01.03.2019      2298      0
 

Опис і особливості породи Донський сфінкс


Донський сфінкс є породою російських безшерстих кішок. Таке звірятко справляє враження розумного і грайливого кота, який володіє лисим тілом. Сфінкси здаються дуже давньою породою кішок. Адже складається враження, що такий вид кішок був ще у ацтеків (судячи з археологічних розкопок). Однак, донський сфінкс є досить молодою породою, яка була виведена тепер все на пострадянському просторі в 1987 році.

донський сфінкс фото

Особливості породи кішок донський сфінкс

Порода донський сфінкс є дуже витонченою і граціозною, тому коти такої породи користуються великою популярністю. Сфінкси мають міцну статуру. У представників цього виду дуже міцні кістки.

Лапи у них короткі, але потужні. Вуха досить широкі. Однією з ознак такої породи є надлишки шкіри, які формуються на складках. Всі характеристики говорять про те, що сфінкс є досить сильною і витривалою кішкою.

Також ці коти люблять грати з дітьми. Проблеми привчання до горщика для них не існує, адже вони швидко вчаться і схильні до швидкого дресирування.

Зовнішні дані говорять самі за себе. Кіт є пропорційною, досить міцною істотою, яка володіє високими кінцівками і довгими пальцями. Шкіра у сфінксів гаряча на дотик, але, тим не менш, її приємно помацати.

Для донського сфінкса характерні витягнута голова з яскраво-вираженими вилицями. Морда у них округла. Зуби у котів великі, в деяких випадках можуть виглядати з-за губи.

Деякі люди вважають, що абсолютно всі сфінкси не мають шерсті, проте це зовсім не так. На сьогоднішній день існує безліч різновидів породи, які мають шерсть. Донський і канадський сфінкс є схожими між собою. Наприклад, донський сфінкс браш з часом може втрачати шерсть, а потім стають абсолютно голими. Забарвлення очей у кішок такої породи, може бути різноманітним.

донський сфінкс особливості

Ціна донського сфінкса

Якщо ви хочете придбати собі таку кішку, то добре перед цим подумайте, чи потрібні вам такі клопоти, як кіт. Адже тварина є не тільки символом радості і щастя, він вимагає догляду і відповідальності, тому, якщо ви не зможете за ним доглядати, краще не беріться.

Де ж продаються кошенята донського сфінкса? Їх можна знайти в інтернеті або ж, в спеціалізованих розплідниках, де їх вирощують.

Якщо ви купуєте тварину на ринку, то можете потрапити в руки шахраїв, які продадуть вам іншу породу сфінкса, представляючи за донського. На фото донський сфінкс може здатися зморщеним і не приємним, проте в живу ці кішки дуже приємні і розташовують до себе.

Оптимальний варіант – взяти кішку в розпліднику, в якому нададуть документи на родовід. Розплідник сфінксів – це гарантія придбання кошеняти з більш чистим родоводом, і кращим здоров’ям. Також представників розплідника можна знайти на виставках котів, які проводяться в місті. Тут ви зможете знайти кращий зразок донського сфінкса. Також дайте відповідь на питання, для чого Вас потрібен сфінкс: для розведення або для ролі простого улюбленця.

кошеня донського сфінкса

Якщо ж, ви хочете придбати домашнього вихованця, то візьміть Сфінкса пет – класу. Такий клас створений для кішок, які придатні для ролі домашнього улюбленця.

Якщо ж ваша мета виставки і родове розведення донських сфінксів, то візьміть кішок шоу – класу. Коли купуєте кошеня, то звертайте увагу на його стан. Якщо, ви помітите, деякі вроджені дефекти, то негайно відмовтеся від кошеняти.

Ціна донського сфінкса може розраховуватись виходячи з декількох факторів, які є найбільш важливими. Ідеальним віком для малюків є 3 місяці. Не варто купувати кошеня, вік якого, не вище 2 місяців. Ціна на кошенят становитиме від 100 до 800 доларів.

Донський сфінкс в домашніх умовах

Донський сфінкс є ідеальної кішкою для дому. Він не буде линяти, а догляд за цією кішкою неймовірно простий. Представники цієї породи люблять дітей. Важливим плюсом також є здатність до навчання. Його легко привчити до горщика, тому така порода користується популярністю, особливо серед власників будинків і квартир. Він стане справжнім улюбленцем сім’ї, а також подарує безліч позитивних емоцій і щастя. Сфінкс стане хорошим подарунком на день народження.

донський сфінкс

Догляд за породою донський сфінкс

Купити донського сфінкса — це тільки півсправи. Друга частина полягає в догляді за кошеням. Так, догляд є специфічним, але неважким. Шкіру донського сфінкса потрібно протерати вологою ганчіркою, адже вона у нього лиса і схильна до забруднення. Також кішку потрібно мити.

Догляду потребують вуха, зуби, а також очі, які можуть залипати.

Якщо донський сфінкс починає гуляти, то намагайтесь щоб кіт не гуляв з іншими породами. В’язка донських сфінксів повинна бути тільки з представниками такої ж породи.

Опис і особливості породи Донський сфінкс
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...