20.02.2019      1194      0
 

Яка вода потрібна червоновухій черепасі


Особливості утримання та догляду за червоновухою черепахою базуються навколо води – головної умови для комфортного життя прісноводної рептилії. Розберемося скільки води повинно бути в акваріумі у червоновухої черепахи і які характеристики вона повинна мати.

вода для черепахи

Основні характеристики

Для червоновухих черепах потрібна вода з середньою жорсткістю і з показником pH в межах 6,5-7,5. В домашніх умовах підійде звичайна вода з-під крана, очищена від хлору.

Важливо! Не лякайтеся, якщо молоді черепашки труть очі в новому водоймі. Роздратування викликається залишками хлору і через деякий час проходить самостійно.

Для безпеки вихованця в акваріум потрібно наливати воду, що пройшла через фільтрацію. При великих обсягах дешевше і простіше придбати спеціальні фільтри, що встановлюються в водопровідний кран. Якщо черепашник невеликий, то підійде і звичайний фільтр зі змінним модулем (так званий кувшин).

Крім фільтрації воду потрібно відстоювати. Це допомагає:

  • Позбутися від хлорних випарів. Воду можна заливати в акваріум вже через добу.
  • Створити оптимальну температуру. Для нормальної активності вихованцеві потрібна температура в межах 22-28 градусів. Для швидкого підігріву допоможе спеціальний нагрівач, що встановлюється з зовнішньої або внутрішньої сторони акватераріуму.

 

Воду в черепашнику змінюють в залежності від наявності акваріумного фільтра:

  • з фільтром достатньо 1 часткової заміни на тижні і 1 повної щомісяця;
  • без фільтра – 2-3 часткові заміни на тиждень і 1 повна щотижня.

вимоги до води в акваріумі

Рівень води

Рівень води в акваріумі повинен дозволяти черепашкам вільно пересуватися. Приблизний показник розраховується, виходячи з довжини тіла, помноженої на 4. Дорослій самочці з панциром в 20 см потрібно не менше 80 см глибини, щоб безперешкодно робити перевороти.

Важливо! Нижня межа глибини не повинна бути нижче 40 см, а при утриманні кількох рептилій потрібно збільшити обсяг рідини в 1,5 рази.

Вода для червоновухих черепах повинна заповнювати близько 80% акваріума. Частина, що залишилася відводиться для суші, використовуваної рептиліями для відпочинку і прогрівань. Щоб уникнути втечі улюбленця з акваріума переконайтеся в тому, що від верхнього краю акваріума до водної поверхні залишається не менше 15см.

рівень води в акваріумі для черепах

Важливість води при сплячці

Червоновухі черепахи, що впали в сплячку, зимують в невеликому водоймі, засвоюючи кисень з води спеціальними мембранами, розташованими всередині ротової порожнини і клоаки.

Важливо! Самостійно вводити черепаху в стан сплячки не рекомендується. Стежити за достатньою кількістю кисню і температури води в домашніх умовах проблематично. Така практика небезпечна для вихованця.

Якщо сплячка сталася без додаткової стимуляції, то рептилію поміщають в окремий тераріум, заповнений вологим піском, або залишають у воді, знижуючи її рівень до грунту.

Рекомендація

При утриманні водної черепахи дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. Слідкуйте за чистотою. Кришталево чиста вода черепашці не потрібна, і може стати причиною стресу. Для підтримки сформованої екосистеми повна заміна води у акваріумі зводиться до мінімуму.
  2. Відстоюйте воду і стежте за її температурою. Вихованця не можна тримати при занадто низьких (<15°С) і занадто високих температурах (>32°С).
  3. Враховуйте кількість і розміри мешканців. Якщо черепашок багато, то подбайте про достатній простір і не допускайте тісноти. Невеликі акватераріуми підходять тільки молодим зростаючим особинам.
  4. Не вводьте вихованця в стан сплячки. Вода в акваріумі не може замінити характеристики природного водоєму.
    На разі це все, тепер Ви знаєте скільки води повинно бути в акваріумі у червоновухої черепахи і які характеристики вона повинна мати.

Яка вода потрібна червоновухій черепасі
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...