16.02.2019      715      0
 

Кішка Курильський бобтейл


Зазвичай кішок називають хвостатими красунями, але далеко не завжди це твердження відповідає істині. Ні, красу котячих ніхто під сумнів не ставить, але, виявляється, в світі зовсім не рідкість безхвості кішки. Існує навіть цілий ряд порід, визнаних Всесвітньою Федерацією кішок, які відомі під загальною назвою «бобтейл». Найвідомішим представником цієї плеяди є кішка курильський бобтейл. Порода, що йде своїм корінням в суворий клімат Курильських островів. Слід відразу зробити уточнення, що нерідко навіть самі фелінологи плутають представників сертифікованої породи курильський бобтейл і його предків диких японських безхвостих котів, які досі в достатку мешкають на території Курив.

порода курильський бобтейл

Особливості породи Курильський бобтейл

Основною відмінністю представників цієї породи може послужити, звичайно ж, довжина шерстки. Порода курильський бобтейл характеризується красивою, довгою шерстю, що робить рудимент хвоста кішки схожим на пухнастий помпон. А от її японський родич володіє короткошерстою шубкою, що дозволяє швидко і спритно дертися по деревах. Але в іншому у цих порід багато спільного, характерного тільки для бобтейлів.

Курильський бобтейл — це кішка з компактним тілом середньої величини, круглими лапами і трохи піднятою задньою частиною — задні лапи у «курбобов», як їх ласкаво називають заводчики, зазвичай довші передніх. Характерним для породи є темне забарвлення подушечок лап, а також місця навколо повік і губ. Нерідко зустрічаються представники з «диким» забарвленням. Ці ознаки вказують на повторне здичавіння котів у процесі розвитку породи. Вважається, що їх предки потрапили на Курили з японських храмів, бувши одомашненими, після чого знову придбали ряд диких ознак.

Головною особливістю породи є:

  • стійкість до низьких температур,
  • любов до води
  • і справжній рибальський талант.

Їх кігті просто створені для лову риби. Кігті не втягуються при ходьбі, і тому Курильських бобтейлів завжди можна відрізнити по цокаючій ході. Хвіст у цієї породи атрофований — він, за міжнародними нормами, може сягати від 2 до 8 хребців.

Одним з лідерів за різноманітністю забарвлення може сміливо вважатися саме курильський бобтейл. Фото цієї породи являє собою фактично всі можливі варіанти забарвлення.

кіт бобтейл

Ціна курильського бобтейла

Як і будь яка породиста тварина, кішка породи курильський бобтейл не зустрінеться просто так на вулиці. Якщо у вас виникло бажання взяти до себе в будинок саме такого вихованця, варто звернутися в розплідник Курильських бобтейлів. Там Вам гарантовано продадуть породисту і здорову тварину, що відповідає всім ознаками породи, і володіє належними навичками життя з людиною.

Зрозуміло, вартість подібного кота буде чималою. Однак і вона безпосередньо залежить від декількох факторів. Так, у будь-якому розпліднику зазвичай представлені кошенята курильського бобтейла різного класу.

  1. Суто домашні улюбленці, що продаються з обов’язковою умовою кастрації.
  2. Виставкові екземпляри шоу-класу.
  3. Майбутні батьки, на яких буде засновано майбутнє породи.

На перший клас, зазвичай, ціна свідомо нижче, ніж на виставкових тварин. Крім того, ціноутворення на породу залежить також від місця розташування розплідника, його регалій і кількості тварин в ньому. Курильський бобтейл в Києві буде коштувати свідомо вище, ніж аналогічний по класу кошеня в інших, більш віддалених регіонах країни.

курильський бобтейл ціна

Альтернативою покупці далеко недешевого кошеняти може стати придбання вже дорослої тварини. Нерідко розплідники з метою оновлення генофонду вже через пару років розведення виставляють на продаж молодих, але вже дававших потомство тварин. Їх обов’язково стерилізують, щоб дотримуватися чистоти породи, і ціна на них істотно нижче. Хоча при цьому гірше самі кішки від цього не стають.

І саме головне: навіть якщо на пташиному ринку ви побачите тварин, що гордо іменуються «курильський бобтейл», купити такого кошеня — все одно, що «купити кота в мішку». Адже офіційного підтвердження і спеціальної котячої метрики такі продавці найчастіше не мають.

Курильський бобтейл в домашніх умовах

Тим, хто все ж таки зважиться завести красиву і дуже розумну тварину, яким без сумніву є курильський бобтейл, слід знати дещо про його звички та характер.

Кажуть, що найчастіше кішки прив’язуються не до господаря, а до місця. Але тільки не курильський бобтейл. Характер цих котів дуже приязний і волелюбний. Вони стають дивними компаньйонами дорослим і дітям, супроводжуючи їх по всьому будинку.

бобтейл у воді

Крім багатьох якостей, якими відрізняються кішки, курильський бобтейл схожий також з собаками:

  • він із задоволенням плаває у воді,
  • приносить предмети,
  • а на своїй батьківщині цих котів використовували для полювання.

Люблять вони також прогулянки, активні ігри з людьми і своїми побратимами.

Догляд за курильським бобтейлом

Як і за будь-якою домашньою твариною, за  “курбобом” потрібно доглядати. Попри всю свою «породистість», кіт курильський бобтейл досить невибагливий в побуті.

Основний упор у догляді слід робити хіба що на його шорстку — її слід регулярно вичісувати. А при підвищенні температури, наприклад влітку, тварину навіть краще підстригти, щоб уникнути перегріву. Адже у природних умовах ці коти жили в досить суворому кліматі.

В іншому, слід забезпечувати повноцінне харчування, про яке зазвичай повністю розповідають заводчики при покупці кошеня. Вони ж надають спеціальний паспорт з відмітками про щеплення, зроблені тварині. Не слід нехтувати щепленнями і протягом подальшого життя вашого улюбленця — вони можуть допомогти уникнути багатьох небезпечних захворювань.

Насправді, словами важко передати всю красу, чарівність і характер такої породи, як курильський бобтейл. Ціна, віддаленість розплідника і багато інших відмовки геть перестають існувати для тих, хто хоч раз близько поспілкується з цими дивовижними короткохвостими тваринами, і полюбить їх з першого погляду.

Кішка Курильський бобтейл
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...