18.02.2019      1133      0
 

Як мити акваріум з червоновухими черепахами


Для утримання червоновухих та інших водяних черепах необхідно обладнати спеціальний тераріум. Але не менш важливо навчитися стежити за його станом і вчасно проводити чистку стінок і заміну води. Правильний догляд за акваріумом для черепах гарантує комфорт і збереження здоров’я вихованця. Чистка акваріума червоновухої черепахи повинна бути систематичною, а як правильно її проводити розповімо далі.

Як часто потрібна чистка

Якщо вчасно не прибирати забруднення, вода акваріума починає швидко мутніти, з’являється неприємний запах, на стінках утворюється наліт. Застосування фільтруючих пристроїв допомагає довше зберігати чистоту, але повноцінна чистка акваріума червоновухої черепахи повинна виконуватися регулярно. Щоб дізнатися скільки разів на місяць потрібно мити тераріум і замінювати воду, потрібно звернути увагу на вік і розмір вихованця:

 • для утримання маленьких черепашат розміром 3-5 см зазвичай використовуються зовсім невеликі ємності, мити які необхідно декілька разів за тиждень;
 • для молодих особин з діаметром панцира 10-20 см підійдуть тераріуми середнього розміру (50-80 л), чистити які потрібно не рідше одного разу на тиждень;
 • дорослим особинам (панцир 25-30 см) знадобиться житло значно більшого обсягу (близько 150-170 літрів), яке обов’язково обладнується системою потужних фільтрів. Мити акваріум для черепах такого розміру доведеться рідше, зазвичай один раз за 30-45 днів.

Чистка акварыума

Швидше за все вода забруднюється залишками їжі і виділеннями рептилій. Щоб довше зберегти чистоту води, рекомендується придбати для годування вихованців додаткову ємність. Це має бути контейнер невеликого розміру. Він зручніше для прийому їжі, а після годування можна відразу вилити воду і помити стінки.

Прибиранні в невеликому акваріумі

У невеликих акваріумах краще проводити прибирання з повною заміною води.

 1. По-перше, при маленьких обсягах акваріума концентрація аміаку у воді вище, ніж у великих, що може привести до захворювань вихованця.
 2. По-друге, невеликі акваріуми легко перенести в ванну або на вулицю (якщо у вас приватний будинок) і ретельно вимити та продезінфікувати.

Підготовка

Обслуговування акваріумів для черепах включає кілька процедур, виконувати які потрібно в певному порядку:

 1. Перемістити вихованця в окрему ємність — для цього використовуйте відсадник для годування, або купіть в зоомагазині спеціальний пластиковий контейнер з готовим острівцем. Тварина буде змушена провести там не одну годину, тому важливо, щоб відсадник був зручним.
 2. Відключити і акуратно витягнути з води фільтри і водонагрівач. Покладіть їх в тазик або відро, щоб почистити пізніше.
 3. Вийняти з води острівець, великі камені, рослини і декоративні предмети-прикраси.
 4. Злити воду з тераріуму — її можна відкачати спеціальним шлангом, або віднести саму ємність у ванну.
 5. В останню чергу виймається грунт.

Чепеаха у акваріумі

Матеріал органічного походження потрібно викинути, в подальшому він замінюється на свіжий. Але частіше грунт являє собою спеціальні довговічні гранули або черепашник — їх потрібно окремо промити.

Миючий засіб

Правильний догляд за акваріумом червоновухої черепахи вимагає ретельного очищення стінок від нальоту. Всі предмети і обладнання також потрібно вимити та продезінфікувати.

Використовувати звичайні засоби побутової хімії не рекомендується — їх компоненти можуть зашкодити здоров’ю рептилій. Краще заздалегідь приготувати безпечні дезінфікуючі засоби — розчин білого оцту (готується в співвідношенні 100 мл білого оцту на 4 л води) і харчову соду. В якості основного дезинфікуючого препарату використовується 1% розчин хлораміну. Змивати залишки бруду зі стінок потрібно за допомогою мильного розчину.

Чистка акваріума

Чистку та дезінфекцію тераріуму потрібно проводити при хворобі черепашки, особливо якщо вона живе разом з іншими родичами. Зменшення кількості бактерій може прискорити одужання хворого вихованця, і знизить ризик зараження інших. Обов’язкова потрібно стерилізувати ємність в разі смерті черепашки, і перед тим як поселити там нового вихованця.

Послідовність виконання чистки акваріума

Щоб ретельно вимити тераріум може знадобитися кілька годин. Чистка акваріума червоновухої черепахи невеликих розмірів зкладається з декількох етапів:

 1. Потрібно протерти стінки та дно тераріуму за допомогою губки, змоченою миючим засобом. Для кутів, місць стиків використовуємо ватяну паличку або зубну щітку. З плоских стін наліт часто видаляється пластиковим або прогумованим скребком, підсохлі забруднення розмочуємо або акуратно відскрібаємо за допомогою ножа.
 2. Розібрати, потім промити всі частини фільтра, замінити фільтруючий елемент на новий.
 3. Промити від нальоту поверхню водонагрівача.
 4. Вимити за допомогою м’якої губки з дезинфікуючим засобом острівець, великі камені, інший декор. Важкодоступні місця чистяться за допомогою зубної щітки.
 5. Ретельно обполоснути внутрішні поверхні тераріуму, щоб прибрати запах і сліди чистячих засобів.
 6. Грунт промивається окремо або в тераріумі за допомогою декількох полоскань. У підсумку повинна залишитися прозора вода без помутнінь.

Рекомендується прокип’ятити кам’яний грунт протягом 20-30 хвилин, а пісок прожарити в духовці.

