27.02.2019      1438      0
 

Балінезійська кішка


Балінезійську кішку світ отримав, завдяки двом людям, що живуть в Америці. У 1940 році їм вдалося схрестити двох сіамських кішок. Прагнення у них було одне – їм хотілося закріпити у кішок довгошерсті ознаки. Ця порода була названа на честь танцівниць храмів на індонезійському острові Балі. Чому саме в честь них? Тому що кішки володіють тонкою, душевною і аристократичною натурою. Їх хода легка і нечутна, їх граціозність, змішана з незвичайною зовнішньою красою може бути помічена тільки справжніми цінителями. Елегантність і пластичність танцівниць і кішок вражали схожістю, тому людям, які їх вивели не довелося довго замислюватися, як їх назвати. Тривалий час Балінезійська кішка не визнавалися в світовому співтоваристві. Їх перша участь у чемпіонаті була в 1970 році. Вже через два роки ці кішки брали участь у всесвітніх показових конкурсах.

кішка Балі

Опис і особливості балінезійської кішки

Тим, хто вперше знайомиться з кішками даної породи, запам’ятовується якість їх вовни. Вона ніжна і приємна, з відчутною і помітною шовковистістю, середньої довжини, на хвості розкішна і пухнаста. Уникнути втрати всіх цих позитивних рис можна, якщо не спаровувати Балінезів з сіамами, володарями короткої вовни.

Балінезійська кішка на фото і в реальності залишає про себе незгладимий слід в пам’яті тих, хто побачив її вперше. Цю істоту просто неможливо забути.

Типова Балінезійська кішка має пропорційне тіло, стрункі і подовжені лапки, причому передні коротше задніх, і ідеально розвинену м’язову мускулатуру. Класичні представники цих кішок відрізняються видовженістю форм, округлістю подушечок лапок, вузькими стегнами і довгим хвостом, увінчаним незрівнянною вовняною бахромою. Голова їх нічим не виділяється на загальному тлі. Вона середніх розмірів, клиноподібної форми, з продовговастим профілем і прямим носом.

Судячи з опису балінезійської кішки її забарвлення мало чим відрізняється від забарвлення сіамських її родичів. Найбільше виражені пастельно – кремові тони з незначними затемненнями в області спини і з боків. Цікаво, що кошенята при народженні чисто білого кольору і тільки з віком їх лапки, мордочка, хвіст і голова затемняються. Відтінок у кішок може зустрітися темно-коричневий, блакитний, ліловий або шоколадний.

У очей тварини виразна мигдалеподібна форма, трохи з косою постановкою. Вони насиченого блакитного або синього кольору.

зовнішній вигляд балінезійської кішки

Характер

Це одна з найвідданіших своїм господарям кішка. Віддає перевагу свободі. Вийти на прогулянку на повідку може погодитися лише в одному випадку, якщо цей повідець не буде обмежувати її рухів. Товариськості кішці не займати, вона з великим задоволенням підтримує всі ігри і бере в них безпосередню участь. Ласкавість і миролюбність – це основні риси кішок балінезійської породи.

В цілому характер балінезійської кішки можна відзначити як спокійний і миролюбний. Вони вимогливі. Не люблять, коли їх персоні приділяють мало уваги. В дружбу вступають з усіма членами сім’ї. Їх не дратує наполегливість малюків, що дуже важливо. Не всім породам по душі спілкування з дітьми і не всі коти можуть спокійно ставитися до того, що їх несподівано хтось потягнув за хвіст. В особі сіамської балинезійської кішки людина дійсно може знайти для себе справжнього і вірного друга, який буде завжди поруч і захистить від зневіри.

Ця тварина відрізняється вражаючим розумом. Можна навіть не намагатися ховати її улюблені іграшки. Кішка з вражаючою швидкістю, граціозністю і одночасною спритністю дістане свій улюблений предмет звідусіль. Вона без зусиль своїми лапками відкриває двері шафи і може без проблем дострибнути до верхніх поличок. Кішка ніколи не залишиться голодною. Вона буде тривало і наполегливо нявкати, поки не отримає для себе їжу.

Темперамент у цих вихованців набагато спокійніший, ніж у їх сіамських братів. Правда, вони теж люблять полювання, це їх чудова позитивна риса, що допомагає людям, у яких в господарстві є миші. Через аристократичний вид кішки на перший погляд можна подумати, що вона горда й недоступна, але після першого ж спілкування з нею думка кардинально міняється. Це втілення краси, ніжності і відданості. Важко відшукати більш милу істоту. Для кішки важливо постійне спілкування. Її краще не заводити людям, які більше часу проводять поза домом. У частих випадках після тривалого спілкування з людиною кішка може перейняти характер, тому агресія і поганий настрій при спілкуванні з цим вихованцем взагалі не вітаються.

