18.02.2019      3988      0
 

Яка температура води для червоновухих черепах в домашніх умовах є оптимальна


Цікаві, але малорухомі водні черепахи люблять ніжитися в теплих променях сонця на березі після чергового запливу. Для підтримки активності і зміцнення імунної системи чурвоновухому вихованцеві потрібні комфортні температурні умови. Розберемося яка температура води для червоновухих черепах в домашніх умовах є оптимальна, і які способи дозволяють її підтримувати.

Оптимальна температура води в акваріумі для комфортного утримання червоновухої черепахи в домашніх умовах

Для червоновухої черепахи, що живе в акваріумі, важливо підтримувати комфортну температуру води і суші. При відсутності балансу вихованцеві загрожують:

 1. Уповільнення зростання і розвиток хвороб, пов’язане зі зниженням активності. Така ситуація виникає при занадто гарячій воді, що змушує черепашок частіше вибиратися на берег.
 2. Млявий стан і зниження апетиту. Холодна вода (температура +10°С – +15°С), уповільнює всі внутрішні процеси, вганяє рептилій в стан сплячки.

Важливо! Смертельною для черепах є температура понад 40°С, тому в акваріумі необхідно тримати спеціальний термометр, що дозволяє уникнути перегріву.

акваріумний термометр

В умовах дикої природи червоновухі черепахи живуть в тропічній зоні, тому підтримувати оптимальну для рептилії температуру потрібно як на суші, так і в воді:

 • температура на острівці, який рептилія використовує для відпочинку і обігріву, повинна бути не менше +23°С в тіні, і не більше +32°С градусів на світлі;
 • оптимальна температура води, при якій зберігається активність вихованців, повинна становити від +22°С до +28°С.

 

Спеціальне устаткування для акваріума

Далеко від дикої природи температурні умови доведеться створювати штучним шляхом за допомогою спецобладнання. Для підтримки комфортної температури знадобляться:

 1. УФ-лампа і лампа для обігріву суші;
 2. нагрівач для води на 100 Вт (Потужність актуальна для акваріумів об’ємом в 100 л. і підвищується при збільшенні обсягу);
 3. термометр.

Важливо! Внутрішнє обладнання підходить тільки для маленької черепахи. Обладнання, призначене для дорослих особин, розміщується з зовнішнього боку, щоб уникнути пошкодження потужними щелепами або щитками панцира.

УФ-лампа нормалізує засвоєння кальцію і вітаміну D, а також запобігає розвитку рахіту, який перешкоджає правильному розвитку кісток. Лампу розташовують на відстані 40 см від черепашки і змінюють 2 рази на рік при зменшенні її потужності з часом.

Важливо! Уникнути перегріву допоможе спеціальний таймер, що відключає лампи після рекомендованого часу (10-12 год).

УФ лампа для акваріума

Підігрів води для черепах за допомогою нагрівача – самий простий і дієвий спосіб для підтримки оптимального температурного режиму в акваріумі. Надійних аналогів у нього немає. Альтернативні варіанти допустимі тільки в 2 ситуаціях:

 • тимчасове відключення електрики;
 • нагрівач вийшов з ладу і йому потрібна термінова заміна.

 

Для черепахи, що залишилася в акваріумі без нагрівача, можна підтримати комфортну температуру води наступними способами:

 1. Додавання теплої води. Припустимо додати не більше 20%. Забороняється наливати воду з-під крана, що містить хлор. Для безпеки вихованця обов’язково прокип’ятіть воду.
 2. Використання настільної лампи. Присуньте лампу ближче до акваріума і направте лампу на скло, наводячи промінь світла на зону, розташовану нижче рівня води.
Зверніть увагу, що зазначені рішення допустимі тільки як тимчасова заміна і не скасовують покупки нового нагрівача в разі його поломки.

Обогрівач води

Для доброго самопочуття черепашці важлива стабільність температурного режиму, тому обов’язково подбайте про наявність всіх необхідних атрибутів для її утримання до здійснення покупки. Тепер Ви знаєте якою повинна бути оптимальна температура води в акваріумі для комфортного утримання червоновухої черепахи в домашніх умовах, та як цю температуру підтримувати.

Яка температура води для червоновухих черепах в домашніх умовах є оптимальна
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...