Після промивання слід укласти на дно, та наповнити тераріум чистою водою.

При перенесенні пристрою важливо переконатися, що зовнішні стінки насухо витерті від води — інакше важкий предмет може вислизнути з рук. Після установки тераріуму на місце потрібно розставити в ньому декоративні камені, острівець, правильно розташувати фільтри і нагрівач.

ВАЖЛИВО: Краще встановлювати предмети внутрішнього облаштування тераріуму на звичайні місця — це зробить обстановку більш звичною для вихованця, і знизить стрес від зміни складу води.

як чистити Великий акваріум

Особливості прибирання великих акваріумів

Важкі великі акваріуми не рекомендується піднімати і переносити поодинці — високий ризик впустити ємність, або потягнути спину. В такому разі постає питання, як же чистити великий акваріум? Якщо допомогти нікому, краще зливати воду і чистити великий акваріум прямо на місці, скориставшись шлангом і сифоном.

Щодня обов’язково проводять невелику чистку — потрібно прибирати всі видимі забруднення.

При великому резервуарі відходи, і їх побічні продукти розбавляються. Тому генеральне прибирання у великих акваріумах зводиться до часткової заміни води, так як це більш практично. Частину води необхідно міняти на свіжу (попередньо відстояну або відфільтровану). Обсяг замінної рідини і частота заміни залежить від:

 • обсягу акваріума;
 • кількості його мешканців;
 • розмір вихованців;
 • потужності фільтра;
 • того, у якому місці проводиться годування черепахи.

ВАЖЛИВО! При частковій заміні води доведеться відмовитися від використання дезінфікуючих засобів.

зливаєсо воду з акваріуму

Якщо чистка акваріума червоновухої черепахи маленьких розмірів не представляє складності, то до роботи з великими ємностями об’ємом від 80-150 літрів потрібно підготуватися. Для початку необхідно в зоомагазині придбати гравійний вакуум або сифон для видалення води, що значно полегшує роботу з прибирання. За допомогою цього пристосування можна не тільки злити необхідну кількість води, але і прибрати бруд та сміття з дна акваріума.

Порядок проведення прибирання

Чистка акваріума червоновухої черепахи великих розмірів відбувається за наступною схемою:

 1. Пересаджуємо вихованця в окрему ємність.
 2. Відключаємо всі прилади, дістаємо по можливості максимальну кількість аксесуарів з акваріума, це все окремо промиваємо.
 3. Грунт можна залишати на дні і промити його за допомогою сифона.
 4. Спеціальним скребком знімаємо всю слиз зі скла.
 5. Очікуємо поки осяде бруд після обробки скла.
 6. Зливаємо необхідну частину води, збираючи максимальну кількість бруду з дна акваріума.
 7. Заливаємо свіжої відстояної води.
 8. Повертаємо на місце всі аксесуари, обладнання, і самого вихованця.

Як підготувати воду

Перш ніж повертати в тераріум черепаху, необхідно зробити воду придатною для рептилії. Не можна використовувати воду з-під крана, яка містить залишки хлору. Необхідно спочатку дати воді відстоятися, або відфільтрувати її від домішок. Можна придбати в зоомагазині спеціальний розчин, який знищить всі сліди хлору. Після того як вода отфільтрована її можна заливати до акваріума.

Після установки нагрівача потрібно почекати поки температура води в тераріумі не досягне 22-26 градусів.

Щоб зробити черепашачу акваторію придатною для рослин, і знизити рівень щоденного забруднення, рекомендується використовувати живі бактерії для очищення акваріума. Виконуючи роль біофільтра вони знищують ті залишки їжі та відходів, які не можна видалити вручну, тому довше зберігають воду чистою. У воду краще додати звичайну харчову сіль в співвідношенні 1 ст. л. на 4 літри води. Це допоможе захистити вихованця від інфекцій.

Після того, як всі приготування завершені, повертаємо вихованця в акваріум. Щоб знизити стрес від зміни умов потрібно пригостити його якими – небудь ласощами. Іноді зміна складу води призводить до того, що черепашка починає линяти — цей процес є природним і безпечним для вашого улюбленця.

якою повинна бути оптимальна температура води в акваріумі для комфортного утримання червоновухої черепахи в домашніх умовах

Для перевірки придатності води рекомендується використовувати тест на рівень pH — придбати його можна в зоомагазинах, ветеринарних аптеках. Зміни кольору тестового паперу дадуть інформацію про склад води.

Чистка акваріума червоновухої черепахи – це обов’язкова процедура, яку потрібно проводити регулярно. Якщо ж не дотримуватися гігієни у акваріумі Вашого улюбленця, це може призвести до погіршення його здоров’я, або навіть смерті.

Як мити акваріум з червоновухими черепахами
4 (80%) 3 vote[s]
Сподобався матеріал? Забирай собі та друзям, щоб не загубити:Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Це цікаво!
Як розбудити черепаху

Як розбудити черепаху

У дикій природі для черепах природно впадати в літню або зимову сплячку в залежності від тривалого...

Змія Гюрза

Змія Гюрза

Змія Гюрза (інша її назва – левантійська гадюка, на лат. Macrovipera lebetina) в сімействі плазунів займає особливе...

Чому хом’як п’є багато води

Чому хом’як п’є багато води

Отже, у вас оселився кумедний пухнастий звір, ви дбаєте про нього і неодмінно хочете, щоб вихованцеві було...

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

Види жаб. Опис, особливості та назви видів жаб

У світі живої природи величезна кількість дивовижних істот. Вони поділяються на безліч груп, серед яких,...

Риба Бичок

Риба Бичок

Бичок – улюблена риба для тих, хто живе у південних регіонах морів і річок. З неї готують смачні і ситні...