опис балінезійської кішки

Стандарти породи балінезійської кішки

У стандартної кішки балінезійської породи обов’язково має бути струнке тіло, довгі лапи і гармонійна статура. Вуха кішки мають трикутну форму. Ніс дещо подовжений. У очей тварини насичений блакитний колір, вони виразні, яскраві, мають мигдалеподібну форму. Сірий колір очей можливий, але це вже вважається відхиленням від норми. У деяких випадках зустрічаються косоокі Балинези. Зовсім недавно це вважалося нормою. В даний час такі кішки вважаються браком.

За всіма вимогам стандарту їм підходить опис сіамських кішок, тільки з довгою шерстю, що відрізняється м’якістю і легкістю. Хвіст тварини розширений на кінці, довгий, закінчується красивою і своєрідною вовняною бахромою. Кішки з зламаним кінцем хвоста не допускаються до участі у виставках і змаганнях. При будь-якому годуванні, ця кішка повинна бути мініатюрною і важити від 2.5 до 5 кг. Шерсть середньої довжини, шовковиста, без підшерстя, гладка майже у всіх місцях, крім району підборіддя, шиї і хвоста. В цих місцях вона хвилеподібна.

Що стосується забарвлення, то існує близько 20 відтінків. З них найпоширеніші відтінки блакитні, кремові і шоколадні. Але існують і інші тони. Наприклад, допустима і суцільне тонування кішки. Рудих і чорних балінезійських кішок не існує. Якщо корпус кошеня надміру затемнений, мочка носа і подушечки лап без потрібного пігменту, а живіт прикрашений темними плямами – це вважається явним відхиленням від норми і дискваліфікує тварину.

кішка балінез

Харчування

В цьому питанні балінезійські кішки не надто вибагливі. Вони із задоволенням можуть їсти, як спеціальний корм, так і звичайну натуральну їжу. У сухих кормах краще віддавати перевагу виробам преміум класу. У харчуванні низького класу міститься дуже мало м’яса, в основному він складається з перероблених субпродуктів.

Якщо говорити про натуральний корм, то перша, і сама основна вимога до нього – їжа повинна бути свіжою. У раціоні кішки повинні бути продукти, що містять всі корисні речовини. Важливо знати, що для даної породи не прийнятно змішувати два види корму. Потрібно давати один і них.

Для сухого корму краще вибрати одну марку і не експериментувати. Також дуже важливим для цих кошенят є наявність чистого посуду з водою.

Догляд за балінезійській кішкою

Що стосується догляду за кішкою, то в цьому плані немає якихось особливих правил і вимог. Все, те, що потрібно для кошенят інших порід-розчісування, протирання очей, щоденне чищення вух і періодичні купання застосовується і до Балонезів. Для купання в зоомагазинах продаються спеціальні шампуні. Як відомо, предки балінезійської кішки жили в Індонезії. Вони відрізнялися підвищеною охайністю. Справжні Балінези в цьому плані нічим від них не відрізняються, питанню своєї особистої гігієни вони приділяють особливу увагу.

Те, що у вихованців немає підшерстя, є великим плюсом, у кішок не з’являються ковтуни, які в частих випадках є у інших порід, і доставляють масу клопоту їх господарям. Дуже важливо пам’ятати, що для даної породи кішок проживання в хороших домашніх умовах є обов’язковим. Вони не пристосовані до життя на вулиці. Складні кліматичні умови деяких широт можуть негативно позначитися на зовнішніх даних Балінезів, вимушених жити на вулиці. Простіше кажучи, до такого життя вони не звикли.

ціна балінезійської кішки

Ціна та відгуки про породу

В природі існує величезна кількість різних порід кішок, у кожної з них є свої позитивні і негативні сторони. Перш, ніж купити балінезійську кішку людині краще дізнатися всі її плюси і мінуси. Тільки після цього можна вирішуватися і заводити у себе вдома даного вихованця.

Позитивними сторонами цієї породи є:

  • краса кішки і її характер;
  • швидке звикання і прихильність до людей;
  • прекрасні стосунки з молодшими членами сім’ї;
  • абсолютна відсутність агресивної поведінки по відношенню до людей, і інших вихованців в сім’ї;
  • Балінезійська кішка швидко піддається навчанню і вихованню;
  • з нею немає проблем по догляду;
  • вона не линяє.

кошеня балінезійської кішки

Є і деякі негативні сторони, які необхідно враховувати:

  • кішка погано переносить самотність, залишати одну її можна зовсім на короткий час;
  • іноді вона голосно нявкає.

А так в основному у неї м’який і поступливий характер, як кажуть ті люди, яким часто доводиться спілкуватися з цією породою.

Зовнішня схожість цих вихованців з сіамськими породами не говорить про те, що ці кішки теж мстиві. Ця риса характеру у них взагалі відсутня. Вони дуже ніжні, ласкаві і страждають від самотності.

Купувати кошенят краще у людей, які займаються розведенням даної породи. Так не доведеться часто ходити по ветеринарах. Зазвичай такі кошенята вже щеплені і привчені до горщика. Середня ціна балінезійської кішки становить 300-500 доларів.

Балінезійська кішка
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...