16.02.2019      1506      0
 

Блакитна кішка


Російська блакитна кішка – породиста домашня тварина, що відрізняється специфічним відтінком вовни – блакитним (сірим зі сріблястим відливом). Кішки представленої породи володіють граціозним тілом і середньою статурою, довгим хвостом, шиєю і ногами. Примітна особливість російської блакитний – яскраво-зелені очі мигдалеподібної форми. Ця порода кішки характеризується відданим, але вимогливим характером. Кішки проявляють дивовижний розум і розуміння людини. Одна з цікавих особливостей породи полягає в тому, що тварина ніколи не дозволяє собі випускати кігті по відношенню до людини.

Попри яскраво виражений характер, шкідливість російській блакитній не властива. Не марно порода вважається однією з найбільш легких в утриманні, оскільки блакитна кішка швидко привчається до лотка, охайна і не нудьгує під час відсутності господаря. Кожна цікава річ перетворюється для кішки в привабливу іграшку.

блакитна кішка

Вартість

Ціна блакитної кішки останнім часом відзначається зниження попиту на дану породу, відповідно зменшується кількість тварин аж до того, що світові експерти схиляються до одного твердження: якщо так піде і далі, то російська блакитна перестане існувати в своєму колишньому вигляді. На сьогоднішній день попит на кішку непорівнянний з її минулою популярністю. Для породи російська блакитна кішка ціна варіюється, в залежності від розплідника, а також особливостей кожної тварини. Середня вартість кошеня російської блакитний становить близько 200 доларів.

кошенята блакитної кішки

Види блакитної кішки

Фото блакитної кішки дозволяє визначити, що вона ділиться на два основних типи: американський і європейський, які помітно відрізняються зовнішніми даними. Варто зазначити, що ця порода кішок є природною, а штучний вплив людини на породу можна назвати мінімальним, оскільки людина внесла лише невеликі корективи.

Для американського типу представленої породи характерним вважається:

  • невеликий розмір тіла,
  • округлі очі,
  • великі вушка, розставлені в сторони.

Американський тип досить важко переплутати з європейським, оскільки ці тварини мають «зворушливу» зовнішність і мініатюрність.

Європейський тип російської блакитний відрізняється більш серйозним і значним зовнішнім виглядом. Російська блакитна кішка, фото якої можна побачити на цій сторінці, відрізняється:

  • середніми або великими розмірами тіла,
  • вертикально поставленими великими вухами
  • очима мигдалеподібної форми.

Ще одна менш помітна, але суттєва різниця між двома представниками однієї породи – форма лап. Так у європейського типу лапки мають овальну форму, в той час як «американські» кішки мають круглі лапи. Ця особливість істотно впливає на ходу тварини: овальна форма лап створює візуальне враження того, що кішка ходить навшпиньки.

Російська блакитна – не єдиний представник котячого світу з таким відтінком вовни. Ще одним яскравим представником вважається британська блакитна кішка, але це вже зовсім інша порода, з власним характером і зовнішнім виглядом. Для цієї породи характерні кішки з блакитними очима.

ціна блакитної кішки

Блакитна кішка в домашніх умовах

Незважаючи на те, що кішки породи російська блакитна чудово зберегли свій природний інстинкт мисливця, який проявляється навіть більш виражено, ніж у інших порід, тварини чудово адаптувалися до проживання в домашніх умовах. Таким чином, кішки не відрізняються бажанням погуляти на вулиці, та цураються відкритого простору.

Все ж, тварина не втратила своєї активної життєдіяльності. Російську блакитну досить важко побачити в спокої і бездіяльності. Вона вважається неймовірно допитливою, тому неодмінно досліджує всі незнайомі або нові предмети, які з’являються на її шляху. Кішка буде рада різноманітним іграшкам, але й буденні речі перетворюються для неї в цікаву забаву. Мисливський інстинкт тварина проявляє, коли, сховавшись в затишному куточку, різко вибігає з укриття і застрибує на свою «мішень». Ігри такого плану є найбільш захопливими для російської блакитної. Крім того, особливості будови тіла тварини дозволяють їй високо стрибати.

блакитна кішка домашніх умовах

Водночас, не дивлячись на підвищену грайливість, російська блакитна не набридає господареві своєю зайвою увагою, але із задоволенням проводить час з людьми за активними іграми.

Догляд за блакитною кішкою

Російська блакитна кішка невимоглива в догляді. Природне утворення породи посприяло міцному здоров’ю та імунітету до поширених котячих недуг, тому кішка не боїться навіть прохолодних погодних умов. Коротка шерсть потребує щотижневого розчісування із застосуванням щітки зі щетиною. Водним процедурам тварину слід піддавати раз в 2-3 місяці. Єдині обмеження – надмірно довге перебування на сонці, вміст йоду, міді в їжі, оскільки це впливає на побуріння вовни.

Блакитна кішка
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...