18.02.2019      972      0
 

Фільтр для акваріума з червоновухою черепахою (вибір, установка і використання)


Швидке забруднення води – неминуча проблема при утриманні червоновухих черепах. Ці вихованці харчуються білковим кормом, залишки якого скоро псуються у воді, але головною складністю є рясні відходи життєдіяльності рептилій. Щоб знизити рівень забруднення воду в акваріумі потрібно постійно фільтрувати за допомогою спеціального обладнання. Знайти фільтр для води легко в будь-якому зоомагазині, але не кожен з них підійде для тераріуму червоновухої черепахи. Який же потрібен фільтр в акваріум з червоновухою черепахою?

Внутрішні пристрої

Акваріумні фільтри діляться на внутрішні і зовнішні. Конструкція внутрішнього являє собою контейнер з прорізами або отворами в стінках для проходження води. Електрична помпа, розташована зверху, проганяє воду через фільтруючий прошарок. Корпус кріпиться до стінки тераріуму вертикально або встановлюється горизонтально на дні. Такий пристрій дуже зручно використовувати як фільтр для черепашнику, де рівень води зазвичай невисокий.

Внутрішній фільтр в акваріум

Внутрішні фільтри бувають наступних типів:

 1. механічний — матеріал що фільтрує представлений звичайною губкою, яку необхідно регулярно замінювати;
 2. хімічний — має прошарок з активованого вугілля або іншого абсорбуючого матеріалу;
 3. біологічний — в контейнері розмножуються бактерії, які нейтралізують забруднення і шкідливі речовини.

Основна маса фільтрів, представлених на ринку, поєднує відразу кілька варіантів. Поширені декоративні моделі з додатковою функцією очищення. Прикладом може послужити ефектна скеля з водоспадом, яка прикрашає тераріум, і постійно проганяє великі обсяги води через розташований всередині фільтр.

Фільтр для акваріуму

Острів для черепах з фільтрацією дуже зручний для невеликих тераріумів, де немає місця для додаткових пристроїв.

Острів з фільтрацією

Зовнішні фільтри

Мінусом внутрішніх конструкцій є низька потужність — їх можна використовувати тільки для ємностей об’ємом до 100 літрів, де зазвичай містяться молоді черепашата. Для дорослих вихованців краще встановити зовнішній фільтр з потужною помпою. Такий пристрій розташовується поруч з акваріумом, або кріпиться до його зовнішньої стінки, а під воду опускаються дві трубки для гону води.

Зовнішній фільтр в акваріум з червоновухою черепахою має досить багато переваг:

 • в акваріумі залишається більше вільного простору для плавання черепахи;
 • улюбленець не зможе пошкодити обладнання або отримати травму з його допомогою;
 • великий розмір конструкції дозволяє встановити мотор і розташувати кілька відсіків з абсорбуючим матеріалом для багатоступеневого очищення;
 • високий тиск помпи створює в тераріумі ефект течії, не даючи воді застоюватися;
 • такий фільтр для води простіше чистити, його не потрібно промивати.

Завдяки високій потужності зовнішні пристрої є найбільш оптимальними фільтрами для акватераріуму з червоновухою черепашкою. Таке обладнання добре справляється з забрудненнями, і розраховане на ємності об’ємом від 150 до 300-500 літрів, в яких зазвичай містяться дорослі особини.

Зовнішній фільтр

ВАЖЛИВО: Більшість конструкцій мають додаткову функцію аерації для насичення води киснем. У черепах немає зябер, тому аерація їм не потрібна. Але деякі види корисних бактерій здатні жити і розмножуватися тільки при наявності кисню у воді. Тому всі біофільтри зазвичай забезпечуються відведенням для подачі повітря.

Щоб не помилитися з вибором краще купувати фільтр для акваріума з черепахою, розрахований на більший обсяг. Так для ємності 100-120 літрів рекомендується установка фільтра на 200-300 літрів. Пояснюється це тим, що рівень води в тераріумі зазвичай значно менше, ніж в акваріумі з рибками, а концентрація відходів і забруднень в десятки разів більше. Якщо встановити менш потужний пристрій, він просто не буде справлятися з очищенням.

Установка фільтра в акваріум

Щоб встановити внутрішній фільтр для води в акваріум, потрібно спочатку витягнути з ємності черепах або пересадити їх до дальньої стінки. Потім потрібно наповнити акваріум не менше ніж наполовину, опустити відключений пристрій під воду і прикріпити присоски до скла. У деяких моделях використовуються зручні магнітні фіксатори або висувні кріплення для підвішування на стінці.

Фільтр також можна розташувати на дні, в цьому випадку для більшої надійності кріплення його потрібно акуратно придавити камінням. Отвори в корпусі повинні бути відкриті, щоб вода проходила вільно. Занурювальні пристрої часто можуть гудіти при розташуванні їх в тераріумі з низьким рівнем води. Це не є помилкою монтажу — потрібно лише збільшити рівень води або встановити контейнер на дно. Якщо шум чути як і раніше, це може бути ознакою ламання.

