландці вважаються ідеальними домашніми улюбленцями для людей, які володіють таким же флегматичним характером. Кішки цієї породи ніколи не вступають в конфлікти, не дають здачі кривдникові, а намагаються де-небудь сховатися. До того ж, вони не нав’язують людині своє суспільство, але на ласку завжди відповідають взаємністю.

Шотландська висловуха кішка, в силу свого спокійного темпераменту, легко йде на контакт не тільки з людьми, але і з іншими тваринами.

Улюблене заняття фолдів – «полювати», де-небудь вичікуючи свою «здобич», накидаючись в найнесподіваніший момент. Шотландцям необхідно підтримувати свою фізичну форму за допомогою елементарних тренувань на спеціальних сходах та інших котячих тренажерах.

Поведінка кішок заслуговує окремої уваги: тривале сидіння або стояння на задніх лапах, сон на спині – лише частина забав цієї породи.

кіт шотландський висловухий

Догляд за шотландською висловухою

Кіт шотландський висловухий потребує елементарних гігієнічних процедур:

 • догляду за шерстю,
 • кігтями,
 • вухами,
 • очима і ротовою порожниною,
 • а також правильному раціоні.

До всіх процедур слід привчити тварину в ранньому віці, щоб вони не викликали дискомфорт у майбутньому.

Очі необхідно зрідка протирати вологим тампоном і стежити за проявами начебто непрозорих сліз і т. п.

Шорстка потребує регулярного вичісування за допомогою щітки з натурального ворсу: це позитивно позначається на самій вовні, а також на самопочутті тварини.

Купання – рідкісна процедура, після якої потрібно тримати улюбленицю в теплі і ретельно висушувати шорстку і тіло.

Через те, що вушка прилягають щільно до голови, чистка вух проводиться раз в два місяці і в міру накопичення сірки, пилу і т. д Шотландські висловухі кошенята виглядають в міру вгодованими, чого не можна сказати про дорослих особинах – граціозних і струнких.

Переїдання шкодить тварині, відповідно, необхідно давати їжу в помірних кількостях. Чим годувати шотландську висловуху кішку? Дорослі вихованці повинні харчуватися не більше 2-3 разів на день. У раціон породи входять не надто жирні кисломолочні продукти, субпродукти в сирому вигляді, м’ясо курки, кроля, індика, відварна морська риба, каші, овочі в поєднанні з невеликою кількістю олії для засвоєння.

Шотландські висловухі кошенята харчуються набагато частіше, при цьому не можна різко переводити вихованців на новий корм.

Опис і особливості шотландської висловухою кішки
4.7 (93.33%) 3 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...