03.03.2019      908      0
 

Опис породи чорнонога кішка


Невеликі розміри тварини (довжина тіла становить всього 40-60 см, а вага не більше двох, у окремих самців 2,5 кг) не заважають йому бути азартним мисливцем. Чорнонога кішка – норовливий дикун, що володіє жорстоким темпераментом, часом становить значну загрозу для звірів і птахів вдвічі більших його за величиною.

Вуха тварини крупні, округлої форми; хвіст невеликий, має довжину від 8 до 20 см. Як видно на фото черноногої кішки, екстер’єр тварини виділяється виразною дикістю. Забарвлення відрізняється темними плямами, нерівними смугами і візерунками. На лапах добре помітні чотири кільця чорного кольору, низ і подушечки пальців повністю темні, за що тварина і отримала свою назву.

На сітківці великих очей є тапетум – особливий шар, що складається з судин, в нічний час випромінює яскраво-блакитне світіння. Діючи за принципом відбивача, він значно збільшує зорові здібності тварини. А голос таких кішок настільки пронизливий і звучний, що здатний навести страх на багатьох полохливих істот, що живуть по сусідству, які, зачувши такі крики, в жаху розбігаються хто-куди. Дика чорнонога кішка представляє фауну півдня Африки, і вважається досі багато в чому загадкою для людини.

чорнонога кішка фото

Поведінка і спосіб життя

Поведінка її і спосіб життя маловивчені, а характер тварини містить в собі безліч таємниць. В даний час відомі два різновиди цих представників котячого роду:

  1. мешканці пустелі, які мають світле забарвлення;
  2. а також мешканці посушливих трав’янистих місцевостей, вони більш яскраві.

Кожен з видів, пристосовуючись до середовища проживання, здатний значний час переживати нестачу води в організмі. Ці тварини знаходять собі притулок в норах дикобразів, довгоногів, трубкозубів, а також в спустошених термітниках, за що і отримали прізвисько: “мурашині Тигри”.

Цей вид вважається рідкісним, потребує охорони і знаходиться під захистом у всьому світі. Виною такого стану виявились не мисливці і браконьєри, а метаморфози природного середовища та інших екологічні причини, в результаті яких цей вид зазнав різкої деградації.

чорнонога кішка

Особливості чорноногої кішки

Дика чорнонога кішка здавна славиться своїм хижим, зухвалим і лютим характером. Серед племен бушменів вважають, що така тварина здатна атакувати і перемогти жирафа. Що, звичайно, сумнівно, але величезні страуси і середніх розмірів ссавці часто стають жертвами цих маленьких, хоробрих м’ясоїдних звірів. Хижаки стрімким і несподіваним стрибком з темряви починають свою битву і виявляються переможцями тварин, навіть будучи порівнянні по довжині тулуба з розмірами їх ступні. Ці істоти є не тільки сміливими, але і невтомними мисливцями. Виходячи ночами в пошуках здобичі, вони з чудовою витривалістю здатні долати без зупинки до 16 км. Залишаються невтомними до самого ранку при будь – якій погоді.

Смертельними ворогами цих войовничих істот можуть стати пітони і отруйні змії, а також великі хижі ссавці.

особливості чорноногої кішки

Розмноження

Дика чернонога кішка – самотній звір, розмежовуючи і охороняючи свій особистий простір, відчуває необхідність в суспільстві родичів тільки в періоди розмноження. Самки мітять територію, а їх партнери знаходять їх по запаху.

Після спарювання самець назавжди йде, не цікавлячись потомством. Самка виношує приплід трохи більше двох місяців, після чого вона приводить на світ одного або пару дитинчат.

Кошенята ростуть швидко, і через три тижні вже здатні залишати лігво, сміливо обстежуючи навколишній світ. При виникненні небезпеки, не прагнуть до дому, а навпаки намагаються втекти подалі в затишне місце. Там вони сидять до тих пір, поки їх не знайде мати, яка не тільки захищає своїх дитинчат, але і вчить їх полювати і вбивати здобич.

чорнонога кішка

Кішка як домашня тварина

Вдалими також є спроби приручення цих представників фауни і схрещування їх з домашніми родичами. Оскільки тварини відносяться до зникаючого виду, вченими також проводяться успішні експерименти по вирощуванню кошенят в пробірці з заморожених ембріонів, і отримання дитинчат цієї породи від сурогатних матерів з інших видів сімейства котячих.