Правильно встановити фільтр зовнішньої конструкції простіше — він розташовується на зовнішній стіні за допомогою спеціального кріплення або присосок або ставиться на підставку поруч. Дві трубки для забору і віддачі води потрібно занурити під воду з різних сторін тераріуму. Каністра на пристрої наповнюється водою з акваріума, після чого можна підключати пристрій до розетки.

Встановлення зовнішнього фільтра

Важливо: гудіти можуть як занурювальні, так і зовнішні фільтри. Іноді через шум господарі вимикають фільтр в акваріумі на ніч. Але робити так не рекомендується. Вимикання збільшує ступінь забруднення акваріуму, а відсутність доступу води з киснем викликає загибель колоній бактерій на прошарку. Щоб не відключати обладнання на час сну краще придбати повністю безшумний фільтр для акваріума з водними черепахами.

Догляд за фільтром та його чистка

Внутрішній фільтр необхідно регулярно промивати і міняти фільтруючий елемент. Визначати ступінь забруднення можна по тиску, з яким вода виходить з отворів в корпусі. Якщо сила потоку знижується, пристрій пора мити. При першому чищенні губку можна промити під струменем прохолодної води і використовувати знову. Не можна застосовувати гарячу воду або миючі засоби — вони вб’ють корисні бактерії, які розмножуються в порах губки. При цьому залишки хімічних засобів можуть потрапити в тераріум. Якщо фільтруюча здатність картриджа сильно знижена, а сам  фільтруючий елемент поміняв форму, доведеться замінити його на новий.

Чистка фільтру

Промивати фільтр в акваріум зазвичай потрібно не рідше, ніж 1 раз в два тижні, але повну чистку проводять тільки при сильному забрудненні. В цьому випадку пристрій потрібно розібрати, і акуратно промити всі частини під струменем води. Для видалення нальоту з важкодоступних місць можна використовувати ватні палички. Рекомендується раз в місяць виймати з механічного блоку імпелер і прибирати сліди забруднень з лопастей — від їх чистоти залежить термін роботи мотора.

Зовнішній фільтр особливо зручний, тому що з-за великого обсягу прошарку промивати каністру потрібно всього 1 раз на місяць або рідше. Визначити необхідність чищення допоможе сила напору води, а також наявність шуму при роботі пристрою.

Щоб промити фільтр потрібно відключити його від мережі, перекрити крани на шлангах і від’єднати їх. Потім краще віднести пристрій у ванну, щоб можна було його розібрати і промити під струменем води всі відсіки.

Саморобний фільтр в акваріум

Щоб створити черепашці відповідні умови утримання не обов’язково купувати досить дорогий зовнішній фільтр — його можна зібрати своїми руками.

Для цього потрібен наступний перелік матеріалів:

 1. шматки пластикових труб, з’єднувальні манжети і заглушки;
 2. з’єднувальний ізолюючий матеріал (силікон або інший герметик);
 3. краники, штуцери;
 4. шланг з тонкої гуми або гнучкого пластику.

Фільтр своїми руками

Щоб саморобний фільтр працював знадобиться електрична помпа. Можна взяти насос зі старого фільтра, або придбати новий у відділі запчастин. Також для фільтра знадобиться підготувати наповнювач — поролонові губки, активоване вугілля, торф. Для рівномірного розподілу потоків води використовуються керамічні трубочки. Придбати готовий наповнювач можна в зоомагазині.

Після підготовки матеріалів виконується послідовність дій:

 1. Від труби відрізається шматок довжиною 20см. Для роботи використовується пила-ножівка або будівельний ніж.
 2. У поверхні заглушок робляться отвори для виходу шлангів і кранів. Всі деталі кріпляться на штуцери з гумовими прокладками.
 3. Після установки штуцерів всі стики промазуються герметиком.
 4. Всередині нижньої кришки-заглушки встановлюється обрізана по колу пластикова сітка.
 5. До внутрішньої поверхні верхньої заглушки кріпиться помпа. Для цього в кришці свердлиться отвір для відводу повітря, а також отвір для електричного дроту.
 6. Нижня заглушка герметично пригвинчується на відрізок труби, використовуються гумові ущільнювачі.
 7. Ємність заповнюється покроково — губка для первинної фільтрації, потім керамічні трубочки або кільця, більш тонка губка (підійде синтепон), торф або вугілля, потім знову шар губки.
 8. Встановлюється верхня кришка з помпою.
 9. До штуцерів прикручуються шланги подачі і забору води, на які попередньо встановлюються краники, всі стики промазують герметиком.

Чистити такий саморобний фільтр в акваріум доведеться раз у кілька місяців — для цього каністра розкривається, а весь наповнювач промивається під холодною водою. Щоб перетворити пристрій в біофільтр, прошарок з торфом потрібно замінити або на спеціальний субстрат, або взяти пористий керамзит. Розмноження бактерій почнеться на 2-4 тиждень роботи, при чищенні шар субстрату краще не промивати, щоб бактерії не загинули. Для роботи біофільтра в акваріум потрібно встановити аерацію.

Фільтр для акваріума з червоновухою черепахою (вибір, установка і використання)
5 (100%) 1 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...