Екзотичний і оригінальний вигляд цих чотирилапих став причиною того, що багато любителів тварин бажають придбати і тримати в домашніх умовах такого вихованця.

Однак, для тих, хто вирішив придбати цю примхливу істоту, слід врахувати, що, як і всі дикі представники фауни, вона дуже підозріло ставиться до людей, рідко прив’язуючись до господаря. А люта вдача, що робить кошеня відважним і вдалим мисливцем, допомагає вижити у важких умовах в природі, обов’язково дасть про себе знати і візьме своє, навіть при вмілому утримання, виховання і дресируванні. Це кішки – одинаки, тому згідно з притаманними їм рисами, вони рідко уживаються з людиною. Часто прагнуть самоти. Від них можна в будь-який час очікувати раптових перепадів настрою і прояву агресії.

Одомашнити таку тварину можливо, але повністю приручити її навряд чи вийти. Тому утримувати таких кицьок слід з великою обережністю, враховуючи їх дикий норов. Для утримання підійде просторий вольєр, де тварина зможе гуляти, повноцінно рухатися і відпочивати.

домашня чорнонога кішка

Харчування

У раціон чорноногих кішок в природних умовах входять 54 види живих істот. Їх жертвами можуть стати, як дрібні представники фауни:

  • комахи і рептилії,
  • так і пернаті, приміром, жайворонки, дрохви і страуси, землерийки та піщанки,
  • а також дрібні ссавці такі, як зайці і невеликих розмірів гризуни.

Несподівані різкі стрибки, які здійснює тварина нападаючи на здобич, в більшій половині випадків є фатальними для обраних нею жертв. Захисне плямисте забарвлення допомагає чорноногій кішці залишатися непоміченим в ночі серед пісків і скель. Чуйний слух дає можливість вловлювати тихі, віддалені шорохи. Гострий зір, прекрасно пристосований для нічних вилазок. Це дарує шанс не упустити свою здобич, кістки якої чорнонога кішка часто складає у власній норі, щоб ласувати ними згодом.

У сприятливі часи при великій кількості здобичі, тварини роблять схованки, закопуючи залишки свого обіду, щоб скористатися запасами в голодні часи. Обходячись без води довгий час, організм кішок здатний черпати вологу з їжі. Не гребують ці люті істоти також померлими тваринами, відходами і вмістом шлунку своїх жертв.

Вони можуть споживати також певні типи трав, які служать для них джерелом волокон. У домашніх умовах чорнонога кішка віддає перевагу м’ясу іншим видам їжі. Подібний продукт повинен бути повноцінним і якісним, маючи всі необхідні компоненти: тельбухи, кістки і жили. Втім, в раціон можна з успіхом додавати рибу і молочні продукти. Спеціалізовані сухі корми теж підійдуть. Але слід враховувати, що подібним харчуванням дика кішка не насититися, і краще максимально наблизити раціон такого вихованця до природного. Їдять такі кішки багато. Споживають за один раз кількість їжі, вага якої становить близько третини від їх власної. Так що власникам таких тварин доводиться розраховувати на дороге утримання. Термін життя чорноногих кішок на волі більш тривалий, ніж в неволі, навіть при найкращому догляді і утриманні, і обчислюється десятком і більше років.

чорнонога кішка

Ціна черноногой кішки

Правильно утримувати такого вихованця можуть тільки ті з власників, які добре знайомі з особливими нюансами та умовами виховання, розуміють тягар відповідальності, яка лягає на плечі господаря у зв’язку з забезпеченням харчування і затишного куточка для проживання тварини. А покупка чорноногої кішки – рідкісної істоти, зникаючої дивовижної породи, може виявитися справою обтяжливою і складною. Приймаючи в будинок таку екзотичну тварину, з урахуванням її неприборканої вдачі, краще брати не дорослого дикого звіра, а маленьке кошеня, яке народилося в особливих умовах, і з перших днів жило серед людей.

Купити чорноногу кішку цілком можливо в спеціалізованому авторитетному розпліднику, але тільки за спеціальним замовленням. Ціна чорноногої кішки не буває менше 10 000 доларів. Набагато дешевше і легше придбати тварину, яка є продуктом схрещення цього виду диких кішок з домашніми та іншими представниками цього сімейства.

Опис породи чорнонога кішка
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...